آمریکایی ها دست از پا خطا کنند فرجام داعش برای «سنتکام» رقم خواهد خورد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:33 - پنجشنبه 15 خرداد 1399
کد خبر : ۶۷۹۵۵۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: آمریکایی ها بخواهند دست از پا خطا کنند همان فرجام داعش برای «سنتکام» رقم خواهد خورد و مجبور به فرار ذلت بار از منطقه خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­سعید جلیلی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری افزود: آمریکا می بیند ملتی پیدا شده که تعریف واقعی و صحیح را از تروریسم، حقوق بشر، آزادی، دموکراسی و مردمسالاری ارائه می دهد.
وی با اشاره به جنایات حقوق بشری رژیم صهیونیستی اضافه کرد: آمریکایی ها این رژیم را به عنوان نمونه موفق رژیم لیبرال دموکراسی در منطقه معرفی می کنند اما کسانی را که در برابر آنان با دست خالی دفاع می کنند، تروریست معرفی می کنند و در یمن هم اینگونه است و جهانیان هم این دوگانگی ها را متوجه می شوند.
جلیلی گفت: آمریکا می خواهد با ترساندن دولت ها و ملت ها کار خود را پیش ببرد و اکنون ملتی پیدا شده است که نمی ترسد و این ملت با این کار، ایستادگی و پیشرفت کرده و او از این نگران است.
وی افزود: ملت ما پیشرفت کرده و الگو شده و نشان داده است که آمریکا شکست پذیر است.
جلیلی با اشاره به نتایج اشغال نظامی آمریکا در عراق و افغانستان و شکست محاسباتی آنان گفت: به گفته خود آنان، 7 هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کردند اما دستاوردی نداشته اند و با عجز، مجبور شدند در تیر 87 با ما وارد گفت و گو شوند و نامه هایی که حاکی از عجز آنان بود را به مقام معظم رهبری نوشتند.
وی افزود: آنان طعم شکست های پی در پی را در این 40 سال چشیده اند به همین علت از ملت ما عصبانی هستند.
جلیلی در پاسخ به این پرسش که چرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آماج کینه آمریکا قرار گرفته است؟ گفت: سپاه یک نهاد برخاسته از انقلاب است که این بستر را برای ملت فراهم می کند تا با اتکا به استعداد و توانمندی های خود بتواند اهدافش را محقق کند و بارزترین آن در دفاع مقدس بود.
وی ادامه داد: آمریکا همه تلاش خود را کرد که از طریق عروسکی مثل صدام، انقلاب اسلامی را با چالش مواجه کند اما موفق نشد زیرا سپاه پاسداران بستری را برای مردم ایجاد کرد و آنان توانستند با همه توان از انقلاب و نظام، دفاع کنند و اکثر شهدای ما نام مبارک پاسدار را دارند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: آمریکا فهمیده است که از طریق گزینه نظامی نمی تواند موفق شود و اقدامات نظامی آنان نه تنها نتیجه ای نداشت بلکه موجب قدرتمندتر شدن جمهوری اسلامی ایران شده و امنیت کشورمان در این منطقه پرآشوب، مثال زدنی است.
جلیلی افزود: نهاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امنیت، تمامیت ارضی و پیشرفت کشور را با مشارکت دادن مردم، تضمین کرده است و این نهاد، مردمی است و رابطه عمیق عاطفی میان مردم و این نیرو شکل گرفته است.
وی اضافه کرد: ملت ما در این 40 سال با ایمان و هوشمندی توانسته است درست عمل کند و امورات خود را پیش ببرد.
جلیلی با بیان اینکه ترامپ حماقت کرد که دوباره تحریم ها را برقرار کرد، ادامه داد: به زودی رژیم تحریم های آمریکا با بن بست مواجه خواهد شد زیرا کشوری که 15 همسایه دارد و سرشار از ظرفیت های بزرگ و نیروهای انسانی مؤمن و باانگیزه است به بن بست نمی رسد.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی درباره آینده روند تقابلی آمریکا با کشورمان گفت: این روند مبتنی بر برآورد میدانی است و بر اساس برآوردهای خود آنان، آمریکا در منطقه ما به ویژه در دو دهه اخیر با شکست مواجه شده است.
