دشمنان هیچگاه به اهداف خود نمی رسند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:05 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۵۶۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
رئیس جمهوری گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به اهداف خود نمی رسند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» روز دوشنبه در پایان آخرین جلسه هیات دولت در سال 1397 در جمع خبرنگاران با تبریک میلاد با سعادت امیرالمومنین علی علیه السلام و همچنین نوروز باستانی به تشریح عملکرد دولت در یک سال گذشته پرداخت.
 
وی اظهارداشت: در سال 97 مردم بزرگ ایران هم سختی ها و مشکلاتی را داشتند و هم حماسه‌های بسیار بزرگی را آفریدند؛ در سختی و مشکلات هم دشمنان این ملت همه توان خودشان را علیه ملت ایران به کار بردند و هم نامهربانی طبیعت را داشتیم.
 
روحانی افزود: در تابستان سالی که رو به پایان هستیم، هم مردم از لحاظ آب و هم از لحاظ برق در ساعات و در هفته‌هایی در مضیقه بودند. وزارت نیرو در این زمینه تلاش های بسیار خوبی را انجام داد، خداوند هم رحمت خود را بر ما نازل کرد، امیدواریم سال آینده این مشکلات بسیار کم باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: ما در سال گذشته چهار هزار مگاوات برق آبی خود را از دست دادیم و در آن شرایط با توجه به کمبود آب و برق مردم در مضیقه قرار گرفتند.
 
رئیس جمهوری تصریح کرد: در طول سالی که رو به پایان هستیم، هشت نیروگاه با ظرفیت بیش از یک هزار و 200 مگاوات وارد مدار شد واین قدم بسیار مهمی است و از طرف دیگر ما 1.1 دهم میلیارد متر مکعب آب را امسال مهار کردیم و به همین مقدار یا کمی بیشتر در سال آینده هم مهار می کنیم.
 
روحانی افزود: همچنین در سال 97، بیش از یک هزار و 500 روستا را آبرسانی کردیم و انشاءالله سال آینده این رقم بیشتر می شود. سه هزار روستا نیز امسال گازرسانی شد که سال آینده این روند ادامه می یابد.
 
وی در ادامه به عملکرد دولت در بخش برق پرداخت و گفت: همه روستاهای بالای 10 خانوار دارای برق شدند و این روند تکمیل شده است.
 
رئیس جمهوری تاکید کرد: اگر مشکلی در سال جاری وجود داشت، دولت به فکر بود، این که برخی اتهام می‌زنند که مشکلاتی هست و دولت برنامه ریزی و توجه نمی کند، دولت می‌داند مردم در تابستان مشکل داشتند همین دلیل هشت نیروگاه اضافه شد و آب ها مهار شد.
 
روحانی به افزایش طرح های فاضلاب شهری در سال 97 و اقدامات انجام شده برای تامین نیازمندی های بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: بیش از 30 طرح فاضلاب و 9 بخش پالایش و تصفیه آب را امسال به ثمر رساندیم. دولت با همه تمام توان به دنبال این طرح است و سال آینده هم آن را ادامه می دهد.
 
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نامهربانی طبیعت، دشمنان قسم خورده ما با تمام توان آمدند تا جلوی پیشرفت کشور و زندگی عادی مردم را بگیرند. آمریکایی ها بدون هیچ دلیلی همانطور که از بسیاری از تعهدات خود خارج شدند از تعهدشان در برجام هم خارج شدند و به قول خودشان شدیدترین تحریم را علیه ملت ایران اعمال کردند.
 
رئیس جمهوری اضافه کرد: این اقدام آمریکا بر این مبناست که آنها فکر می‌کنند اگر تحریم را ادامه دهند و فشار را بیشتر کنند، می‌توانند به ایران برگردند، یعنی هدف آمریکا یک هدف بیشتر نیست و آن اینکه می‌خواهند به تهران برگردند و باردیگر بر مردم مسلط شوند که این هدف امکان ناپذیر است.
 
روحانی تصریح کرد: ملتی که در طول مبارزاتشان از سال 1341 تا پیروزی انقلاب و 40 سال بعد از پیروزی انقلاب ایستادگی کردند، باز هم ایستادگی می کنند و دشمن به اهدافش نمی رسد.
وی ادامه داد: دشمن تلاش هایی کرد که هیچ وقت به هدف هایی که مورد نظر آنها بود، نرسید اما در عین حال فشارهایی را به ما وارد کردند.
 
