خدمات رسانی به مناطق سیل زده بی وقفه ادامه دارد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:08 - شنبه 03 اسفند 1398
کد خبر : ۶۷۸۶۲۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۴
امدادرسانی به سه استان گلستان، مازندران و سمنان که بر اثر بارش های سنگین، درگیر سیل شدند، همچنان ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در گفتگو با 18:30، با بیان اینکه 27 استان از 2 روز گذشته تحت تاثیر بارندگی و کولاک بوده اند گفت: با وجود سیل زدگی و ریزش کوه در 11 شهر استان مازندران، به 35 شهر و روستا خدمات امدادرسانی انجام شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه تاکنون یک نفر مفقودی در استان مازندران گزارش شده است، افزود: با اعزام تیم های عملیاتی در مجموع 3 هزار 390 نفر از خدمات امدادرسانی سازمان امداد و نجات استفاده کرده اند و 870 نفر اسکان اضطراری یافته اند.
 
 
  آخرین وضعیت بارش‌ها و سیلاب در استان‌های شمالی کشور 
مرتضی سلیمی از وضعیت امدادرسانی در استان سمنان گفت و افزود: اقدامات فراوانی برای رسیدگی به وضعیت 570 نفر از آسیب دیدگان و سیل زدگان انجام شده است.
 
او از امدادرسانی به 30 دستگاه خودرو که در برف و کولاک گرفتار شده بودند، خبر داد.

وی با اعلام شماره 112 گفت: هموطنان حتی بدون داشتن سیم کارت می توانند از نزدیکترین مرکز اسکان سیل زدگان باخبر شوند.
 
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه 86 تیم امداد رسان مشغول کمک به هموطنان در استان گلستان هستند، گفت: در این استان 2 مسیر خوش ییلاق و محور جنگل گلستان دچار مشکل شده است که 10 شهر گرفتار سیلاب شده اند.
 
 سلیمی از استقرار 2 دستگاه هلیکوپتر برای امداد رسانی بهتر خبر داد و گفت: خانواده ها نگران امدادرسانی نباشند.
 
 
 آخرین وضعیت بارش‌ها و سیلاب در استان‌های شمالی کشور
معاون عمرانی استاندار مازندران در ارتباط تصویری با گفتگوی 18:30با بیان اینکه مواد غذایی بین سیل زدگان نوزیع می شود، گفت: حجم بارشی که از یکشنبه شروع شده بود 12 شهر مازندران را درگیر آبگرفتگی کرده است.
 
رازجویان علت اصلی آبگرفتگی معابر عمومی را افزایش ناگهانی حجم بارندگی و عرضِ کم رودخانه ها اعلام کرد.
 
او آمار جانباختگان را 3 نفر اعلام کرد و گفت: یک جانباخته بر اثر ریزش کوه و 2 نفر مفقودی در شهرستان میان دورود اعلام شده است.
 
رازجویان به هموطنانی که قصد مسافرت به این استان را دارند گفت: در مازندران فردا شب نیز بارندگی خواهد بود؛ بنابراین مراقب باشند.
 
 استاندار مازندران افزود: فرسودگی و کهولت سن ادوات راهسازی باعث تعویق و بازساری خیابان ها و جاده ها شده است.
 
 
آخرین وضعیت بارش‌ها و سیلاب در استان‌های شمالی کشور
سیدمناف هاشمی استاندار گلستان در ارتباط تلفنی گفت: با پیش بینی های سازمان هواشناسی از روز یکشنبه شب جلسه ستاد مدیریت بحران و حوادث تشکیل شد و امدادگران تاکنون همچنان مشغول حل و فصل مشکلات آسیب دیدگان هستند.
 
استاندار گلستان گفت: تاکنون هیچ گونه تلفات جانی در استان گزارش نشده است اما آبگرفتگی روستاها و برخی جاده ها خسارات زیادی را وارد کرده است.
او گفت: فشار آب به رودخانه ها باعث هدایت سیل به درون مزارع و روستا ها شده است.
هاشمی از بسته بودن جاده خوش ییلاق به گرگان و شاهرود خبر داد و گفت: 15 نقطه ریزش کوه به ثبت رسیده است که 40 خودرو گرفتار به کمک نیروهای سپاه و ارتش به ادامه حرکت خود امدادرسانی شدند.
 
وی میزان بارندگی استان گلستان را حدود 290 میلیمتر در 2 روز گذشته اعلام و ابراز امیدواری کرد با فروکش کردن سیلاب، مشکل خاصی برای ساکنین منطقه بوجود نیاید.
 
استاندار گلستان افزود: اگر حجم آب رودخانه به کمک انحراف مسیر آن کاهش نیابد به ساکنین منطقه و زیر ساخت های شهری خسارات خواهد رساند.
آخرین وضعیت بارش‌ها و سیلاب در استان‌های شمالی کشور
امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در ارتباط تلفنی گفت: از شب گذشته تاکنون در مسیر شاهرود به گردنه خوش ییلاق از کارکنان نیروی زمینی در لشکر 58 ذوالفقار استفاده شد که با تجهیزات کامل موفق به نجات 250 نفر گرفتار در برف و کولاک شدند.
 
 
 
 آخرین وضعیت بارش‌ها و سیلاب در استان‌های شمالی کشور
سرهنگ محمودی نیز از مسدود بودن جادهای شمالی خبر داد و گفت: محور چالوس بسته است و محور رودبار و فیروزکوه با حجم ترافیک سنگین روبرو هستند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°