حذف بخشی از کتب درسی دانش‌آموزان مناطق سیل زده برای امتحانات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۶۷۹۴۸۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
وزیر آموزش و پرورش گفت: در مناطق سیلزده بخش‌هایی از کتب درسی حذف می‌شود و تا جایی که درس‌ خوانده‌اند به عنوان سال تحصیلی در نظر گرفته می‌شود و امتحان گرفته خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 وزیر آموزش و پرورش گفت: ما در دوره متوسطه در پایه دوازدهم چاره‌ای جز این نداریم که امتحانات نهایی را در زمان مقرر برگزار کنیم اما برای بقیه مقاطع بخش‌هایی از کتب درسی حذف می‌شود و تا جایی که درس‌ خوانده‌اند به عنوان سال تحصیلی در نظر گرفته می‌شود و امتحان گرفته خواهد شد.

سیدمحمد بطحایی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بازگشایی مدارس در مناطق سیل‌زده اظهار کرد: ما در آموزش و پرورش تابع شرایط محلی هستیم. برخی مناطق سیل‌زده مملو از آب است و بنابراین مردم نتوانستند به مناطق خود بازگردند لذا راه‌اندازی مدارس در این مناطق امکان‌پذیر نیست.

وی با بیان اینکه آمکادگی داشتیم که در برخی مناطق مدارس را بازگشایی کنیم، گفت: به عنوان مثال در منطقه گمیشان می‌خواستیم ۱۷ فروردین ماه مدارس را راه‌اندازی کنیم و وسایل را هم فرستادیم اما شورای تامین استان صلاح ندانست که بازگشایی شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در استان لرستان در پلدختر و معمولان امکانات را فراهم کردیم و کانکس‌ها فرستاده شده و حدود ۱۰۰ کانکس مستقر و شرایط فراهم خواهد شد اما تا موقعی که جمعیت نیامده باشد یا خانواده‌ها مشغول پاکسازی گل و لای از خانه‌های خود هستند، مدارس بازگشایی نمی‌شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره زمان و نحوه برگزاری آزمون‌های پایان سال تحصیلی دانش‌آموزان گفت: ما در دوره متوسطه در پایه دوازدهم چاره‌ای جز این نداریم که امتحانات نهایی را در زمان مقرر برگزار کنیم اما برای بقیه مقاطع بخش‌هایی از کتب درسی حذف می‌شود و تا جایی که درس‌ خوانده‌اند، به عنوان سال تحصیلی در نظر گرفته می‌شود و امتحان گرفته خواهد شد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۷۹°    ۱۷.۹۹°