نمایش اقتدار دلاور مردان ارتش

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:07 - جمعه 26 مهر 1398
آمریکا بر واردات کالا از کشورهای اتحادیه اروپا ۷/۵ میلیارد دلار تعرفه گمرکی وضع کرد رویترز: مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده یک بسته تحریم دو حزبی را علیه ترکیه تصویب خواهد کرد وزیر کشور فرانسه از خنثی شدن اقدام تروریستی الهام گرفته از حادثه ۱۱ سپتامبر در این کشور خبر داد رئیس جمهور آمریکا استعفای وزیر انرژی خود را تأیید کرد ترامپ: «ریک پری» وزیر انرژی تا پایان سال جاری میلادی در سمت خود باقی می‌ماند گاف جدید رئیس جمهور آمریکا؛ ترامپ گفته است آمریکا و ایتالیا از زمان روم باستان متحد یکدیگر بوده‌اند در حالی که از تأسیس آمریکا فقط ۲۴۳ سال می‌گذرد سران اتحادیه اروپا با توافق جدید اتحادیه اروپا و انگلیس درباره برگزیت موافقت کردند مذاكره‌كننده ارشد اتحاديه اروپا: توافق برگزيت شامل تمديد دوره انتقالي تا سال ۲۰۲۰ است تظاهرات در اعتراض به وضع مالیات‌های جدید دولت لبنان در بيروت دولت لبنان امروز درباره تظاهرات در این کشور نشست برگزار می‌کند العالم: بر اثر درگيري نيروهاي امنيتي و معترضان در بيروت شماري زخمي شدند مشاور رئیس جمهور سوریه بر تداوم همکاری دمشق با تهران و مسکو تأکید کرد بثینه شعبان: کمیته تدوین قانون اساسی احتمالاً تا آخر ماه جاری میلادی تشکیل می‌شود مشاور رئیس جمهور سوریه: اگر اردوغان خواهان حل و فصل اوضاع است به توافق آدانا مراجعه کند بثینه شعبان: رژیم صهیونیستی در تمام مشکلات سوریه نقش داشته است
کد خبر : ۶۷۹۸۴۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۱
یگان های نمونه ارتش ، امروز در سراسر کشور ، با اقتداری بیش از پیش ، توان دفاعی و آمادگی خود را در رژه روز ارتش به نمایش کشیدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در تهران مراسم رژه در جوار حرم مطهر امام خمینی برگزار و آخرین دستاوردهای نظامی هم به نمایش گذاشته شد .
در این مراسم همزمان با برگزاری رژه نیروهای پیاده ارتش، جنگنده بمب افکنهای ایرانی «صاعقه» و «کوثر» از فراز جایگاه رژه روز ارتش عبور کردند.
همچنین در این سه فروند جنگنده صاعقه،  3فروند میگ 29 یک فروند سوخترسان 707 یک فروند هواپیمای اف 14 و یک فروند جنگنده اف 14 بر فراز مرقد مطهر رژه رفتند.
امسال نخستین سالی است که هواپیماهای جنگنده بومی کشورمان در رژه 29 فروردین شرکت می کنند.

نیروی هوایی هم در روز ارتش جدیدترین دستاوردهای خود را در حوزه موشکهای لیزری، پهپاد و سامانههای ارتباطی به نمایش گذاشت.

خودرو فرماندهی سیار، سامانه ارتباطی وی ار سی، پست فرماندهی سیار  پدافند عیر عامل، طراحی و ساخت ایجاد متراکم دود، بمب هوشمند هدایت شونده قاصد، موشک کروز هدایت شونده الکترو اپتیکی با برد بالای 100 کیلومتر بخشی از این دستاوردها هستند.

همچنین موشک هدایت شونده اوپتیکی قدر، موشک هدایت شکنده زوبین، موشک هوا به سطح برد بلند قادر، موشک هوشمند قائم، بمب هوشمند 200 پوندی پاد لیزری، موشک لیزری عصر 67، موشک هوا به هوای فکور 90، موشک هوا به سطح نصر، تسلیحات هواپایه بهینه شده، سامانه سحاب، قطعات تولید شده جنگنده کوثر، پهپاد کمان 12 از دیگر دستاوردهای ارائه شده نهاجا در روز ارتش است. 
 

در این مراسم ، که فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح و وابستگان نظامی دیگر کشورها نیز حضور داشتند ، رئیس جمهور ، به نقش تاریخی ارتش در مراحل مختلف انقلاب و به ویژه پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران اشاره کرد و گفت: امام خمینی، یکی از اهداف انقلاب را ، عزت نیروهای مسلح می دانستند.
 
