نقض حقوق بشر در امارات متحده عربی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:31 - جمعه 17 مرداد 1399
کد خبر : ۶۷۸۸۶۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
سازمان ديده بان حقوق بشر روز دوشنبه از بازداشت و شكنجه هشت شهروند لبناني در امارات عربي متحده بدون هيچ گونه تفهيم اتهامي خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­به نقل از پايگاه خبري الخليج آنلاين، سازمان ديده بان حقوق بشر اعلام كرد مقامات اماراتي هشت شهروند لبناني را از بيش از يك سال پيش در مكاني نامعلوم و بدون هيچ گونه تفهيم اتهامي زنداني كردند.
اين سازمان بين المللي افزود: زندانيان لبناني در معرض بدرفتاي و از دسترسي به اقدامات حقوقي لازم محروم هستند. محاكمه اين افراد كه از 13 فوريه 2019 آغاز شده با نقض قوانين همراه بوده است.
نزديكان لبناني هاي بازداشت شده در امارات مي گويند آنان با اتهام هاي مرتبط با تروريسم روبه رو هستند و مدت طولاني در سلول هاي انفرادي بازداشت و از ارتباط با خانواده هايشان محروم هستند و حتي از شواهد و مدارك عليه خود بي اطلاعند.
به گفته افراد بازداشت شده، نيروهاي امنيتي امارات آنان را مجبور كردند تا برگه هاي سفيد را امضا كنند. به گفته نزديكان اين افراد، هيچ يك از آنان وابستگي سياسي ندارند.
نزدیکان بازداشت شدگان افزودند هفت تن از زندانيان لبناني در امارات نتوانستند با وكلاي مدافع خود صحبت كنند. اين در حالي است كه شش تن از آنان در سلول هاي انفرادي هستند و از بدرفتاري و شكنجه رنج مي برند.
بر اساس گزارش سازمان ديده بان حقوق بشر، همه هشت تبعه لبنانی بازداشت شده در امارات، از شيعيان اين كشور هستند كه بيش از 15 سال در امارات كار مي كنند.
اين سازمان افزود مقامات امارات تنها به دو تن از زندانيان لبناني و 10 روز پس از بازداشت، اجازه دادند با خانواده هاي خود فقط براي چند دقيقه كوتاه ارتباط برقرار كنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°