رئیس دولت تدبیر و امید یادآور شد: ملت ایران کاروانی است که در بخش اجرا در راس آن کاروان تدبیر و امید است، مسیری را از سال 92 شروع کردیم، پیش رفتیم. هدف ما روشن بود و قله ای که بنا بود فتح کنیم، روشن بود، به برخی قله ها رسیدیم و برخی دیگر هم در مسیر راه ما بود.
 
روحانی اضافه کرد: راهزنان به ما حمله کردند، نظم و مسیری که می خواستیم برویم هم مقداری متوقف شد و یک مقدار کار برای ما سخت شد. در نظر بگیرید یک قدرت بزرگ مثل آمریکا یا یک ابرقدرت، صهیونیزم ، ارتجاع منطقه همه دست به دست هم دادند تا ملت ایران را به زانو درآورند و انتقام 40 ساله خودشان را بگیرند.
 
وی به نوسانات در بازار ارز اشاره کرد و گفت: در زمینه ارز و قیمت کالا مشکلاتی درست کردند، اما دولت نه ناامید و نه خسته شد و نه روزی دست روی دست گذاشت. ما به محض این که مشکل ارز پیدا کردیم به طور مداوم به فکر این بودیم که چگونه این نابسامانی و تنش هایی که به وجود آمده را مهار و کنترل کنیم.
 
وی افزود: نسبت به آنچه که فشار بر روی ما بود و تحریم هایی که علیه ما اعمال کردند، بخش های مختلف دولت به خصوص بانک مرکزی و تلاش هایی که انجام گرفت تا حد زیادی، قیمت ارز را کنترل کردیم و نگذاشتیم به آن صورت نابسامان و بی ترمز حرکت کند.
 
رئیس دولت دوازدهم ادامه داد: یک مهار نسبی انجام شد البته این به آن معنا نیست که قیمت ارز امروز متعادل است و به نقطه مطلوب رسیده ایم، اما آن هدفی که دیدید و در تبلیغات خارجی می گفتند قیمت ارز امروز و فردا چند می شود، ما توانستیم مهار کنیم همانطور که آنها می خواستند تورم روزانه بالا برود.
 
روحانی همچنین گفت: در ماه های شهریور و مهر امسال مشکلات زیادی در زمینه تورم داشتیم، این ماه های بود که تورم به هفت واحد درصد رسید که ما توانستیم آن را مهار کنیم و در دی ماه به 1.6 دهم درصد برسانیم و تورم ماهانه را مهار کردیم .
وی اضافه کرد: اما در عین حال فشار و سختی به خصوص در برخی اقلام بر مردم وارد شد و آنها توانستند امسال را با سختی، فشار و مشکلات بگذارند.
 
رئیس قوه مجریه تصریح کرد: بدانید دولت همه توان و قدرت خود را به کار گرفته و باز هم به کار خواهد گرفت. ما نسبت به آینده نه تنها ناامید نیستیم بلکه بسیار امیدواریم.
 
رئیس جمهوری به وظایف رسانه ها اشاره کرد و گفت: وظیفه مهم رسانه های کشور ایجاد امید بیشتر در جامعه و وحدت است. به اعتقاد من با این دو اصل باید به آینده امیدوار باشیم و آینده برای ما روشن باشد ، ما باید متحد باشیم البته سختی و مشکلات وجود دارد اما می توان از آن عبور کرد.
 
روحانی افزود: آمریکا در تلاش هایی که در این مدت انجام داد، تقریبا برای اهدافی که مدنظر داشت ناموفق بود. روزی که از برجام خارج شد انتظارش این بود که روز بعد ایران هم خارج شود ، همچنین انتظارش این بود که اروپا از او حمایت کند و او تنها نماند که به هیچ یک از اهداف خود نرسید یعنی ما حساب شده و براساس منافع ملی خود حرکت کردیم که اکنون مورد تحسین همه کشورها هستیم.
وی ادامه داد: این دقتی که ما انجام دادیم و محاسباتی که داشتیم آمریکایی ها چه کاری می خواهند، انجام دهند که ابتدا از برجام خارج شدند و روز بعد ما از برجام خارج شویم و روز بعدآن شورای امنیت و سازمان ملل برویم و همه تحریم های سازمان ملل برگردد که ما این نقشه آنها را بر هم زدیم ، آنها فکر نمی کردند که ما این گونه عمل کنیم.
 
