استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار 98
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:56 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۴۹۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان خرداد 98 خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دكتر سعيد نمكي افزود: پرونده الكترونيك سلامت، پزشكي خانواده، نظام ارجاع و راهنماهاي باليني از تكاليف قانوني برنامه هاي پنجم و ششم توسعه هستند؛ متاسفانه باوجود اقدامات همكارانمان در وزارت بهداشت، تا كنون اين مورد به نتيجه قابل بروز و ظهوري نرسيده است.
 
وزير بهداشت با اشاره به تمهيدات ويژه براي تامين دارو و تجهيزات پزشكي در سال آينده گفت: سال ۹۸، سال نسبتا پرتلاطمي خواهد بود و با توجه به فشار تحريم‌ هاي ظالمانه ممكن است شرايط ويژه‌ اي را تجربه كنيم، اما در زمينه تهيه دارو و تجهيزات پزشكي اساسي، با تمهيداتي كه انديشيده شده است، نگراني وجود نخواهد داشت.
 
دكتر نمكي با تاكيد بر لزوم نشاط آفريني در كشور افزود: براي ارتقاي سلامت روان جامعه برنامه هاي ويژه اي در دست اجراست.
وزير بهداشت با اشاره به جزئيات تحول اقتصادي در طرح تحول سلامت اضافه كرد: افزايش تعرفه‌هاي پزشكي از جيب دولت و بيمه ‌ها خواهد بود و فشاري به مردم نخواهيم آورد.
دكتر نمكي در اين نشست بر تلاش وزارت بهداشت براي پايدار كردن منابع سلامت تاكيد كرد و افزود: هر چه كه بتوانيم منابع نظام سلامت را از منابع عمومي دچار نوسان به منابع پايداري مانند يك درصد ماليات بر ارزش افزوده گره بزنيم، قطعا پايداري منابع را در حوزه سلامت تضمين كرده‌ ايم. پيگير هستيم كه وابستگي منابع سلامت را از منابع لرزان و وابسته به نفت كم كنيم و اين موضوع به نفع ماست و آن را دنبال مي ‌كنيم.
وزير بهداشت خاطرنشان كرد: در بحث مديريت منابع دو مبحث كيفي و كمي مورد نظر است. هر چه به مديريت كيفي بپردازيم، قطعا بهره‌ وري را بالا خواهيم برد. از طرفي هم هر چه بتوانيم درمان سرپايي را به جاي بستري توسعه دهيم قطعا موفق خواهيم بود. بنابراين اگر بتوانيم در مراحل اوليه و با توسعه درمان سرپايي، به تشخيص برسيم، هزينه‌هاي سلامت را كاهش خواهيم داد.
دكتر نمكي درباره وضع بهداشت دهان و دندان و برنامه‌هاي وزارت بهداشت در اين زمينه گفت: حوزه دندانپزشكي مقوله‌اي مغفول مانده در كشور است و شاخص پوسيدگي دندان در كشور مناسب نيست. بهترين روش حفظ بهداشت دهان و دندان آغاز پيشگيري از مدرسه است. ما بايد نحوه حفظ بهداشت دهان و دندان و درست مسواك زدن را آموزش دهيم. در اين زمينه در ارديبهشت 98 اولين جشن مدرسه بدون پوسيدگي را در شهر نمين اردبيل برگزار مي‌كنيم. اقدام ديگرمان در اين حوزه اين است كه يونيت‌هاي دندانپزشكي دولتي را در بعد از ظهرها در اختيار پزشكان دولتي قرار دهيم تا با تعرفه مناسب به مردم خدمت رساني كنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°