وی ادامه داد: مردم منطقه شاهد بودند که آمریکا در بسیاری جاها که به ناکامی رسید سعی کرد به شکل نیابتی از طریق تجهیز گروه های تروریستی، آنان را به جان مردم منطقه بیندازد.
جلیلی گفت: اکنون خود آن ها بیان می کنند که ایران قوی ترین و موفق ترین نیرو در مبارزه با تروریسم در منطقه بوده است.
وی افزود: ترامپ صراحتاً اعتراف کرده است که آمریکا تروریسم را در منطقه شکل داده است همچنین مرکزیت تروریسم را در معرض تیغ قوی ترین نیروی مبارزه با تروریسم قرار می دهد و این روند نشان می دهد که اگر آنان بخواهند دست از پا خطا کنند همان فرجام داعش برای «سنتکام» رقم خواهد خورد و مجبور به فرار ذلت بار از منطقه خواهند شد.
جلیل اضافه کرد: آینده پرشکوه، موفق، امن و همراه با پیشرفت بیشتر در انتظار ملت ماست.
 نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی همچنین تاکید کرد:  اگر آمریکا بخواهد اقدامی در زمینه اخلال در امنیت کشورمان انجام دهد باید جدی و قاطع با آن برخورد کرد.
جلیلی با اشاره به اینکه تامین امنیت در سطح ملی برای مردم بسیار اهمیت دارد و از وظایف اصلی نظام ها و دولت هاست، افزود: تروریسم و ناامنی دو روی یک سکه هستند و نمی توان آن ها را از هم تفکیک کرد.
وی با اشاره به بیانیه شورای عالی امنیت ملی در مقابله ذبه مثل و قرار دادن ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در فهرست گروه های تروریستی ادامه داد: زمانی که بحث ترور یعنی ایجاد اخلال در امنیت یک ملت مطرح می شود نهادهای مسئول نسبت به چنین مقوله ای نمی توانند بی تفاوت باشند.
جلیلی با اشاره به وجود امنیت کامل در کشورمان گفت: این امنیت به راحتی به دست نیامده است و مردم ما توانمندی خود را در تامین امنیت نشان داده اند.
وی اضافه کرد: اینکه 30 سال پس از جنگ تحمیلی کسی جرات نمی کند به مرزهای ما نزدیک شود ناشی از امنیت شکل گرفته در کشورمان است بنابراین وظیفه همه ارکان نظام است تا در مباحث مربوط به امنیت به ویژه امنیت ملی، به موقع و صحیح، اقدام لازم را انجام دهند و بیانیه شورای عالی امنیت ملی در همین راستا بوده است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: اینکه اکنون ارتش رژیم حاکم بر آمریکا را یک گروه تروریستی می دانیم فقط یک بحث نمادین نیست بلکه مردم منطقه و جهان به خوبی شاهد هستند آنچه که از سوی دولت آمریکا در این سال ها انجام شده، رفتارهای تروریستی است.
وی، بمباران هیروشیما، جنگ افروزی در ویتنام و حمایت از رژیم تروریستی صهیونیستی را از جمله اقدامات عملی تروریستی رژیم حاکم بر آمریکا برشمرد و اضافه کرد: در دهه های اخیر هم شاهد اقداماتی مشابه از جمله ایجاد داعش هستیم.
جلیلی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از نخستین قربانیان تروریسم بود، گفت: گروهک منافقین بیش از 17 هزار نفر را ترور و شهید کردو اکنون این گروهک مورد حمایت آن هاست.
وی با بیان اینکه حمایت آمریکا از تروریزم مبتنی بر مستندات است، افزود: باید در برابر چنین رژیمی برنامه جدی داشته باشیم تا او بداند با نظام، دولت، مجلس و مردمی مواجه است که در دفاع از استقلال، آزادی و امنیت خود یکپارچه هستند و همبستگی جدی دارند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: مستبدان منطقه، متحدان آمریکا و بدترین ناقض حقوق بشر هستند اما رئیس جمهور آمریکا با آن ها رقص شمشیر می کند و ابایی ندارد.
جلیلی افزود: کسی که خود در نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم و به کارگیری سلاح های هسته ای و کشتار جمعی متهم ردیف اول است، خود را مدعی نشان می دهد.
وی اضافه کرد: آن ها می خواهند تعریف خودشان از تروریسم را دیکته کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°