رونمایی از ۱۱۲دستاورد جدید هسته‌ای
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:29 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۶۷۸۵۰۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در روز 20 فروردین مجموعه گسترده‌ای از دستاوردهای جدید هسته‌ای کشورمان در عرصه‌های مختلف به نمایش گذشته خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   بهروز کمالوندی در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد: در روز 20 فروردین بالغ بر112 دستاورد این سازمان که اهمیت فوق العاده بالایی در سطح فنی و در حوزه‌های مختلف از جمله اکتشاف، استخراج، چرخه سوخت، نیروگاهی، مسائل علوم و فنون پیشرفته مانند کوانتوم، لیزر و دیگر حوزه‌ها به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی افزود: همچنین در این روز تعداد زیادی از شیرهای خلع نیز برای اولین بار به نمایش گذاشته می‌شود.

کمالوندی با اشاره به تحریم‌ها در سال جدید تأکید کرد: تحریم بخشی از مسائل و مشکلات کشور است که از قدیم بوده و چیز جدیدی نیست و امریکایی‌ها امروز در حال تلاش هستند تا این فشارها را افزایش دهند.

وی عنوان کرد: نکته اصلی اینجاست که در گذشته تهدیدهایی همچون حمله نظامی وجود داشت اما امروز به دلیل توان بالا و خوب دفاعی ایران این امکان برای دشمن وجود ندارد و تنها دست‌آویز دشمن، نبرد در مسائل اقتصادی است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: نبرد امریکا امروز به نبرد اقتصادی تبدیل شده و به تمام متحدین خود فشار وارد میکند که روابط خود با کشور ما را نداشته باشد ولی تا الان کشور ما این فشار را تحمل کرده است.

وی تصریح کرد: شاید سال آینده این فشارها بیشتر حس شود اما نکته مهم این است که ایران اسلامی نیز راه های مختلفی را برای کاهش این فشار پیدا کرده و به نظر می‌رسد سال آینده سال آخر این فشارها است و دشمن باید سیاست خود را در قبال ایستادگی ملت ایران تغییر دهد.

کمالوندی تأکید کرد: احساس هیئت حاکمه امریکا این است که این فشارهای اقتصادی اثر دارد اما با طی یک دوره و ناکامی در این مبارزه، سیاست‌های آنان را تغییر خواهد داد.

وی بیان کرد: اگر سال آینده تدابیراقتصادی خوبی داشته باشیم و از امکانات و ظرفیت‌های داخلی خود به خوبی استفاده کنیم می‌‍توانیم دشمن را در این نبرد شکست دهیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: امریکا نیز برای این تحریم بازه زمانی مشخصی تعیین کرده و این فشارها بلند مدت نیست و وقتی با اثربحش نبودن آن روبرو شوند و هزینه‌های بالای آن را ببینند مطمئناً مجبور به تغییر سیاست خود هستند.

وی در پایان یادآور شد: امروز متحدان امریکا در جلسات خصوصی با ما به مضر بودن این تحریم ها برای آنان اعتراف میکنند و این به معنای شکست سیاست های امریکا در برابر ملت ایران است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°