هشدار انجمن ام اس درباره تبلیغات غیرواقعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:27 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۵۳۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
انجمن ام اس ايران در اطلاعيه اي از هموطنان و بيماران ام اس خواست فريب تبليغات نادرست برخي شبكه هاي ماهواره اي را در زمينه درمان ام اس نخورند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در پي پخش تبليغي از برخي شبكه هاي ماهواره اي كه در آن ادعا شده است بيماري ام اس را با نوعي داروي خوراكي سلول بنيادي !! درمان مي كند، كميته علمي انجمن ام اس ايران از بيماران خواست فريب اين تبليغات را نخورند.
متن اطلاعيه كميته علمي انجمن ام اس به اين شرح است:
«بسمه تعالي
اطلاعيه كميته علمي انجمن ام اس ايران
با سلام
نظر به اينكه عده زيادي از بيماران عزيز «ام اس» در خصوص مطالب يك برنامه تلويزيوني كه از شبكه هاي ماهواره اي پخش شده در مورد توليد كپسول داروي سلول بنيادي از انجمن ام اس ايران سوالاتي را مطرح نموده اند كه لازم مي دانيم توضيح لازم داده شود:
1- نقش سلول بنيادي در درمان بيماري ام اس در مراكز تحقيقاتي معتبر در دنيا در حال انجام بوده ولي نتايج آن هنوز اعلام نشده ، گرچه نتايج اوليه ، اميدهايي را در خصوص اين روش درماني به همراه داشته است .
2- اين روش درماني فقط بايد در مراكز بسيار مجهز به امكانات خاص و از طرف افراد مجرب در خصوص اين روش درماني انجام گيرد و مراكزي كه فاقد امكانات لازم هستند به هيچ وجه مجاز به انجام اين مطالعات نمي باشند
3- اين روش درماني از طريق تزريق نوع خاصي از سلول بنيادي و تحت شرايط خاص انجام مي گيرد و تجويز داروهاي خوراكي هيچ اثري در تغيير سيستم ايمني بيمار نداشته و در دستگاه گوارش، دارو تغيير ماهيت داده و به هيچ وجه اثر درماني ندارد
4- به بيماران عزيز ام اس توصيه مي شود كه به هيچ وجه اقدامات درماني توصيه شده از طرف پزشكان، درمان خود را ترك نكنند و گول تبليغات غير علمي و سودجويانه را نخورند.
5- روش هاي درماني موثر نيازي به ارائه از طريق شبكه هاي ماهواره اي معلوم الحال نداشته و به راحتي در مراكز درماني مجاز در اختيار بيماران قرار مي گيرد.
كميته علمي انجمن ام اس ايران»
برچسب ها: ام اس ، انجمن ، تبلیغ ، غیرواقعی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°