مرحله دوم ادغام 5 بانک از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:15 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۷۹۲۷۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
ادغام 5 بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه با فروش سهام بانکها از 18 فروردین وارد مرحله دوم می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح که از روز 11 اسفند سال گذشته به طور رسمی اعلام شد، با آغاز فروش سهام این بانک ها وارد مرحله اجرایی می شود.
 
به این ترتیب از 29 اردیبهشت امسال پس از پایان فرآیند فروش سهام، درعمل ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح شامل انصار؛ قوامین، مؤسسه کوثر، مهراقتصاد و حکمت ایرانیان در بانک سپه انجام می شود.
 
طبق اطلاعیه های جداگانه ای که از سوی چهاربانک و مؤسسه منتشر شده است، فروش سهام این بانک ها از دهه دوم فروردین ماه 1398 کلید می خورد.
 
بدین ترتیب واگذاری سهام بانک های انصار، قوامین، مؤسسه اعتباری کوثر و مهر اقتصاد از 18 فروردین 98 آغاز می شود و اشخاص حقیقی و حقوقی غیر وابسته به نیروهای مسلح می توانند نسبت به واگذاری سهام خود اقدام کنند.

شرایط انتقال سهام بانکهای ادغامی

شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره شرایط انتقال سهام بانک های ادغامی بر اساس مجوز شورای عالی بورس با بیان اینکه، انتقال سهام افرادی که سهامدار بانکهای ادغام شده در بانک سپه هستند با مجوز شورای عالی بورس برای نقل و انتقال خارج از ساعت دریافت شده است، گفت: این سهام با حداکثر قیمت اسمی یا قیمت قبل از بسته شدن منتقل می شود و تصمیم گیری به نفع سهامداران است.

وی اظهار داشت: هر شخصی که تمایل داشته باشد سهم خود را میتواند به نهادهای دارای مجوز منتقل کند.
رئیس سازمان بورس با بیان این که فرمهایی برای این نقل و انتقالها طراحی کرده ایم، افزود: این فرمها در اختیار سهامداران قرار می گیرد و آنان با اختیارات خودشان می توانند سهام خود را واگذار کنند و اگر تمایل نداشته باشند باید منتظر کار کارشناسی دادگستری باشند که در خصوص سود و زیان این بانکها بررسی های لازم را انجام می دهد و تصمیم گیری می کند و هر حقوقی که به این افراد تعلق بگیرد به آنها ارائه میشود.

محمدی گفت: اگر افرادی شکایت داشته باشند قوه قضائیه شعب های را انتخاب می کند که این افراد می توانند برای شکایات خود به آن مراجعه کنند.
بر اساس اطلاعیه چهار بانک و موسسه اعتباری، از روز یکشنبه 18 فروردین سال 98 به مدت 30 روز کاری تا روز یکشنبه 29 اردیبهشت 98 امکان استفاده از شرایط خرید سهام فراهم است  البته قیمت سهام قابل خرید برای 4 بانک و موسسه متفاوت است.

خبر دیگر اینکه ، طبق مصوبه شورای پول و اعتبار ، از صبح امروز ، تمامی چک‌های تضمینی پشت نویسی شده از درجه اعتبار ساقط شد . بر این اساس ، هر گونه چک تضمینی تنها باید به نام فرد صادر و نقد شود ، یعنی به این معنا که چک‌های تضمینی در وجه حامل یا همراه با تغییر نام ، در وجه کاغذ باطله‌ای بیشتر نیست .
بنا بر اعلام بانک مرکزی این بخشنامه صرفاً شامل ممنوعیت پشت نویسی « چک‌های تضمینی» است و « چک‌های عادی » همچنان قابل پشت نویسی نویسی و انتقال به اشخاص دیگر است .
برچسب ها: ادغام ، بانک ، بانک سپه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°