بازتاب اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:18 - يکشنبه 15 تير 1399
کد خبر : ۶۷۹۴۰۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
دولت سوريه در واكنش به اقدام آمريكا عليه سپاه پاسداران اعلام كرد: قرار گرفتن سپاه پاسداران ايران در فهرست سازمان های تروريستی آمريكا، "نشان افتخار" برای سپاه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شبكه تلويزيوني الميادين به نقل از رسانه های رژيم صهيونيستی اعلام کرد: این اقدام ترام علیه سپاه پاسدارن ایران به نوعي پاسخ به درخواست هاي نتانياهو است. اقدام واشنگتن، گامي مهم اما در حد حرف است و واقعيت ها را تغيير نمي دهد. اين تصميم كمتر از آن چيزی كه به نظر مي رسد براي سپاه دراماتيك است، چرا كه مسئولان سپاه پاسداران و شركت های وابسته به آن اكنون نيز تحت تحريم هستند. اقدام كاخ سفيد عليه سپاه پاسداران ايران، راه را به سوي جنگ باز نمي كند و فقط  باعث تشديد تنش ها بين تهران و واشنگتن مي شود.  اقدام اخير واشنگتن، ابزار جديدي را براي مبارزه با ايران در اختيار اسرائيل قرار نمي دهد.
 
­خبرگزاری فرانسه بیانیه شورای عالی امنيت ملي کشورمان را به نمایش گذاشت و اعلام کرد: اين كشور روز دوشنبه آمريكا را "دولت حامي تروريسم" و نيروهاي آمريكايي در منطقه را "گروه تروريستي" اعلام كرد.

خبرگزاری فرانسه افزود: اين بيانيه در واكنش (به اقدام آمريكا) ، "اعلام مي كند كه اين (شورا) رژيم آمريكا را يك دولت حامي تروريسم و مركز فرماندهي آمريكا موسوم به "سنتكام" و همه نيروهاي مربوط به آن را "گروه تروريستي" قلمداد مي كند".
"سنتكام" بخشي از حضور گسترده نظامي آمريكا در سراسر جهان است كه چند منطقه جنگی و كانون (درگيري) را از جمله در افغانستان، عراق، سوريه، يمن و خليج فارس پوشش مي دهد.

حسن عابديني كارشناس و تحليلگر سياسی گفت: اقدام غيرقانوني دولت آمريكا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در فهرست تروريست هاي خارجي، بلوف تبليغاتي است.
عابديني با اشاره به اينكه آمريكا اين اقدام را از روي استيصال انجام داده است، افزود: آمريكا به گفته ترامپ، 7 تريليون دلار از جيب ماليات دهندگان آمريكايي در منطقه غرب آسيا هزينه كرده اما هيچ دستاوردي نداشته است.

عابديني اضافه كرد: آمريكا مدعي است سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مانع از پيشبرد راهبردهاي واشنگتن شده است، همچنين راهبردهاي آمريكا براي تجزيه منطقه از جمله تجزيه اقليم كردستان عراق به علت ورود جمهوري اسلامي ايران شكست خورد و واشنگتن مي خواست سوريه و عراق را به 3 كشور كردي، سني و شيعه تجزيه كند اما موفق نشد.
 
جروزالم پست روزنامه صهيونيستي نوشت: این اولين بار است كه واشنگتن رسما ارتش كشور ديگري را يك سازمان تروريستي مي نامد.
 
جروزالم پست اضافه کرد آيت الله روح الله خميني (ره)، سپاه پاسداران را پس از انقلاب اسلامي سال 1979 تشكيل داد تا چند نيروي شبه نظامي را تقويت و از نظام حقوقي كشور محافظت كند و امروز بسیار پر قدرت تر از گذشته است.

برچسب ها: سپاه ، ترورزیم ، تروریست ، ترامپ
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°