رئیس جمهور  در این مراسم گفت : این پرسنل فداکار نیروی ارتش بودند که در روزهایی که امام بزرگوار به ایران بازگشته بودند و مردم آماده گرفتن آخرین سنگرهای دشمن بودند به صراحت به پشتوانه انقلاب و امام در کنار مردم ایستادگی کردند.
روحانی در سخنانی در مراسم روز ارتش افزود : سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران را که امسال با ایام ولادت مهدی موعود (عج) قرین شده است  به همه ملت ایران ، نیروهای مسلح ، ارتش جمهوری اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا تبریک و تهنیت عرض می کنم .
رئیس جمهور ادامه داد : ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار ارزشمندی در پیروزی انقلاب اسلامی ، در روزهای قبل از پیروزی انقلاب و 22 بهمن 57 داشته است .
آقای روحانی گفت: آن وقتی که دولت جائر زمان ، فرودگاههای کشور را در اوایل بهمن 57 بر روی پرواز انقلاب و بازگشت امام بزرگوار به ایران بسته بود ، این هوانیروز اصفهان بود که اعلام کرد ما با همه توان فرودگاه را باز نگه می داریم و از ورود پرواز انقلاب و بازگشت امام استقبال می کنیم .
رئیس جمهور تصریح کرد: این پرسنل فداکار نیروی ارتش بودند که در روزهایی که امام بزرگوار به ایران بازگشته بودند و مردم آماده گرفتن آخرین سنگرهای دشمن بودند به صراحت به پشتوانه انقلاب و امام در کنار مردم ایستادگی  و نقش ارزشمند خود را در پیروزی انقلاب ایفا کردند و از همان زمان آغاز پیروزی انقلاب همواره ارتش جمهوری اسلامی ایران مورد توجه ویژه امام بزرگوار و راحل مان قرار داشت .

آقای روحانی تاکید کرد : در سالهای 42 و 43 وقتی به سخنرانی های امام مراجعه می کنید می بینید که امام برای عزت نیروهای مسلح کشور احترام خاصی قائل است و یکی از اهداف انقلاب را عزت نیروهای مسلح می دانستند . 
 
رئیس جمهور افزود: ارتش در 40 سال گذشته همواره در کنار ولایت و مردم بوده و برای پاسداری از استقلال کشور فداکاری کرده است.
 روحانی افزود: پس از پیروزی انقلاب و پس از مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران که در 12 فروردین اعلام شد دومین مناسبتی که پس از انقلاب به فرمان و دستور امام(ره)، اعلام شد روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در 29 فروردین سال 1358 بود.
­رئیس جمهور گفت: 40 سال از آن روز می گذرد و ارتش در طول این 40 سال همواره در کنار ولایت و مردم بوده و برای پاسداری از تمامیت ارضی و استقلال کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران فداکاری کرده است.

آقای روحانی ­افزود: امروز هم می بینید که در بلیه سیل در بسیاری از استان های کشورمان آنجا که مردم نیاز به کمک دارند ارتش، سپاه، بسیج، ناجا و همه نیروهای مسلح ما در کنار مردم و با مردم مانند افراد عادی این جامعه بدون اینکه شانیت مقام و منزلت خود را درنظر بگیرند برای امداد، نجات، اسکان، کمک به مردم، بازگشایی راه ها و برای عبور سیلاب ها از همه امکانات و توان خود استفاده کردند.

رئیس جمهور گفت: به نظر من پس از 30 سال که از جنگ تحمیلی می گذرد و در آن روزها که ارتش، سپاه، بسیج و سایر نیروهای مردمی در کنار یکدیگر از کشور و از ملت و از استقلال و عزت ما به خوبی دفاع کردند امروز هم روز تبلور و ظهور این هماهنگی و یکپارچگی میان نیروهای مسلح و مردم است.

آقای روحانی افزود: فکر نمی کنم در کشوری بتوانیم نمونه این وحدت، اتحاد و پیوند برادری میان نیروهای مسلح و مردم را تا این حد شاهد باشیم.
رئیس جمهور نیروهای مسلح را جزو ملت خواند و گفت: نیروهای مسلح قدرت خود را از آن حمایت از مردم می دانند و ملت، استقلال و عزت خود را در کنار حضور نیروهای مسلح می بیند. 