روحانی اضافه کرد: آنها بعد فکر می کردند که ابتدا اروپا و بقیه کشورها را راضی کند که آن هم نشد و اروپا هم زیر بار آمریکا نرفت البته امروز جز چند کشور معدود همه کشورها از نظر سیاسی، منطقی و حقوقی پشتیبان ایران هستند و در مقاطع مختلف ما از لحاظ حقوقی هم موفقیت های خوبی به دست آوردیم.
 
وی همچنین گفت: ما توانستیم هم در دادگاه بین المللی لاهه و هم در دادگاه های اروپایی چند رای به نفع خود بگیریم و معنای آن این است که ما توانستیم در زمینه های حقوقی ها آمریکا را شکست دهیم و البته این راه را باید ادامه دهیم.
 
رئیس جمهوری یادآور شد: امروز در دولت اعلام کردم که معاون حقوقی رییس جمهوری ، وزیر دادگستری و وزیر امور خارجه مسوول هستند که لایحه شکواییه ای را علیه همه آنهایی که در آمریکا در این تحریم و طراحی و اجرای آن دخالت دارند به عنوان جنایت علیه بشریت تدوین کنند و در یک دادگاه صالح در داخل کشور مطرح کنند که البته اگر دادگاه به نفع این لایحه حکم دهد ما در مراحل بعد هم این حکم را دنبال می کنیم.
وی گفت: دنیا بداند کاری که آمریکا کرده، علیه حکومت ایران و علیه فناوری هسته ای نبوده بلکه علیه سلامت، محیط زیست ، زندگی عادی، مواد غذایی و دارویی مردم ایران بوده است.
 
رئیس جمهوری افزود: در این لایحه قضایی به طور مفصل و شفاف روشن می شود که چه اقداماتی را باید در آینده انجام دهیم.
روحانی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: ما برای این که بتوانیم از این مرحله عبور کنیم، نیاز به ابزار جدیدی داشتیم؛ من در سخنانی یک بار خصوصی خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و هم یکبار هم پنج شش نفر از مسئولین رده بالا هم حضور داشتند خدمت ایشان گفتم که ما امروز در شرایط جنگ روانی و اقتصادی هستیم آیا قبول دارید که ما در شرایط جنگ هستیم یا نه ایشان فرمودند بله ما قبول دارم در شرایط جنگ هستیم. گفتم آیا قبول دارید که در شرایط جنگ کشور نیاز به یک فرمانده دارد که جنگ را اداره کند و همه کمک کنند.
 
روحانی یادآورشد: عین زمان جنگ تحمیلی که هشت سال بود امام فرمانده بود و بعد فرماندهی را در بخشی به آیت‌الله هاشمی و بخشی به مقام معظم رهبری که آن موقع رئیس جمهور بودند واگذار کردند و آنچه ایشان می‌گفتند همه اطاعت می‌کردند و کار را پیش بردیم.
وی اضافه کرد: من پیشنهاد کردم فرماندهی این جنگ را خود مقام معظم رهبری قبول کنند گفتم شما فرماندهی را قبول کنید و ما همه تابع شما هستیم و دولت با همه توان فرامین شما را اجرا می‌کند و ایشان هم در جلسه خصوصی و هم جلسه‌ای که مسئولین دیگری بودند فرمودند بله زمان جنگ است و ما نیاز به فرمانده داریم ولی این فرمانده باید رئیس جمهور کشور باشد.
 
رئیس جمهوری ادامه داد: ما برای اینکه بتوانیم مشکلات را حل و فصل کنیم، از لحاظ ساختاری وارد شده ایم و قدم های لازم را برداشتیم.خود مقام معظم رهبری گفتند روسای سه قوه و تعدادی دیگر از افراد مشخص با هم در شورای عالی هماهنگی اقتصادی بنشینند و تصمیماتی را که ضروری می‌دانند اتخاذ کنند و تصمیمات این جلسه باید برای همه لازم الاجرا باشد. این تصمیم در همین بحث ارز دست ما را باز کرد و تصمیمات زیادی گرفتیم.
 
تکمیل می شود...
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°