گام بلند ایران درتولید داروهای IBD

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:43 - پنجشنبه 01 اسفند 1398
کد خبر : ۶۷۹۸۵۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه توانسته ایم بیشتر داروهای بیماران IBD را با قیمت مناسب در کشور تولید کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر رضا ملک زاده در افتتاحیه همایش دو روزه کشوری بیماریهای التهابی روده گفت: بیماری های التهابی روده از جمله بیماری های مزمنی بوده که طی 20 سال اخیر به تدریج در ایران افزایش یافته است.
 
 گام بلند ایران درتولید داروهای IBD
وی افزود: بیماری های التهابی روده امروزه یکی از مهمترین و شایع ترین بیماریهایی است که احتیاج به مراقبت و معالجه طولانی و مادام العمر دارد و اگر این بیماران درست و به موقع درمان شوند عمر طبیعی و زندگی با کیفیت خواهند داشت.
 
رئیس انجمن گوارش و کبد ایران ادامه داد: اگر بیماریهای التهابی روده به موقع تشخیص و درمان داده نشوند یا خود افراد بیماریشان را جدی نگیرند منجر به ناتوانی شده و عوارض گوناگونی را به همراه داشته و منجر به جراحی می شود.
 
ملک زاده خاطر نشان کرد: بیماری های التهابی روده پدیده جدیدی به شمار می رود بنابراین ممکن است برخی از پزشکانی که در گذشته دانش آموخته شدهاند راجع به این بیماری اطلاعات دقیقی نداشته باشند همچنین تحقیقات در مورد بیمارهای التهابی روده یا IBD به سرعت در حال پیشرفت است.
 
وی اضافه کرد: درمانها و داروهای بسیار مؤثری برای بیماران IBD به وجود آمده است و خوشبختانه در ایران توانسته ایم اکثر داروهای این بیماری را با قیمت مناسب تولید و تحت پوشش بیمه قرار دهیم و اگر بیمار درست درمان شود داروها اثر بخش هستند.
 
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت یادآور شد: قیمت داروهای تولیدی داخل کشور برای بیماریهای التهابی روده حداقل قیمتی است که در کل دنیا وجود دارد.
 
ملک زاده عنوان کرد: هدف برگزاری همایش دو روزه بیماری های التهابی روده آشنایی پزشکان و متخصصان داخلی با این بیماریها، آشنایی و آشنایی با جدیدترین روش های درمانی است و تلاش می کنیم تا کیفیت مراقبت بیماران مبتلا روز به روز بهتر شود.
 
وی با اشاره به نظام ثبت بیماریهای IBD افزود: در کشور انجمنی به نام حمایت از بیماران IBD  یا بیماریهای التهابی روده نیز داریم که نهادی علمی و اجتماعی است و این نهادها کمک میکنند تا از بتوانیم حمایت پزشکی از این بیماران را افزایش دهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۸°