بیانیه نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:00 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۶۷۸۷۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
در بیانیه پایانی نشست فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در استانبول، مبارزه بین‌المللی با اسلام هراسی مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نشست فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی که در سطح وزرای خارجه این سازمان صبح امروز در استانبول آغاز شده بود، با صدور بیانیه ای با محور مبارزه بین المللی با اسلام هراسی پایان یافت.

موارد مهمی که در این بیانیه 20 ماده ای ذکر شده اند، بدین شرح است:

از دولت نیوزلند جهت محکوم کردن حملات تروریستی و موضع مثبت نخست وزیر این کشور در قبال مسلمانان قدردانی و ابراز همدردی تمامی اقشار جامعه نیوزلند با مسلمانان را تحسین می کنیم.

از دولت نیوزلند در بررسی شفاف و جامع حمله تروریستی در این کشور که بر اساس مانیفست ناسالم تروریست‌ها به طور حرفه ای و سازمان یافته و با حمایت محافل شیطانی صورت گرفته است، حمایت می کنیم.

کشورهایی که دارای جمعیت مسلمان و اقلیت های مذهبی و پناهجو هستند را به اجتناب از سیاست های مرتبط با تروریسم اسلامی، افراط گرایی و همچنین اظهارات مشابه فرا می خوانیم.

رویکردی که مسلمانان عادی را مجرم و آن ها را با اقدامات افراط گرایی و تروریسم مرتبط می داند، نمی پذیریم.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و شورای اتحادیه اروپا را برای تشکیل یک مرکز جهت دیده‌بانی و تهیه گزارش از موارد خشونت، دین ستیزی و دشمنی فرا می خوانیم.

سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بین المللی را به نامگذاری 15 مارس به عنوان روز جهانی همبستگی برای مقابله با اسلام هراسی فرا می خوانیم. 
 
 
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در سخنرانی خود در این نشست تصریح کرد: حمله تروریستی کرایست‌چرچ تعمدا علیه مسلمانان برنامه ریزی و اجرا شد. 
 
ظریف در نشست استانبول از اعضای سازمان همکاری های اسلامی خواست: علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می کند، بایستند.
 
وزیر خارجه با بیان اینکه داعش و القاعده هیچ ارتباطی به اسلام ندارند، گفت: ما نیازمند مقابله دسته جمعی علیه ترویج ایدئولوژهای تکفیری نفرت انگیز هستیم. 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°