امید به شکوفایی در سینمای ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:31 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۸۷۵۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
سینمای ایران با فروش 250 میلیارد تومانی در سال 97 نوید شکوفایی در سال های آینده را می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی سرتیپی تهیه کننده سینما با حضور در برنامه شهر فرنگ با اشاره به اکران بیش از 80 فیلم سینمایی در سال 97 در پردیس ها و سینماهای کشور گفت: فروش سینما در سال 97 نسبت به سال قبل از آن حدود 70 میلیارد تومان بیشتر بود.
 
امید به شکوفایی در سینمای ایران 
 
 وی افزود: در سال گذشته تعداد تماشاچیان فیلم های سینمایی به بیش از 27 میلیون نفر رسید که نسبت به سال 96 حدود 5 میلیون نفر افزایش نشان می دهد.
 
 سرتیپی یکی از مهمترین عوامل افزایش تعداد تماشاچیان و فروش فیلم ها را در سال قبل افتتاح پردیس ها و سالن های سینمایی در تهران و شهرهای دیگر دانست.
 
او با اشاره به اینکه فروش کلی فیلم ها در سینماها قابل پیش بینی نیست، گفت: قبل از اکران فیلم با توجه به وضعیت اجتماع و موضوع فیلم یک تخمین پیشاپیش داریم و با توجه به فروش فیلم های مشابه در بعضی سینماها می توان به فروش حدودی آن دست پیدا کنیم.
 
 سرتیپی با بیان اینکه در سال 97 حدود 40 فیلم اکران شده فروشی کمتر از یک میلیارد تومان داشتند گفت: 30 فیلم نباید اکران می شدند که نمایش این فیلم ها نوعی تحمیل است و باعث سینماسوزی و سانس سوزی می شود.
 
 
 پوریا ذوالفقاری منتقد سینما با بیان اینکه فروش بالای برخی فیلم ها مانند رضا مارمولک، اخراجی ها امواج اجتماعی مثبتی دارد گفت: در فیلم های جدیدی که اکران می شود این بار مثبت اجتماعی دیده نمی شود.
 

امید به شکوفایی در سینمای ایران 
 
وی افزود: با توجه به حضور مردم در فضای مجازی، دیدن یا ندیدن بسیاری از فیلم ها به بازخورد تماشاچیان در این فضا بستگی دارد به این معنی که ممکن است با اظهار نظر چند نفر در مورد یک فیلم در فضای مجازی تعداد تماشاچیان آن فیلم افزایش یا ریزش قابل توجهی داشته باشد.
 
 سال گذشته هزارپا با فروشی بیش از 38 میلیارد تومان پرفروش ترین فیلم سال بود و فیلم هایی با موضوع کمدی حدود 30 درصد فروش کل سینما را به خود اختصاص دادند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°