تجمع دانشجویان دانشگاههای تهران در حمایت از سپاه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:35 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۶۷۹۴۴۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
دانشگاهیان دانشگاه‌های تهران در پی اعلام تروریستی بودن سپاه از سوی آمریکا، ظهر امروز ( سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸) تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دانشجویان و استادان در تجمعی اقدام ضد ایرانی و گستاخانه ترامپ در قرار دادن سپاه پاسداران ایران در فهرست گروه های تروریستی را محکوم کردند.

بنابراین گزارش، دانشگاهیان دانشگاه‌های تهران، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی و علامه طباطبایی در مساجد دانشگاه‌ها این اقدام خصمانه را محکوم کرده و اعتراض خود را اعلام کردند.

دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف: امریکا، دشمن آرمان خواهی و صلح است
یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف ، امریکا را دشمن آرمان خواهی و صلح جهانی برشمرد.
مهدی طهماسبی در حاشیه تجمع ضد امریکایی امروز دانشجویان و استادان دانشگاه صنعتی شریف گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نماد آرمان خواهی ملت ایران است.

وی افزود: هر جا که سپاه پاسداران ورود کرده در نهایت به صلح انجامیده است.

این دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف گفت: بیشتر کشورها فقط به منافع اقتصادی خود می اندیشند و تعداد معدودی از کشورها در پی آرمان خواهی هستند.

طهماسبی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجلی آرمان خواهی ملت ایران است که امریکا با آن دشمنی می کند.

استاد دانشگاه شریف: ​ایران نیز امریکا را تحریم کند
یک استاد دانشگاه صنعتی شریف از ایرانیان درخواست کرد تا به نوبه خود امریکا را تحریم کنند.

رسول جلیلی در حاشیه تجمع اعتراض آمیز دانشجویان و استادان دانشگاه صنعتی شریف علیه امریکا گفت:​ دانشجویان و ایرانیان نیز می توانند امریکا را با نخریدن اجناسی که به امریکا سود مالی می رساند تحریم کند.

این استاد دانشگاه که خود در سال 91 به سبب حمایت ایران از دسترسی آزاد به اطلاعات توسط خزانه داری امریکا تحریم شده است، افزود: دانشجویان ایرانی نیز می توانند برای ادامه تحصیل دانشگاه های امریکا را اولویت قرار ندهند و از دیگر دانشگاه های معتبر جهان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه تجمع امروز در محکومیت اقدام قبیح امریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روزی که به نام پاسدار و میلاد سرور آزادگان جهان امام حسین(ع) است، تروریست نامیده می شود درحالیکه امروز سپاه پاسداران تحکیم و تثبیت شد همانگونه که پس از انقلاب اسلامی متولد شد.

جلیلی بابیان اینکه سپاه ،نماداستقلال طلبی در جمهوری اسلامی است ،گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها یک نهاد نظامی نیست بلکه نهادی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است که خدمات متنوعی به مردم ایران و کشورهای منطقه ارائه می دهد.

­تجمع دانشگاهیان دانشگاه تهران در محکومیت اقدام امریکا
تعدادی از دانشجویان و استادان دانشگاه تهران در محکومیت اقدام آمریکا درباره اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان گروهی تروریستی؛ در این دانشگاه تجمع کردند.

این تجمع پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در محوطه مسجد این دانشگاه برگزار شد.

این افراد ضمن محکوم کردن اقدام امریکا؛ شعار های مرگ بر امریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر انگلیس سر دادند. این تجمع با قرائت بیانیه ای پایان یافت.

در این بیانیه امده است سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی؛ یکی از دستاورد های ملت ایران است و ضمن نقش داشتن در ایجاد امنیت در عرصه های گوناگون سازندگی، عمرانی و مسایل فرهنگی نقش آفرین بوده است.

همچنین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اساس قانون اساسی یکی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که از دستاوردهای انقلاب پاسداری کرده است.

­امریکا در صدد ضربه زدن به این رکن رکین انقلاب برآمده است و در اقدامی ماجراجویانه سپاه را به عنوان سازمانی تروریستی اعلام کرده است.

مضحک است که نیروی دفاعی را تروریست اعلام می کند و این اقدام سبک سرانه برای ملت ایران تازگی ندارد و رفتار جدیدی برای ملت ایران نیست.

دانشگاهیان در دانشگاههای علم و صنعت و شهید بهشتی هم فریاد ضد آمریکا
این اقدام تبعات سنگینی برای امریکا دارد و جوانان ایران اسلامی انتظار دارند که مسؤولان در نهادهای مختلف اقداماتی مناسب برای برخورد با این رفتار امریکا داشته باشند.

دانشجویان و اساتید دانشگاههای علم و صنعت و شهید بهشتی نیز هم صدا با سایر دانشگاهیان ظهر امروز با تجمع در مساجد این دانشگاهها اقدام نسنجیده و ماجراجویانه رژیم آمریکا را محکوم و حمایت همه جانبه خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند.
 
در این تجمع دانشگاهیان با سر دادن شعارهای «من یک سپاهی هستم» و «مرگ بر امریکا» ضمن اعلام انزجار از اقدامات ضد ایرانی ، رژیم آمریکا ، با صدور بیانیه ای اقدام احمقانه رییس جمهور دیوانه آمریکا را محکوم و تاکید کردند: همانطور که تحریم های 40 ساله ایران از سوی آمریکا موجب افزایش قدرت ایران اسلامی شد، اقدام نابخردانه رژیم آمریکا در قرار دادن سپاه در فهرست گروههای تروریستی سبب اقتدار بیشتر ملت ایران خواهد شد.

نماینده دفتر ولی فقیه در دانشگاه شریف: عصبانیت امریکا از همراهی سپاه با مردم
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه صنعتی شریف، اقدام امریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نشاندهنده عصبانیت این رژیم از همراهی سپاه و مردم دانست.
 
حجت الاسلام سید فخرالدین طباطبایی در حاشیه تجمع اعتراض آمیز امروز اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف گفت: همزمانی اقدام علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تلاش این نهاد کاملاً قانونی برای خدمات رسانی به مردم در حوادث طبیعی اخیر، نشاندهنده عصبانیت رژیم امریکا از همراهی سپاه و مردم است.

وی افزود: امروز تجمعی به منظور محکومیت اقدام اخیر رژیم امریکا برگزار شده است، اقدامی که نه از جنبه قوانین بین المللی و نه از جهت عرف بین المللی تأیید نمی شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی کاملاً برآمده از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که جایگاه ، حدود و اختیاراتش کاملاً مشخص است.

طباطبایی گفت: این تجمع از سوی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به عنوان جامعه فرهیختگان کشور در بزرگترین دانشگاه صنعتی کشور برگزار شده است که نشاندهنده مخالفت مردم با این گونه اقدامات نادرست است. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°