ابلاغ دستور العمل تعرفه خدمات سرپایی دارویی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:38 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۶۰۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
دستورالعمل تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه های دولتی و خصوصی که به تأیید دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی رسیده است، به دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس ابلاغیه وزیر بهداشت تعرفه خدمات دارویی به ازای هر قلم دارو در نسخه معادل ۰.۰۸ کا حرفه ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین شد. این تعرفه تا سقف سه قلم دارو در هر نسخه قابل دریافت است و در ایام تعطیل ۱۰ درصد به آن اضافه می‌شود .
همچنین تعرفه خدمات دارویی برای داروهای بدون نسخه و OTC به ازای هر قلم دارو ۰.۰۱۵ کا حرفه‌ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین شد. این مبلغ تا سقف سه قلم داروی بدون نسخه برای هر بیمار قابل دریافت است . محاسبه تعرفه خدمات دارویی در بخش خصوصی بر مبنای کا بخش خصوصی و در بخش دولتی بر مبنای کا بخش دولتی خواهد بود.  
 
به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ متن این دستورالعمل به این شرح است:
به استناد بند 15 ماده 1 قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب سال 1367 تعرفه خدمات سرپایی داروخانه های دولتی و خصوصی به این شرح  تعیین و ابلاغ می شود:
 
1. تعرفه خدمات دارویی به ازای هر قلم دارو در نسخه مطابق 0.08 کای حرفه ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین می شود. این تعرفه تا سقف 3 قلم دارو در هر نسخه قابل دریافت می باشد. در شب و ایام تعطیل 10 درصد به آن اضافه می شود.
2. تعرفه خدمات دارویی برای داروهای بدون نسخه(OTC) به ازای هر قلم دارو معادل 0.015 کای حرفه ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین می شود. این مبلغ تا سقف 3 قلم دارو بدون نسخه برای هر بیمار قابل دریافت می باشد.
محاسبه تعرفه خدمات دارویی در بخش خصوصی بر مبنای کای بخش خصوصی و در بخش دولتی بر مبنای کای بخش دولتی خواهد بود.
کلیه داروخانه ها ملزم به رعایت این دستورالعمل بوده و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور بر حسن انجام آن نظارت خواهند نمود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°