پیوند بحرانی استان های همجوار!

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:33 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۶۷۹۱۱۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
استاندار ایلام: اکنون بحران 2 استان لرستان و ایلام به هم مرتبط شده و مشکلات مشابه یکدیگر ایجاد کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سلیمانی استاندار ایلام در ارتباطی تصویری با گفتگوی 18:30 گفت: اکنون بحران 2 استان لرستان و ایلام به هم مرتبط شده و مشکلات مشابه یکدیگر ایجاد کرده است.
 
او  گفت: با تخریب پل های ماژین و گاومیشان تنها راه ارتباطی دره شهر به پلدختر قطع شده و سیل اماکن مسکونی زیادی را تخریب و آب شرب بهداشتی آنها را قطع کرده است، همچنین 2 پل دیگر که بر روی رودخانه سیمره در این مسیر بودند نیز تخریب شدند.

پیوند بحرانی استان های همجوار!
 
سلیمانی با بیان اینکه هم اکنون ارتباط بیش از 150 روستا قطع شده است، گفت: ارتباط ایلام به مهران نیز قطع شده است و در سه نقطه قصرشیرین، کوهرنگ و ایلام به مهران قطعی ارتباط داریم و  همچنین اکنون پس از 16 ساعت قطعی تلفن، شبکه مخابراتی در دره‌شهر وصل نشده و همین امر باعث کند شدن عملیات امدادی می‌شود.

استاندار ایلام افزود: در بیشتر روستاهای این شهرستان آب، برق و تلفن و گاز قطع شده است که در تلاشیم با بالگرد به آسیب دیدگان کمک‌رسانی کنیم. 
خادمی استاندار لرستان در ارتباط تصویری با گفتگوی 18:30 با اعلام اینکه همه شهرستان ها به نوعی درگیر سیل هستند، گفت: بنابراین شهروندان به دلیل آسیب به اماکن تجاری و منازل دچار مشکل شدند و ارتباط جاده های روستایی قطع شده است.
 
وی با اعلام اینکه شهرستان دورود بالاترین حجم آب را دارد، تصریح کرد: امیدواریم پس از بارش ها، حجم آب طوری باشد که قابل کنترل باشد.
 
گفتگوی 18 
 وی با هشدار درباره شهرستان پلدختر، افزود: این محدوده، منطقه حساس و خطرناکی است که مجموع آب ها در آنجا جمع می شود؛ در سیل اول مشکلات ناشی از سیل مرتفع، مسیرها بازسازی و محورهای ارتباطی برقرار شد؛ اما سیل امروز متاسفانه باعث خرابی دوباره انها شد.

در بخش دیگری از این گفتگو  آقازاده استاندار مرکزی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون در این استان خسارت عمده ای رخ نداده است، گفت: در صورت سر ریز شدن رودخانه شهر اراک، مشکلات بحرانی در این استان ایجاد می شود.
 
 گفتگوی 18
 
او با ابراز خرسندی از همکاری و مشارکت مردم با فرماندار  و شهرداری ها، تصریح کرد: در صورتی که شرایط این استان به ثبات برسد و از مشکلات استان فارغ شویم به استان های همجوار کمک رسانی خواهیم کرد؛ ضمن اینکه در چند روز اخیر هم امداد رسانی کرده ایم و عمده ارسال کمک های ما به استان لرستان بوده است.
 
آقازاده با بیان اینکه در این سیل ها، برخی روستاها، سدها و بندهای خاکی  دچار مشکل و خسارات مالی شدند، ظرف 24 ساعت آینده برآوردی از میزان آن خواهیم داشت.

 
برچسب ها: سیل ، ایلام ، پلدختر ، مرکزی ، لرستان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°