باید تمام امکانات مان را علیه آمریکا بسیج کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:18 - جمعه 01 آذر 1398
سخنگوی وزارت خارجه: اقدامات و اظهارات آمریکایی‌ها درباره فلسطین نقض صریح قوانین بین‌المللی است موسوی: سرزمین فلسطین از آن مردم فلسطین است و رژیم صهیونیستی رژیمی غاصب و اشغالگر است اعضای اروپایی شورای امنیت از رژیم صهیونیستی خواستند شهرک‌سازی در کرانه باختری را متوقف کند سخنگوی فتح: رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا، سیاست‌های پاک‌سازی نژادی را علیه فلسطینیان اعمال می‌کند اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب، سازمان ملل و بسیاری از کشورها حمایت آمریکا از شهرک‌سازی‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی را غیر قابل قبول دانستند وزیر خارجه روسیه: اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی اسرائیل، ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است به علت کلاهبرداری و دریافت رشوه، علیه نتانیاهو اعلام جرم شد دادستانی رژیم صهیونیستی سلب مصونیت پارلمانی نتانیاهو را خواستار شد نتانیاهو: علیه من کودتا شده
کد خبر : ۶۷۹۶۷۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
وزیر امور خارجه گفت: آمریکا تمام امکاناتش را علیه ما بسیج کرده است و ما هم نیاز داریم تمام امکانات مان را علیه آمریکا بسیج کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­محمد جواد ظریف در مراسم رونمایی از سایت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به به اقدام نابخردانه آمریکایی ها در توهین به سپاه پاسداران گفت: سپاه نماد مقاومت و ایستادگی است و  اقدام نابخردانه آمریکایی ها در توهین به نماد مقاومت و ایستادگی یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باعث همدلی، هماهنگی و همراهی بیشتر بین دستگاه های مختلف کشور شد.
 
ظریف افزود: امیدواریم امسال سالی پر برکت و پر از دستاورد و موفقیت برای کشور باشد و من تشکر می کنم از آقای انصاری که بعد از ورودشان و تاسیس معاونت دیپلماسی اقتصادی با روحیه جهادی و با ابتکار عمل در همه حوزه ها کار را یک سال گذشته پیش بردند، با همکارانشان در معاونت کار بسیار خوبی را شروع کردند گرچه با هدفی که برای هماهنگی اقتصادی داریم هنوز فاصله داریم .
 
وزیر امور خارجه افزود: امیدوارم این اقدام (راه اندازی سایت دیپلماسی اقتصادی) یک حلقه وصل بین وزارت امور خارجه به عنوان دیدبان کشور و معرفی کننده امکانات در دنیا به مردم کشور، چه بخش خصوصی و چه بخش دولتی ایجاد کند و بتوانیم در ارائه اطلاعات تلاش کنیم.
 
وی با بیان این که امیدوارم مرحله بعدی این کار که معرفی توانمندی های اقتصادی ایران به سراسر دنیا هست با کمک فعالان بخش خصوصی و دولتی شکل بگیرد،افزود: برای راه اندازی مرحله بعد به کمک دستگاه ها و بنگاه های خارج از وزارت خارجه نیاز داریم و این هماهنگی و همراهی ملی را می طلبد.
 
وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه ستاد هماهنگی روابط خارجی از پرسابقه ترین دستگاه ها و ستاد های بین ارگانی در دولت است افزود : این ستاد  از سال 1360 راهاندازی شده و نشان دهنده درک مسئولین کشور از نیاز به هماهنگی در حوزه اقتصاد و روابط اقتصادی است زیرا کشور ما  توانمندی های فراوانی در حوزه اقتصادی دارد.
 
وی ادامه داد : از منابع طبیعی جغرافیایی بسیار موثر در اقتصاد جهانی توانمندی های ترانزیتی است و مهمتر از همه توانمندی های انسانی  است و کمتر کشوری را می توان در این منطقه پیدا کرد که این میزان توانمندی انسانی را در کنار مزایای طبیعی و جغرافیایی و همینطور آرامش و ثبات سیاسی داشته باشد.
 
