رد قانون ضدخرابکاری مکرون

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:44 - دوشنبه 22 مهر 1398
مقررات منع رفت و آمد در بغداد لغو شد نخست وزیر عراق (با تأکید بر همراهی دولت با خواسته‌های مردم): ما با مردم عراق هستیم نخست وزیر عراق: برخی به دنبال سوءاستفاده از تظاهرات مردم و سیاسی کردن اعتراضات هستند پارلمان عراق اعلام كرد براي بررسي خواسته‌هاي تظاهركنندگان، امروز نشست فوق‌العاده برگزار مي‌كند نماینده آیت‌الله سیستانی: حملات به تظاهركنندگان، نيروهاي امنيتي و اموال عمومي در بغداد و شماري از استان‌ها را محكوم مي‌كنيم فرماندهی عملیات مشترک عراق: اوضاع در مقایسه با روزهای گذشته بهتر و تحت کنترل است رسانه‌های هم جهت با رژیم سعودی و آمریکا در تلاشند حتی با تصاویر جعلی یا قدیمی، به اعتراضات کنونی در عراق سمت وسوی خاص سیاسی دهند تک‌تیراندازان ناشناس دو نیروی امنیتی و دو شهروند عراقی را در بغداد کشتند
کد خبر : ۶۷۹۲۴۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
شورای قانون اساسی فرانسه با رد قانون ضدخرابکاری دولت این کشور، تلاش مکرون برای خرابکار جلوه دادن معترضان جنبش ضدسرمایه‌داری را ناکام گذاشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خبرگزاري صدا و سيما از پاريس؛ ماده 3 اين لايحه قانوني مربوط به ممنوعيت شركت در راهپيمايي ها،  با شوراي قانون اساسي فرانسه حذف و منجر به بي محتوا شدن اين قانون شد.
 
اين ماده به پليس اجازه مي داد با نظر قاضي ،هرگاه نظم عمومي به خطر بيافتد، اشخاص را از حضور در تظاهرات منع كند. در اين ماده فقط شهروندان به عنوان تهديد عليه نظم عمومي معرفي شده اند.

اعضاي شوراي قانون اساسي فرانسه معتقدند تعريف اين تهديد به درستي مشخص نيست و مي تواند هر عملي را جداي از موضوع خشونت شامل شود.
 
حذف اين ماده، پيروزي غيرقابل انكار به ويژه براي فعالان جنبش ضدسرمايه داري محسوب مي شود. در واكنش به تصميم شوراي قانون اساسي، يكي از اتحاديههاي پليس فرانسه با ابراز تأسف از اين حكم، اعلام كرد كه اين تصميم كار نيروهاي امنيتي را مختل خواهد كرد.

در همين حال بيست و يكمين شنبه اعتراضات به نظام سرمايه داري و مخالفت با سياست هاي دولت مكرون نيز با محدوديت ها و ممنوعيت تظاهرات در بسياري از شهرهاي فرانسه فردا برگزار مي شود.
 
 
 
 
 
 
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۳°