غرق کشتی تجاری در بندر شهید رجایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:42 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۷۸۶۰۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
یک فروند کشتی تجاری ایرانی در حالی که 153 کانتینر بار همراه خود داشت، در یکی از اسکله های بندر شهید رجایی بندرعباس غرق شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، د
از روابط عمومی وزارت راه و شهر سازی، این کشتی در حالی که در حال تخلیه آخرین کانتیر خود بوده است تعادلش بهم می خورد و غرق می شود و چند نفر از خدمه هم هنگام غرق شدن کشتی به درون دریا افتادند که البته همگی در سلامتند به جز یک نفر که مجروح شده است.
 
جزئیاتی از حادثه

­وزیرراه و شهر سازی گفت : یک کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی درحال تخلیه و بارگیری بوده که غرق شده و هنوز مشخص نیست چه عوامل و عللی در این حادثه موثر بوده است.
محمد اسلامی افزود: هم اکنون تیمی درحال بررسی موضوع است و امیدواریم با ارائه گزارش این گروه بتوان درباره علت این حادثه اظهار نظر کرد.
وی تاکید کرد: نکته مهم این است که این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشته و جز یک نفر که مصدوم شده بقیه خدمه کشتی درسلامت بسرمی برند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی هم گفت: بین ساعت 9 تا 10 صبح امروز یک فروند کشتی با 153 کانتینر هنگام تخلیه و بارگیری در بندر شهید رجایی دچار حادثه شد و کانتینرها به آب ریخته شدند.
هادی حق شناس افزود: این کشتی 90 متر طول داشت و حامل کالاهای صادراتی روغن صنعتی، پتاسیم کلر، و… بود.
وی افزود: ظاهرا در ناهماهنگی که بین افسر اول کشتی و متصدی جرثقیل و تخلیه و بارگذری رخ داد، بخشی از این کشتی  غرق میشود که در حال خارج سازی کانتینرها هستیم.
حق شناس افزود: این کشتی دارای 14 نفر پرسنل است که همگی هندی هستند و فقط یک نفر از ناحیه پا آسیب دیده است و بقیه سالم هستند. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°