آمریکا سپاه را قدرتمندتر کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:52 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۹۴۶۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
فعالان سیاسی: اقدام احمقانه ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران موجب قدرتمند تر شدن سپاه در منطقه و جهان و انسجام ملی در داخل کشور خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدرضا باهنر فعال سیاسی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: اقدام آمریکا برای ما جدید و غیرمترقبه نبود و از دهها سال قبل این دشمنی های آمریکا با ملت ایران را داشته ایم اما واقعیت این است که بهترین روز اعلام این اقدام روز پاسدار بود، بحث پاسدار و حریت امام حسین (ع) بهترین موقعیت برای اعلام این اقدام خصمانه بود تا دشمن بی چشم و رو انجام دهد.
 
او درباره هدف آمریکا گفت: به زودی انتخابات در رژیم صهیونیستی برگزار می شود بنابراین امریکایی ها خود را موظف می دانند به هرقمیتی شده از رژیم اشغالگر قدس حمایت کنند.
 
وی ادامه داد: خوش خدمتی که هیئت حاکم آمریکا به سردرمداران رژیم صهیونیستی می کند انقدر زیاد شده که اگر زمانی می گفتیم رژیم صهیونیستی در راس حکومت های تروریست هاست امروز اینکه آمریکا یا اسرائیل را نفر اول این گروه بدانیم مشخص نیست.
 
واکنش‌ها به اقدام ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران 
  باهنر با بیان اینکه این کار آمریکا هدیه ای به مردم ایران بود، افزود: امروز همراهی و همدلی در جناح های مختلف کشور دیده شد و نمایش عظیمی از وحدت در کشور دیده شد.
وی ادامه داد: این دفعه خیمه شب بازی نبوده است واقعیت این است که در حکومت کوتاه ترامپ مشخص شد در مسائل سیاسی، اقتصادی و جهانی به عنوان قصور حاکم بر امور جهانی نام برده شده و اقدامات ترامپ فقط هزینه های آمریکا را بالا برده است مثلا 7 تریلیون دلار در عراق هزینه می کند بعد گاو شیرده ای پیدا می کند تا پول را بگیرد حال باید دید مردم آمریکا با چه دیدی آینده کشور خود را در اختیار افرادی چون ترامپ قرار می دهند که فقط منافع امریکا را قربانی می کند.
 
او افزود: امروز همه می دانند نقطه به نقطه سرزمین اشغالگر قدس در اختیار و در تیررس نیروهای جهادی است و محاسبات آنها ( آمریکایی ها) اشتباه محض است.
 
صادق خرازی فعال سیاسی نیز درباره اهداف آمریکا گفت: تحولات سیاسی منطقه در 40 سال گذشته نشان می دهد، آمریکا تابع قانون جنگل است و  همانطور که اشغالگری اسرائیل را در جولان به رسمیت می شناسد با قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروههای تروریستی در واقع خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی و شکلات شیرینی به نتانیاهوست.
 
وی گفت: ترامپ اصلا از سیاست چیزی نمی داند و بدون در نظر گرفتن عواقب کار، نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که در 2 جبهه بعنوان رسمی ترین ارتش های منظم و کلاسیک جهان و سریعترین نیروهای واکنش سریع دنیا که در سازمان رزم دنیا تحولات شگرفتی خلق کرده اند، در فهرست گروههای تروریستی قرار داده است.
 
واکنش‌ها به اقدام ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران 
 او افزود: در 11 سپتامبر ایرانی ها به راحتی کابل را فتح کردند و امریکایی ها از این کار ایران به خود می لرزیدند و از اینکه نیروی سپاه پاسداران بدون کمترین تلفات توانست کابل را فتح کند در تعجب مانده بودند. 
 
خرازی گفت: داعش فرزند حرام زاده ای است که آمریکا با برخی هم پیمانان منطقه ای خود ایجاد کرده بود و عربستان برای اینکه از نظر امنیتی از داعش به دور باشد به القاعده باج های فراوان داد تا داعش به عربستان نفوذ نکند.
 
وی افزود: تمام عراقی ها معتقدند که امریکا 7 هزار میلیارد در منطقه هزینه کرده و بازهم شکست خورده است. مشکل اصلی این است که امریکایی ها در هیچ جای منطقه موفقیتی نداشته است.
 
او درباره پیامدهای اقدام ترامپ گفت: تحلیل گران سیاسی با فرمان اقای ترامپ خیلی سرد برخورد کرده اند چراکه اصل پیمان بی اعتبار است و هیچگونه بستر حقوقی ندارد.
 
خزازی تصریح کرد: فرمان ترامپ مشروعیت ندارد، امریکایی ها فقط کشورها را مورد آزار قرار می دهند طالبان و القاعده را خود امریکا بوجود آورده و نمی تواند این را کتمان کند بنابراین قراردادن سپاه پاسدارن ایران در فهرست گروههای تروریستی مشروعیت قانونی و حقوقی ندارد چون خود آنها حامی اصلی گروههای تروریستی و تروریسم هستند.
 
