گسترش چتر بیمه‌های اجتماعی برای روستاییان و عشایر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:30 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۶۷۹۸۸۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه بیمه‌ روستاییان و عشایر اختیاری است، افزود: 2 میلیون و 20 هزار نفر از عشایر و کشاورزان فاقد هرگونه بیمه ای در کشور هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدرضا واعظ مهدوی در گفتگوی با 18:30 گفت: از سال 1384 تاکنون حدود 1میلیون و 800 خانوار را تحت پوشش بیمه کرده ایم.
 
مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: بیمه شدگان در سال 97 از مرز 157 هزار نفر عبور کرده است.
واعظ مهدوی مهمترین مانع در بیمه کردن روستائیان را اختیاری بودن آن اعلام کرد و گفت: بیشتر روستاییان و عشایر نیز بی اطلاعی از این موضوع اعلام می کنند.
 
او به نقش کارفرمایی دولت در سهم پرداخت حق بیمه روستائیان اشاره کرد و گفت: دولت دو سوم حق بیمه روستائیان و عشایر را تقبل کرده است.
محمدرضا واعظ مهدوی از 8 سطوح درآمدی روستائیان گفت و افزود: روستائیان با پرداخت 270 هزار تومان در سال یک سوم مبلغ بیمه و مابقی را دولت پرداخت می کند.
گسترش چتر بیمه‌های اجتماعی برای روستاییان و عشایر
محمدرضا واعظ مهدوی از 8 سطوح درآمدی روستائیان گفت و افزود: روستائیان حتی می توانند در بیمه های اجتماعی و خویش فرمایی نیز عضو باشند.
وی بیمه روستایی و عشایری را برای کسانیکه درآمد چندانی ندارند بیمه خوبی ارزیابی کرد.
 او  از خیرین بیمه گفت و افزود: برخی خیرین اقدام به بیمه روستائیان کرده اند.
مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از قراردادهای متعدد با اتحادیه های مختلف از جمله قالیبافان، زنبور داران، چای کاران و برخی مشاغل روستایی و عشایری دیگر خبر داد و گفت: اگر این اتحادیه ها سهم بیمه روستائیان را تقبل کنند در مواقع حوادث طبیعی بیمه حامی و کمک کننده خسارت دیدگان خواهد بود.
  واعظ مهدوی از نیاز به سه نوع بیمه گفت و افزود: بیمه منازل مسکونی، بیمه محصولات کشاورزی، باغی و دامداری ها از جمله بیمه هایی است که روستائیان و عشایر باید از آن برخوردار باشند.
 
  مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به سیل اخیر در استان های مختلف گفت: به بازنشستگان و از کار افتادگان و مستمری بگیران که عضو بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند معادل یکماه اضافه حقوق به خسارت دیدگان روستایی و عشایری در نظر گرفته شده است، در منطقه "پلدختر" و "معمولان" در استان لرستان معادل یکماه حقوق اضافه به مستمری بگیران پرداخت شده است.
گسترش چتر بیمه‌های اجتماعی برای روستاییان و عشایر
 مدیرعامل بنیاد برکت در ارتباط تلفنی با شبکه خبر از اولویت های بنیاد برکت در بیمه مشاغل روستایی گفت و افزود: بنیاد برکت خدمات بیمه های را در قالب شرکت بیمه بنیاد برکت انجام می دهد.
سید جعفری از بیمه به عنوان ابزار حمایتی برای رفع محرومیت گفت و افزود: به همت استانداری های لرستان و خوزستان که دچار سیل زدگی شده اند به ترتیب حدود 94 و 140 هزار واحد مسکونی بیمه بنیاد برکت بیمه شده اند.
او افزود: سرانه بیمه هر  واحد مسکونی خوزستان 6 هزار و در لرستان حدود 12 هزار 500 تومان در طی یکسال است.
سعید جعفری با بیان اینکه بنیاد برکت خدمات بیمه ای ندارد گفت: این بنیاد خدمات بیمه ای را با کمک شرکت هایی که کار بیمه های می کنند تفاهم می کند تا به روستائیان و عشایر خدمات بیمه ای ارائه کند.
مدیرعامل بنیاد برکت اطلاع رسانی به روستائیان و عشایر استان های مختلف را در خصوص خدمات بیمه های خواستار شد.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°