وزیر امور خارجه تاکید کرد: وظیفه ما این است که فشارها را از دوش مردم کم کنیم زیرا مردم دولت را انتخاب کردند برای اینکه وضعیت آنها بهبود یابد.
ظریف با اشاره به فشارهای آمریکا بر ایران در 40 سال گذشته و مقاومت ملت ایران گفت : دیدیم که فشارهایی برای چند روز بر یکی از همسایگان ما وارد شد و تغییراتی در نرخ ارز آن کشور صورت گرفت.
 
وی افزود :  یک فشار هماهنگ و گسترده علیه جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته وجود داشته و سیاست فشار حداکثری دولت آقای ترامپ در طول دو سال و نیم گذشته نیز به صورت جدی تحمیل شده است. این فشارها به عنوان یک دستورکار ویژه توسط بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی دنیا پیگیری شده و همه سفیران آمریکا بسیج شدند تا مانع فعالیت اقتصادی ایران شوند.
 
ظریف اضافه کرد: امریکا در ادامه هم با دخالت در امور داخلی همه کشورها سعی میکند مانع فعالیت ایران شود اما علیرغم همه این فشارها جمهوری اسلامی توانسته در حوزههای مختلف پیشرفت کند علیرغم اینکه ما فشارهایی را هم تحمل کرده ایم نباید فراموش کنیم که مردم بیشترین میزان خسارت را متحمل شدند.
 
وی گفت : وظیفه ما این است که فشارها را از دوش مردم کم کنیم. مردم دولت را انتخاب کردند برای اینکه وضعیت آنها بهبود یابد. ما نباید پشت مقاومت ، ایستادگی  وتوانمندی های مردم پنهان شویم. ما توانمندی های بالا و امکانات گسترده ای داریم و در حوزه اقتصاد میتوانیم کارهای زیادی انجام دهیم اما لازمه این کارها، باور به این توانمندی ها و مغلوب نشدن در برابر سیاست های آمریکاست.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: ما باید بپذیریم که آمریکا دیگر نمی تواند آنچه را که میخواهد عملی کند و این یک واقعیت است. خیلی از ما این واقعیت را هنوز نپذیرفته ایم و خیال می کنیم که آمریکا قَدر قدرت هست اما حتماً قدر قدرت نیست.  ما در دنیای پساغربی زندگی میکنیم. غرب جای مهمی است اما همه چیز نیست و توجه به این موضوع در حوزه اقتصادی بسیار ضروری است.
 
ظریف  با بیان اینکه  نیاز داریم نگاه همهجانبه به همه دنیا داشته باشیم گفت: نگاه یک جانبه چه به غرب و چه به شرق نگاه درستی نیست. اول باور کنیم که خودمان چیزی هستیم و خودمان را باور کنیم. دوم این که باور کنیم آمریکا همه چیز نیست و سوم اینکه غرب همه چیز نیست و چهارم اینکه ما نیاز داریم به عنوان یک مجموعه کار کنیم.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: ما جزیره های مستقل نیستیم و این طور نیست که ما بتوانیم در کشوری زندگی کنیم که چند وزارتخانه موفق داشته باشد فرض کنیم اگر در کشوری زندگی میکنیم که وزارت راه و یا وزارت صنعت آن خیلی موفق است ولی وزارت رفاه آن موفق نیست و نرخ بیکاری در کشور افزایش پیدا کرده آن وقت کشور موفقی نخواهیم بود. ما باید بفهمیم که یک کشور و یک دستگاه هستیم و دستگاه های متعددی نیستیم به خصوص در حوزه روابط خارجی.
 
ظریف گفت: این طور نیست که ما بگوییم من مسئول رابطه با فلان کشور هستم و کاری ندارم که رابطه من باعث می شود سایر دستگاهها خسارت ببینند و یا منفعت ببرند. این مهم از وزارت امور خارجه شروع شود و ما در وزارت خارجه حواسمان باید باشد که هر موضع گیری می تواند به تک تک دستگاه ها آسیب برساند و یا به آنها کمک کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۸°