مقابله با فساد ادامه می یابد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:17 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۵۱۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
با تصویب نمایندگان مجلس، مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد تمدید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز یکشنبه به ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد و در یکی از مهمترین تصمیمات، نمایندگان کلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را با 132 رأی موافق، 34 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر تصویب کردند.

همچنین ماده واحده لایحه مذکور با 151رأی موافق، 14 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

براساس این ماده واحده؛ مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب 7 آبان 1390 از تاریخ انقضای تا پایان شهریور ماه سال 1398 تمدید می شود.

بررسی کلیات لایحه دایمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، دیگر برنامه امروز نمایندگان بود که پس از استماع اظهارات موافقان و مخالفان، کلیات این لایحه با 109 رأی موافق، 51 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

همچنین ماده واحده لایحه دایمی شدن قانون خدمات کشوری با 100 رأی موافق، 58 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن تصویب شد.

در ماده واحده لایحه مذکور آمده است؛ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8 مهر 1386 با اصلاحات و الحاقات بعدی از تاریخ انقضای مدت اعتبار آزمایشی آن دایمی می شود.

دیگر مباحث نمایندگان مجلس در نشست امروز:
ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی.

گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست درباره عدم اجرای قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی.

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی درباره طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم.

گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه حفاظت از خاک.

گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه استفاده نگه داری، نظارت بر پایانه فروشگاهی صندوق مکانیزم فروش

انتخاب نماینده کمیسیون فرهنگی و نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به عنوان عضو در شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°