رئیس جمهور گفت : این پرسنل فداکار نیروی ارتش بودند که در روزهایی که امام بزرگوار به ایران بازگشته بودند و مردم آماده گرفتن آخرین سنگرهای دشمن بودند به صراحت به پشتوانه انقلاب و امام در کنار مردم ایستادگی کردند.
روحانی افزود : سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران را که امسال با ایام ولادت مهدی موعود (عج) قرین شده است  به همه ملت ایران ، نیروهای مسلح ، ارتش جمهوری اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا تبریک و تهنیت عرض می کنم .
رئیس جمهور ادامه داد : ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار ارزشمندی در پیروزی انقلاب اسلامی ، در روزهای قبل از پیروزی انقلاب و 22 بهمن 57 داشته است .
آقای روحانی گفت : آن وقتی که دولت جائر زمان ، فرودگاههای کشور را در اوایل بهمن 57 بر روی پرواز انقلاب و بازگشت امام بزرگوار به ایران بسته بود ، این هوانیروز اصفهان بود که اعلام کرد ما با همه توان فرودگاه را باز نگه می داریم و از ورود پرواز انقلاب و بازگشت امام استقبال می کنیم .
رئیس جمهور تصریح کرد : این پرسنل فداکار نیروی ارتش بودند که در روزهایی که امام بزرگوار به ایران بازگشته بودند و مردم آماده گرفتن آخرین سنگرهای دشمن بودند به صراحت به پشتوانه انقلاب و امام در کنار مردم ایستادگی  و نقش ارزشمند خود را در پیروزی انقلاب ایفا کردند و از همان زمان آغاز پیروزی انقلاب همواره ارتش جمهوری اسلامی ایران مورد توجه ویژه امام بزرگوار و راحل مان قرار داشت .
آقای روحانی تاکید کرد : در سالهای 42 و 43 وقتی به سخنرانی های امام مراجعه می کنید می بینید که امام برای عزت نیروهای مسلح کشور احترام خاصی قائل است و یکی از اهداف انقلاب را عزت نیروهای مسلح می دانستند .
 
رئیس جمهور ، امروز را، روز تبلور هماهنگی نیروهای مسلح و مردم دانست و گفت : چنین هماهنگی ، در دنیا به سختی یافت می شود.

رئیس جمهور ، اهمیت نیروهای مسلح را ، بیش از گذشته ارزیابی کرد و گفت : مداخلات آمریکایی ها در کشورهای منطقه ، این اهمیت را به خوبی آشکار می کند .
 
رئیس جمهور با قدردانی از کمک نیروهای مسلح به مردم سیل زده در طول یک ماه اخیر گفت: نیروهای مسلح در این ایام با ایثار و فداکاری به مردم خدمت کردند و البته جز این توقعی نبود. پیداست که روزی که نیروهای مسلح نیاز به حمایت مردم دارند همه مردم و نخبگان درکنار آنها هستند.
روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم ویژه روز ارتش همچنین اقدام آمریکا را در تروریست دانستن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدامی زشت از سوی یک دولت فریبکار دانست و گفت: با اقدام امریکایی ها همه دیدند که مردم یکپارچه کنار سپاه ایستادند و همیشه هم درکنارش خواهند بود به همان دلیلی که سپاه همیشه کنار مردم بوده و همواره خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اینکه دشمنان فکر می کنند سپاه صرفاً بعنوان بخشی از نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند اشتباه می کنند چراکه سپاه در سراسر کشور در همه صحنه های ملی و خدماتی حضور دارد و مردم سپاه را از خود می دانند. بنابراین توهین به سپاه و نیروهای مسلح توهین به ملت بزرگ ایران است.

رئیس جمهور دوره کنونی را دوره حساس تاریخی برای نیروهای مسلح دانست و گفت: امروز در شرایطی هستیم که امریکایی ها و رژیم صهیونیستی نمی خواهند در منطقه ثبات، امنیت، یکپارچگی، برادری و حفاظت از منافع ملی وجود داشته باشد. بعنوان نمونه از 18 سال پیش تاکنون امریکایی ها در منطقه از افغانستان و عراق و سوریه گرفته تا لبنان و یمن و دیگر کشورها با دخالت های نظامی شان جز نکبت و بدبختی و ویرانی چیزی برای مردم منطقه برجای نگذاشتند.

آقای روحانی ادامه داد: امریکایی ها زمانی هم که تصمیم گرفتند به شکل نیابتی در منطقه حضور داشته باشند یعنی از تروریست ها استفاده و خود نظاره گر باشند و آنها را مورد حمایت هوایی و لجستیکی قرار دهند، قدرتی که توانست نقشه شوم آنها را در منطقه نقش بر آب کند نیروهای مسلح ایران، ملت های منطقه و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودند.

وی گفت: امریکایی ها از مردم به خاطر 40 سال ایستادگی و از نیروهای مسلح به خاطر مقاومت در برابر توطئه های این کشور عصبانی هستند. از سپاه و همه نیروهای مردمی منطقه از حزب الله لبنان و  حشدالشعبی عراق گرفته تا نیروهای مردمی یمن هم عصبانی هستند یعنی با هر نیروی مردمی که نمی خواهد تسلیم و تحت سلطه و فرمان او باشد عصبانی می شوند. اما همین نیروها بودند که در مقابل اقدامات شوم امریکا علیه ملت های منطقه ایستادگی کردند.
 
 
همزمان با تهران ، در دیگر استانها نیز ، یگان های ارتش ، قدرت دفاعی خود را ، با اقتدار به نمایش کشیدند . در استانهایی که ارتشی ها برای کمک به سیل زدگان رفته اند ، رژه ی خدمت برگزار شد .
 

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°