رئیسی: باید آمادگی پیش گیری از خسارت را داشته باشیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:51 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۶۷۹۸۹۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶
رئیس قوه قضائیه در نشست ستاد مدیریت بحران خوزستان بر لزوم بررسی نکات مثبت و کاستی ها در سیل اخیر تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام و المسلمین رئیسی از تلاش خالصانه گروه های امدادی در یاری رساندن به هموطنان آسیب دیده از سیل قدردانی کرد و آن را جلوه ای ناب از مهرورزی مردم در مواقع مورد لزوم دانست.

رئیس قوه قضائیه در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان موضوع بازسازی را از مسائل پر اهمیت، پس از مرحله امداد دانست و افزود: برای اینکه ماجرای سال 95 تکرار نشود، هم رئیس جمهور دستورات لازم را صادر کرده و پیگیری می شود و هم ما نیز پیگیر خواهیم بود که خسارت ها به موقع جبران شود.
 
رئیسی در ادامه به موضوع قابل پیش بینی بودن حوادثی مانند سیل اشاره کرد و افزود: ما باید آمادگی لازم هم در حوزه پیش بینی و هم پیش گیری را داشته باشیم.
 
وی با اشاره به اظهارات برخی از اهالی مناطق سیل زده و نیز مسئولان مربوطه درباره قابل پیش بینی بودن حادثه تصریح کرد: مسائلی مانند لایروبی های به موقع و اقداماتی که هم اکنون انجام می شود باید مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم نسبت به حوادث احتمالی آتی، یک کنشگر فعال باشیم و فقط واکنش نشان ندهیم.
 
رئیس قوه قضائیه افزود: نسبت به خوزستان همه مسئولان نگاه دلسوزانه دارند اما لازم است که این نگاه، کاربردی شود.
 
رئیسی در ادامه، سرعت عمل را از ویژگی های مهم در امر امدادرسانی و مقابله با حوادث دانست و گفت: در سیل اخیر می بینیم که هرجا اقدامات لازم با سرعت کافی صورت گرفته، خسارات نیز کمتر بوده است.
 
 رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه بازبینی فعالیت ها و روند طی شده برای مقابله با سیل اخیر ضروری است، اظهار داشت: لازم است این بازبینی صورت گیرد تا مشخص شود که آیا اگر لایروبی ها انجام می شد، امکان اینکه شدت حادثه کاهش یابد وجود داشت؟ آیا اگر رسوب گیری هایی که مصوب مجمع تشخیص در سال 85 است انجام می شد و یا فعالیت هایی که این روزها صورت می گیرد، قبلا انجام شده بود، آیا خسارت ها کاهش می یافت؟

رئیسی با بیان اینکه براساس اظهارات کارشناسان این سیل در سال های گذشته سابقه نداشته، تصریح کرد: باید این بازبینی پس از سپری شدن مراحل اولیه امداد، انجام شود تا مشخص شود که آیا روندی که طی شد، کفایت می کرد یا اینکه امور دیگری نیز برای کاستن از خسارت ها مورد نیاز است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه تعامل با همه قوا در عین حفظ استقلال قوه قضائیه از محورهای سیاست این قوه است افزود: به آقای سراج، رئیس سازمان بازرسی ماموریت داده شده است که این آسیب شناسی را با جدیت دنبال کنند.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°