"رونق تولید"بستری برای حل مشکلات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:09 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۸۷۰۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رونق تولید بسترساز حل بسیاری از مشکلات از جمله بهبود معیشت و اشتغال زایی در کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد شریعتمداری گفت: رونق تولید پیش نیاز حل بسیاری از مشکلات از جمله حل مشکل اشتغال و کاهش ضریب تکفل خانوار است اما پیش از هر اقدامی تولید نیازمند اتخاذ سیاست های اقتصادی حامی تولید است.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: رونق تولید با اتخاذ سیاست های پولی، مالی و تجاری درعرصه ها گوناگون توسط نهادها و شوراهای سیاست گذار آغاز می شود و در گام بعدی با افزایش بهره وری واحدهای تولیدی می توان از ظرفیت واحدهای موجود خروجی ارزشمندتری دریافت کرد و سپس با توسعه فعالیت های جدید رونق تولید را سرعت بخشید.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سیاست این وزارتخانه در اداره بنگاه های اقتصادی زیر مجموعه خود گفت: سیاست کلی وزارت رفاه خروج از بنگاه داری و رفتن به سمت اداره کردن مناسب از سبد سهام است تا بدون دخالت سازمانها و شرکتها از منافع بازنشستگان و بیمه شدگان صیانت شود و با سود بالاتری مجموعه اداره شود.
 
شریعتمداری افزود: مدیریت بنگاه هایی مثل صنایع شیر ایران که بیش از 30 درصد سهم بازار صنایع لبنی کشور را در اختیار دارد و با ایجاد مرکز در 16 استان کشور یک میلیون و 200 هزار تن شیر تولیدی کشور را جذب و در قالب 180 محصول در بازار عرضه می کند از مصادیق خوب رونق تولید است و می توان با ایجاد شرایط بهتر و بهبود بازدهی سرمایه گذاری، شرایط بهتری را برای واگذاری این مجموعه در بورس فراهم کرد.
وی افزود: یکی از معضلات واحدهای تولیدی تحت پوشش سازمان های اقتصادی همچون صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی فولاد، تأمین اجتماعی و شستا پایین بودن نرخ بازده سرمایه است، هم اکنون نرخ بازده سرمایه گذاری بنگاه های اقتصادی تحت پوشش این سازمان ها بین 2 و نیم تا 3 درصد است که هدفگذاری انجام شده برای سال 98 رسیدن به نرخ  5 درصد است و این هدف از طریق اصلاح عوامل تولید و بالا بردن بهره وری عملی خواهد شد.
 
محمد شریعتمداری امروز در حاشیه بازدیداز مرکز خیریه نگهداری معلولان و سالمندان ریحانه از اجرای افزایش 20 درصدی یارانه مددجویان خبر داد. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°