ارسال پرونده بخشایش، کاظمی و توسلی به اجرای احکام

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:01 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۶۷۹۶۹۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
رئيس شعبه سوم دادگاه ويژه جرائم اقتصادي گفت: پرونده علي بخشايش، محمدرضا توسلي و پرويز كاظمي كه هركدام به 20 سال حبس، 74 ضربه شلاق در انظار عمومي طبق قانون اخلالگران و محروميت از مشاغل دولتي محكوم شده اند به اجراي احكام ارسال شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاري صداوسيما؛ قاضي اسدالله مسعودي مقام در پايان آخرين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات حسين هدايتي و 10 متهم ديگر در پرونده بانك سرمايه، در جمع خبرنگاران در خصوص روند رسيدگي به اين پرونده گفت: ما 6 جلسه دادگاه داشتيم كه برخي جلسات نيز تا 7 ساعت به طول انجاميد.
 
وي گفت: ارزيابي پرونده نزديك به 10 هزار صفحه طول كشيد، اين پرونده 60 جلد است و 300 ساعت نيز خود ما و همكارانمان بحث و بررسي و خارج نويسي داشتيم. در روند دادرسي وقت كافي به متهمان داده شد و مستندات آن‌ها نيز دريافت گرديد.
 
همچنين يك هفته فرصت داده‌ايم تا ساير مستندات خود را ارائه دهند تا بعد از يك هفته وارد صدور راي شويم.
 
مسعودي مقام همچنين در خصوص راي پرونده بانك سرمايه تصريح كرد: ما دادنامه را در 26. 12. 97 صادر كرديم و به موارد اتهامي، دلايل و ايراداتي كه وارد كرده بودند پاسخ داديم و 17. 1. 1398 توسط رييس دفتر خودمان تحويل سرپرست دادسراي 36 شد. خيلي سوال مي‌كنند كه آيا پرونده در دادگاه است؛ بايد بگويم ما 17 فروردين پرونده را تحويل داديم.
 
وي در خصوص جزئيات اين حكم نيز گفت: آقايان علي بخشايش، محمدرضا توسلي و پرويز كاظمي هركدام به 20 سال حبس، 74 ضربه شلاق در انظار عمومي طبق قانون اخلال گران و محروميت از مشاغل دولتي محكوم شده‌اند. تمام اين احكام قابليت اجرا دارد و بايد اجرا شود چرا كه حكم قطعي است.
 
رئيس شعبه سوم دادگاه ويژه جرائم اقتصادي در خصوص ساير متهمان اين پرونده گفت: باقي متهمان به فراخور در نوبت دادگاه هستند. پرونده آقاي رضوي آمده است تا بعد پتروشيمي به آن ورود كنيم. كيفرخواست پرونده هيئت مديره نيز صادر شده، اما هنوز به دست ما نرسيده است.
 
وي در پاسخ به سوالي در خصوص قرار وثيقه حسين هدايتي و سيدمهدي موسوي نژاد گفت: براي هركدام وثائق مقتضي صادر شده و اين وثائق مشتمل خسارت وارده و همچنين ميزان مجازات و جرائم است كه آقايان نتوانستند توديع كنند.
سپردن وثيقه به اين شكل نيست كه هر وثيقه‌اي را براي ما بياورند بلكه وثيقه بايد سهل الوصول باشد و ايراد هم نداشته باشد چرا كه برخي از اين وثائق اجاره‌اي است و ما اين موارد را نمي‌پذيريم و سعي مي‌كنيم براساس قانون كه اگر اتفاقي بيفتد بتوانيم از محل وثائق برداشت كنيم.
 
مسعودي مقام در پاسخ به اين سوال كه مهلت اجراي حكم مديران بانك سرمايه تا چه زمان است نيز گفت: بطور قانوني اول بايد ثبت انجام و احضار شوند و اگر نيامدند به الزام وثيقه گذاران اقدام مي‌شود و جلبشان مي‌كنند و فكر مي‌كنم زمان ديگري هم باشد چرا كه الان همه سامانه دارند و وقتي ابلاغ مي‌شود و زمان طولاني طي نخواهد كرد.
 
وي همچنين در خصوص حكم اكبر يقيني ديگر متهم اين پرونده گفت: اشخاصي در پتروشيمي و بانك سرمايه و ساير پرونده ها متواري هستند و تماما اقداماتي شامل ضبط وثائق و غيره صورت مي پذيرد.
 
به آقايان يقيني و آقاي شيرعلي در پرونده پتروشيمي اخطار كرديم حاضر شوند و به وثيقه گذاران گفتيم ظرف يكماه آنها را حاضر كنند. اگر حاضر نشوند وثائقشان ضبط خواهد شد. فكر مي كنم آقاي شيرعلي خارج از كشور و آقاي يقيني داخل كشور هستند.
 
قاضي مسعودي همچنين در پاسخ به سوالي در خصوص معناي حكم شلاق در انظار عمومي، گفت: قانون مي گويد در انظار عمومي. انظار عمومي هم تعاريف مختلفي دارد اما از نظر ما يعني در ملاعام و انظار مردم اتفاق بيفتد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°