روحانی: ملت ایران نشان داد که تسلیم شدنی نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:18 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۶۷۸۵۱۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
حجت الاسلام و المسلمین روحانی در جمع حاضرین در ورزشگاه کنگان، از ملت ایران به دلیل ایستادگی در برابر مشکلات تشکر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رئیس جمهور که در ادامه سفرهای استانی خود، امروز یکشنبه به بوشهر رفته است، در سخنرانی خود در ورزشگاه کنگان با قدردانی از مردم این منطقه که در هوای بارانی به استقبال آمده بودند، گفت: علاوه بر این باید از مردم سراسر کشور نیز تشکر کنیم که در سالی که با مشکلات اقتصادی مواجه بودیم، ایستادگی کردند و باعث ناامیدی دشمن شدند.
روحانی افزود: مردم با حضور در مراسم مختلف، قدرتشان را به رخ جهانیان کشیدند و به دشمنان اعلام کردند که ممکن است شما سختی ها و مشکلاتی را بوجود بیاورید اما نخواهید توانست ملت ایران را در برابر خودتان تسلیم کنید.
 
رئیس جمهور افزود: ملت شجاع ایران در برابر انواع توطئه های دشمنان مقاوم بوده و خواهد بود.
 روحانی: ملت ایران نشان داد که تسلیم شدنی نیست
روحانی گفت: همه ما می دانیم که دشمنان ما در یک سال گذشته تمام توانشان را برای فشار بر زندگی مردم وارد کردند و امیدشان این بود که مردم را از مسیرشان، از دینشان، از انقلابشان، از نظامشان و از اعتقادشان جدا کنند، اما مردم ما سختی های زندگی را پذیرفتند و به دشمنان این سرزمین با صدای بلند پاسخ منفی دادند.
 
رئیس جمهور افزود: دولت در این شرایط سخت با همه توان در کنار ملت خواهد بود.
 
روحانی افزود: ما به حول قوه الهی و با همه امکانات که از آن ملت ایران است به کمک مردمی که سختی های بیشتری را امروز تحمل می کنند خواهیم آمد و این موضوع در بودجه سال آینده لحاظ شده است.
رئیس جمهوری یادآورشد: مردمی که دارای درامد ثابت هستند امروز سخت ترین مشکلات را خواهند داشت و آنهایی که درآمد شان متغیر است بطور طبیعی خود را با شرایط تطبیق می دهد.
 
روحانی گفت: در بودجه سال آینده برای دارندگان درآمد ثابت اعم از کارمندان و بازنشسگان که مجموع آنها حدود پنج میلیون و 500 هزار نفر است و برای همه کارگران تلاش کردیم که بتوانیم حقوق و مستمری کارمندان حدود20 درصد و برای کارگران بیش از 20 درصد برای سال آینده افزایش قائل باشیم.
 
وی افزود: تورم بیش از 20 درصد بوده ولی توان ما برای حقوق بیش از این نبوده امیدوارم سال آینده شرایطی مطلوب ایجاد شود.
رئیس جمهور ادامه داد: امسال مردم درمقاطعی مشکلات داشتند و هنوز هم دارند باید همه توان دولت و همه مسئولان در سراسر کشور به گونه ای باشد تا شب عید مردم بتوانند تا حدی احساس راحتی کنند و از خدا بخواهیم در سال آینده شرایط بهتری داشته باشند.

وی گفت: اولین حمایت ها برای دارندگان درآمد ثابت و همچنین اقشاری که در فشار هستند از سوی دولت اعمال می شود.
روحانی تصریح کرد: در3 سال مستمری به بیش از 4 برابر افزایش دادیم ولی باز می دانیم در سختی و فشار هستند برای سال آینده در حد توان افزایش می دهیم.

وی گفت: با حمایت بانک ها و دولت باید شرایطی فراهم شود تا محصولات زراعی و صنعتی با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.
 
رئیس جمهوری افزود: مسئله سوم اشتغال جوانان است که باید همه تلاش ها را بکار گیریم تا مشکلات فراروی این قشر برطرف شود.
 
وی یادآورشد: وضعیت اشتغال ما در سال 97 خوب بوده ولی شمار بیکاران بیش از سه میلیون است و باید به تلاش خود در زمینه ایجاد فرصت های شغلی جدید ادامه دهیم.

رئیس جمهور پس از دیدار مردمی در ورزشگاه کنگان، در نشست شورای اداری و افتتاح چند طرح بزرگ عمرانی شرکت کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°