تاثیرگذاری ایران در منطقه با افزایش تولید نفت و گاز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:11 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۵۳۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵
رئیس جمهور در مراسم اففتاح ۴ فاز پارس جنوبی: در تولید بنزین، گازوئیل و گاز روی پای خود ایستاده ایم و دیگر کسی نمی‌تواند به ما زور بگوید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سخنراني رييس جمهور در افتتاح فاز‌های ۱۳، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ میدان گازی پارس جنوبی برگزار شد.
وی گفت: رابطه خوب با همسايگان به نفع همه ملت هاي منطقه و البته به ضرر امريکا، صهيونيسم و دشمنان اسلام است و اين مسير را ادامه مي دهيم که اين موفقيت ملت ايران است.
روحانی افزود: با توليد بيشتر نفت و گاز  قدرت ايران بالاتر مي رود علاوه بر اينکه مسئله خوداتکايي و خودکفايي ما هم مطرح است.
وی گفت: پيش از اين در نفت گاز، بنزين و گاز نيازمند واردات بوديم. در اين چند سال حداقل در بنزين، گازوييل و گاز روي پاي خود ايستاده ايم که اين علاوه بر خودکفايي، خود اتکايي نشانه استقلال بالاتر اقتصادي است. ديگر کسي نمي تواند به ما زور بگويد.

رئیس جمهور تصریح کرد: در پارس جنوبي از 10 فاز امروز به 25 فاز رسيده ايم. در همين فازهايي که امروز افتتاح شده، به جز ميعانات و بقيه محصولاتي که از اين پالايشگاه به دست مي آيد،  100 ميليون متر مکعب گاز در روز افزايش يافته است و اين قدرت ملي ايران است.
روحانی افزود: امروز روز خوشحال کننده و مبارکي براي ملت ايران است و ضربه محکمي به دشمنان اين مرزو بوم به ويژه امريکاست که دست به يک عمل غير انساني و غيرقانوني زدند و با تحريم ايران فکر مي کردند همه طرح ها و پيشرفتهاي ما متوقف مي شود. اما اين ملت بزرگ فداکار ايثارگر و تاريخ ساز در تمام مقاطع ايستادگي و مقاومت خود را به خوبي نشان دادند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°