خرازی گفت: همگان امروز می دانند اندازه دنیا چقدراست و اینگونه نیست که هرکس بخواهد هر نظری بدهد و بی پاسخ بماند.
 
واکنش‌ها به اقدام ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران 
مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درارتباط تلفنی درباره پیامد اقدام آمریکا گفت: اقدام ابلهانه آمریکا و حلقه ای که دیروز به دست ترامپ در مجموعه حلقه های خصمانه و توطئه امیز در قبال ملت ایران بود، کار شگفت انگیز و نوبر بود که نیروی مسلح یک کشور را در قانون اساسی است و زاییده انقلاب و برآمده از دل ملت است را در فهرست گروه تروریستی قرار دهد کاری احمقانه بود.
 
او با بیان اینکه ترامپ و مجموعه اقدامات دولت او در دام اسرائیل قرار گرفته است و به انزوای عملی بیشتر آمریکا خواهد انجامید، گفت: خروج آمریکا از پیمان های بین المللی، ببخشیدن سرزمین یک کشور مستقل به دولت جعلی اسرائیل در بلندی های جولان و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و قرار دادن یک پایتخت جعلی برای اسرائیل حیثیت آمریکا را از بین خواهد برد در عوض در کشور ما موجب انسجام ملی و حمایت بیشتر مردم از سپاه شد.

 واکنش‌ها به اقدام ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران
 حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در ارتباط تلفنی گفت: حماقت ترامپ قابل تبریک است؛ اقدام ترامپ هیچ ارزش سیاسی و اجتماعی ندارد، اقدام ترامپ در قالب تئوری مرد دیوانه مطرح می شود و در کتاب خرد بی خردی نیز آمده  که باید زمانی خود را دیوانه نشان دهیم تا حریف از ما بترسد.
 
وی گفت: ترامپ با قراردادن سپاه در فهرست گروههای تروریستی ادعای پمپئو را تکرار می کند و می گوید می خواهیم جلوی فعالیت سپاه در منطقه را بگیریم اما ترامپ باید بداند فعالیت سپاه زیر نظر گروه قدس است که این گروه سالهاست در فهرست تحریم قرار گرفته است.
 
شریعتمداری افزود: امریکا در سوریه، عراق، افغانستان مجبور به عقب نشینی شده است و هیچ کاری نتوانسته انجام دهد، ترامپ فقط می گوید 7 تریلیون دلار در عراق هزینه کرده ایم اما با این همه هزینه بازهم در شب و چراغ خاموش وارد عراق می شود درحالی که روحانی رئیس جمهور ایران با استقبال گسترده وارد عراق می شود. 
 
او گفت: باید از آقای ترامپ پرسید در قبال سردار سلیمانی نقطه تاپ سپاه قدس چه کاری می خواهید انجام دهید.
 
او افزود: این کارهای امریکا تاکنون برای ما سود زیادی داشته و به قول رهبر انقلاب، فقط گربه رقصانی بیش نبوده است. 
 
 واکنش‌ها به اقدام ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران
محمد هاشمی فعال سیاسی در ارتباط تلفنی گفت: در سال 57 وقتی دولت آمریکا متوجه شد نمی تواند شاه را نگهدارد و انقلاب اسلامی پیروز می شود همان زمان تصمیم به کودتای سیاسی گرفت ولی به این نتیجه رسید که کودتا در ایران غیر ممکن است. 
 
هاشمی افزود: آمریکا همیشه مخالف جمهوری اسلامی ایران بوده است و در این 41 سال فقط 2 واژه بیان کرده است که یا خواهان تغییر رفتار ایران بوده اند یا خواهان تغییر نظام بوده اند. 
 
او افزود: تفکر شیعه و اهل بیت اسلام ناب است که ارزش آن با هیچ کدام از مکتب های قابل مقایسه نیست بنابراین به دنبال این است که هرطور شده این صدا را خفه کند، در سال قبل نیز جان بولتون به منافقین گفته بود کریسمس 2019 را در تهران جشن می گیریم که تاکنون هیچ کدام از توطئه های آنها موفق نبوده است و جز شکست و بدنامی حاصلی نداشته است.
 
واکنش‌ها به اقدام ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران 
مهدی فضائلی روزنامه نگار در ارتباط تلفنی گفت: آمریکا به ظاهر می خواهد قدرت خود را به رخ بکشد اما تلاش آنها برای اجرای تحریم های بی سابقه به نتیجه مدنظرشان نرسیده و ادامه راه برای آنها ممکن نیست بنابراین سعی دارند با این کار وارد معامله با ایران شوند و  می خواهند برگ برنده را در دست داشته باشند اما در آینده خواهیم دید که سرانجام منجر به عقب نشینی خواهند شد.
 
او افزود: مشابه این اقدام را سالهاست در قبال حماس و حزب الله انجام داده اند و آنها را نیز در فهرست گروه های تروریستی قرار داده اند که از جایگاه آنها کم نکرده بنابراین قراردادن سپاه پاسداران نیز در گروههای تروریستی موجب قدرتمند تر شدن سپاه خواهد شد.
 


برچسب ها: واکنش ، اقدام ترامپ ، سپاه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۳°