حمله به یک مدرسه اسلامی در انگلیس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:13 - سه‌شنبه 24 تير 1399
کد خبر : ۶۷۸۹۰۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
يك مدرسه اسلامي در شهر نيوكاسل انگليس، دومين بار در چند ماه اخير، هدف حمله قرار گرفت و خساراتي به آن وارد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­ مهاجمان با حمله به مدرسه اسلامي "آكادمي بحر"  شيشه هاي پنجره هاي اين مدرسه را شكستند و قرآن و ديگر كتاب هاي اسلامي را پاره كردند.
 
عبدالمحيط امام جماعت اين مركز گفت: مهاجم يا مهاجمان با استفاده از نردبان، شيشه پنجره ها را شكستند و به داخل مدرسه رفتند و با پاره كردن كتاب هاي موجود، دست به اين اقدام اسلام ستيزانه زدند.
 
روزنامه مترو نيز به نقل از ديگر مسوولان اين مدرسه اسلامي در نيوكاسل نوشت: پليس همه مهاجمان پيشين را شناسايي كرده و بنا براين، حمله دوباره به اين مركز، واقعا ناراحت كننده است.
 
سه ماه پيش مهاجمان با رنگ بر روي در و ديوار اين مدرسه اسلامي، شعارهاي ضد اسلامي نوشتند و نشانه هاي مربوط به نازي هاي آلمان را رسم كردند.
 
به نوشته مترو، آلن داويسون، بازرس پليس منطقه گفته است همه مهاجمان شناسايي شده اند و بررسي اين حمله آغاز شده است.  
 
روزنامه گاردين اين هفته نوشت: شمار حملات ناشي از نفرت ديني ضد مسلمانان در انگليس، در هفته پس از حملات تروريستي به مسلمانان در دو مسجد زلاندنو، 593 درصد افزايش يافته و به همين علت، فشارها بر حزب حاكم انگليس، براي مبارزه  با اسلام هراسي در اين حزب، بيش تر شده است.
 
گاردين نوشت: در چند هفته اخير شش مسجد و مركز اسلامي در انگليس هدف حمله قرار گرفته است.
پيش تر نيز مراكز اسلامي در منچستر و ليورپول هدف حملات اسلام ستيزانه قرار گرفت اما درباره بازداشت يا مجازات عاملان اين حملات گزارشي منتشر نشده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°