" آنکه باید تغییر ماهیت دهد رژیم آمریکاست نه ایران"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۶۷۹۸۱۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
سخنگوی وزارت خارجه گفت: تغییر ماهیت رژیم آمریکا تبدیل به یک مطالبه جهانی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 موسوی در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا درباره تلاش این کشور برای« تغییر ماهیت ایران» گفت: خوشبختانه هر چه زمان می گذرد سران رژیم کنونی آمریکا منویات خود را بهتر و بیشتر از پیشینیان شان بروز می دهند و از تغییر رفتار به تغییر نظام و هم اکنون به تغییر ماهیت ایران اذعان می کنند؛ اما آنکه باید تغییر ماهیت دهد رژیم آمریکا است نه ایران.
 
وی افزود: مخالفت های فزاینده جامعه بین المللی نسبت به رفتارها و اقدامات خلاف قوانین بین المللی، تغییر ماهیت رژیم آمریکا را تبدیل به یک مطالبه جهانی کرده است.
 
موسوی گفت: رژیم آمریکا با توسل به تروریسم اقتصادی و قلدری، تجارت آزاد جهانی را به گروگان گرفته و دولت ها را تهدید می کند که براساس خواسته ها و سیاست های نامشروع این کشور عمل کنند، میلیاردها دلار سلاح مرگبار برای قتل عام غیر نظامیان به خاورمیانه و منطقه خلیج فارس صادر می کند.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: این رژیم از اجرای عدالت در مورد جنایتکاران جنگی و قاتلین خبرنگاران ممانعت کرده و آنها را تحت چتر حمایتی خود قرار می دهد، به محیط زیست و حقوق بشر و ارزش های جامعه بین المللی و حقوق بین الملل احترام نمی گذارد و به صورت روزانه در حال تهدید نظم، صلح و ثبات بین المللی است، باید تغییر ماهیت دهد.
 
وزیر امور خارجه آمریکا، دیروز سه شنبه، 27 فروردین در جلسه پرسش و پاسخ دانشگاه «A&M» تگزاس، با تکرار ادعاهای خود علیه  ایران گفت:ما در حال اعمال فشار حداکثری هستیم تا اصل ماهیت ایران را تغییر داده و اطمینان حاصل کنیم که این رژیم، به کلام ساده مانند یک کشور نرمال رفتار می‌کند و اقدام به گسترش ترور در سراسر دنیا نمی‌کند.
 پمپئو، ایران را تهدید در برابر صلح منطقه غرب آسیا دانست و مدعی شد که ایران«بزرگترین حامی تروریسم» در منطقه است.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °