مسافران مدیریت سفر کنند تا ترافیک نشود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:31 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۶۷۹۱۶۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
رئیس پلیس راه کشور با اعلام اینکه محور هراز در مسیر شمال به جنوب از ساعت 18(14 فروردین) بازگشایی شده است، گفت: مسافران امروز و فردا به شهرهای خود برگردند تا دچار گره ترافیکی در روزهای پایانی تعطیلات نشوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرامرز مداح معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگوی 18:30 در خصوص راه های کشور گفت: اکنون به جز مناطقی که مسدود اعلام شده اند، کلیه محورهای شریانی باز است. 
 
او با اعلام اینکه اکنون مسیرهای چالوس-کرج، ایلام- حمیل و بالعکس در استان ایلام، گنبد-کلاله محدوده پل بایر در گلستان و الشتر-پیرانشهر در استان لرستان بازگشایی شده است،گفت: بازگشایی چهارمسیر از ظهر امروز 14 فروردین صورت می گیرد.
 
گفتگوی 18 
مداح تصریح کرد: مسیر چالوس-کرج در استان‌های البرز و مازندران، مسیر شمال به جنوب که فقط برای وسایل نقلیه سبک بود و به علت ریزش کوه مسدود شده بود، امروز ساعت 13 بازگشایی شد، همچنین، محور ایلام-کرمانشاه حدفاصل ایلام-حمیل و بالعکس که به علت سیلاب و طغیان رودخانه مسدوده شده بود نیز باز شد.

او با اعلام اینکه تمرکز بارندگی های اخیر و خسارت ها در محورهای خرم‌آباد- معمولان، معمولان-  پلدختر به سمت جنوب و مسیر ارتباطی شمال به جنوب کشور بوده است، گفت: مسیر اصلی به پلدختر اگرچه قطع است؛ اما در مسیری که ایجاد شده است امکان تردد زمینی از این 2 راه یعنی از سمت پل زال و خوزستان و همچنین مسیر روستایی به آزادراه وجود دارد.  

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه  شهر معمولان بین خرم آباد و پلدختر قرار گرفته است که هم از سمت پلدختر مسیر قطع شده و همچنین از سمت شمال که خرم آباد قرار دارد، این مسیر قطع شده است.

وی ادامه داد: از سمت شمال معمولان که پلدختر واقع است،  ۶۰ کیلومتر از مسیر از قسمت جنوبی و شمالی معمولان را به کلی تخریب کرده است.
 
مداح پیش بینی کرد: با توجه به احتمال سنگین شدن بار ترافیکی طی 2 روز آینده، توصیه می کنم در صورتی که برخی مسافران شرایط ماندن در سفر را دارند، بازگشت به شهرشان را به روزهای نخستین هفته بعد موکول کنند.  
 
گفتگوی 18 
سردار حمیدی رئیس پلیس راه کشور دیگر میهمان برنامه با اعلام اینکه محور هراز در مسیر شمال به جنوب از ساعت 18 بازگشایی شده است، خاطرنشان کرد: هنوز این محور دچار بار ترافیکی نشده است که توصیه می کنیم مردم طی امروز و فردا از سفرهای خود برگردند تا دچار گره ترافیکی در روزهای پایانی تعطیلات نشوند.
 
او گفت: سفرهای نزدیک ممکن است با گره های ترافیکی مواجه شوند؛ بنابراین توصیه می کنم در صورتی که مسافران حتی با کندی تردد نیز مواجه شدند، با آرامش حرکت کنند. 
 


برچسب ها: سیل ، پلدختر ، جاده ها ، معمولان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °