راه تو را می خواند اما ایمن بران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:34 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۸۵۴۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶
مسئولین طرح نوروزی جاده ها در برنامه تیتر امشب از آمادگی جاده ها و مسئولین مربوطه برای استقبال از مسافران نوروزی خبر دادند و از رانندگان خواستند مسائل ایمنی را رعایت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری گفت:سازمان راهداری در ایمن سازی، احیای خط کشی راهها، تعمیر حفاظ های فرسوده  اقدامات لازم را انجام داده است.
 
رانندگان اعتماد به نفس کاذب خود را کنار بگذارند 
وی افزود: در ناوگان اتوبوسی مسائل مربوط به مشکلات فنی به راننده و پلیس راه گفته می شود رفتار رانندگان نیز رصد می شود.
 
قربانی گفت: سه علت عمده تصادفات در ناوگان عمومی، خستگی و خواب الودگی و و حواس پرتی است که قرار است در قالب برچسب های مناسب در جای مناسب برای دید راننده و مسافران چسبانده شود.
 
وی ازود:نقشه ها برای مدیریت راه  ها مشخص شده است و مردم می توانند با سامانه 141 و شماره های پلیس تماس بگیرند تا ارتباط بین راننده و مسافر نیز رصد و کنترل شود.
 
او گفت: اعتماد به نفس رانندگان اعتماد به نفس کاذب است که باید کنار گذاشته شود لازم است رانندگان بعد از هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کنند و سرنشینان نیز می توانند به استراحت بین راه راننده کمک کنند.
 
معاون حمل و نقل سازمان راهداری گفت: سرنشینان همگی در مدیرت سفر تاثیر دارند و مدریت لحظه ای در حین سفر نیز لازم است.
 
وی ادامه داد: حدود 40 درصد افرادی که در تصادفات رانندگی فوت می کنند راننده نیستند.
 
 او افزود: با توجه به اینکه همه دستگاه ها تلاش خود را کرده اند توصیه ما این است که هموطنان در کنار تلاش های انجام شده مخاطرات را جدی بگیرند.
 
 محمدحسین حمیدی  رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: در انتهای طرح زمستانه هستیم و در ادامه طرح زمستانه طرح نوروز شروع شده است و  از 25 اسفند تا 17 فروردین پلیس در جاده ها حضور پر رنگ تری دارد.
 
 
رانندگان اعتماد به نفس کاذب خود را کنار بگذارند 
وی گفت: همه سازمان های امدادی با هم همکاری های لازم را دارند، امسال برآورد شده 8 تا 10 درصدی افزایش تردد در جاده ها داشته باشیم و با این رشد تردد تمهیدات لازم در زمینه های زیرساخت ها، تجهیز جاده ها، اقامت های بین راهی و غیره  تمهیداتی است که برای سفرهای امن نوروزی در نظر گرفته شده است.
 
سردار جمیدی گفت: در کنار این کارها فرمانده ناجا 5 هزار نیرو برای تقویت و کمک به پلیس راهور فرستاده تا خدمات مناسبی برای سفر های مردم داشته باشند.
 
وی درباره آسیب شناسی نقاط ضعف گذشته گفت: گسترش سامانه های کنترلی نسبت به گذشته افزایش یافته است، تمام دوربین ها به سامانه های جاده ها مجهز شده اند و رانندگانی که بیش از حد مجاز تخلفات افزایش سرعت داشه باشند براساس مقررارت به پلس اختیار برخودر لازم  داده شده است.
 
وی ادامه داد:  امسال فضاهای خدمات رساندن به مسافران تجهیز و توقفگاه های کم هزینه برای تعطیلات نورورزی فراهم شده است تا مسافران بتوانند در این محل ها توقف و استراجت داشته باشند.
 
حمیدی گفت: کلیه ناوگان اتوبوسرانی به طور کلی کنترل و ناوگان حمل و نقل جاده ای برای سفرهای نورزوی آماده شده است.
 
رئیس پلیس راه راهور ناجا ادامه داد: با سازمان های امدادی، اورژانس، پلیس، امداد و نجات تعامل داریم و با هم افزایی ها اقدامات لازم را برای سفرهای نوروزی انجام داده ایم.
 وی گفت: در کشورهای توسعه یافته در حوزه ترافیک 500 میلیون تومان هزینه می کنند تا ترافیک را کاهش دهند، سازمان ها با یک مدیریت کارآمد می توانند در کاهش ترافیک کمک کنند بنابر ای ن مدیریت لازم و واحد پیگری نیاز است.
 
رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: هدف گذاری این است که مردم سفر ایمن و راحتی داشته باشند، هیچ وقت هدف اصلی ما جریمه کردن نبوده اما با راننده خاطی به شدت برخورد خواهد شد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°