ظریف: آزادی بیان در غرب، سلاح توهین است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:51 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۸۷۰۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: کشورهای غربی به اسم آزادی بیان مجوز همه نوع توهین علیه مسلمانان را صادر می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد جواد ظریف که برای حضور در اجلاس فوق العاده وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی به ترکیه سفرکرده است، حادثه تروریستی در مسجد نیوزلند را یک حرکت خطرناک و اسلام ستیزانه تحت راهبری غرب عنوان کرد و افزود: برخی نهادها و مسئولین غربی یا باسکوت یا با حمایت از این حرکت خطرناک، در آن شرکت دارند.
 
او افزود: همان کسانی که مانع ورود مسلمانان و استفاده از علائم اسلامی در کشورهایشان می شوند.
 
 وزیر امور خارجه در بدو ورود به فرودگاه استانبول گفت: کشورهای غربی به اسم آزادی بیان مجوز همه نوع توهین علیه مسلمانان را داده و این موضوع در همه جای غرب مشهود است.
 
وزیر امور خارجه کشورمان افزود: متأسفانه آنهایی که دم از آزادی بیان می زنند، آزادی بیان مسلمانان را سرکوب می کنند و یا به اسم آزادی بیان اجازه میدهند هرگونه توهین علیه مسلمانان صورت گیرد.
 
ظریف با بیان اینکه حادثه نیوزلند یک حادثه صرف نیست بلکه بخشی از روند شکل گرفته علیه مسلمانان است، افزود: طبق درخواست جمهوری اسلامی ایران، وزارت امورخارجه ترکیه در اقدامی مناسب، در سریعترین زمان ممکن میزبانی اجلاس فوق العاده وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی را برای بررسی این موضوع برعهده گرفت و در این اجلاس که با حضور وزیر خارجه نیوزلند برگزار می شود، وزرای خارجه کشورهای اسلامی قصد دارند نه فقط برای محکومیت این حادثه تدبیری بیندیشند، بلکه تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار این قبیل اتفاقات اتخاذ کنند.
 
ظریف با تبریک سال نو به ملت ایران، ابراز امیدواری کرد، طبق پیام نوروزی رهبر معظم  انقلاب و ریاست جمهوری، مردم ایران یکبار دیگر با انسجام و یکپارچگی با «رونق تولید» ملی، ایران اسلامی را یک کشور تحریم ناپذیر به جهانیان جلوه دهند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°