هشدار درباره افزایش ایدز میان زنان ایرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:36 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۶۸۳۴۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۲
پیشتر آمار ابتلا به ایدز در کشور، 92 درصد به مردان و 2 درصد به زنان اختصاص داشت، اما این روزها کفه ترازو تغییر کرده است و 35 درصد جامعه مبتلایان به ایدز را زنان و 65 درصد آن را مردان تشکیل می دهند.
هشدار درباره افزایش ایدز میان زنان ایرانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از ایسنا، رئیس «مرکز تحقیقات ایدز کشور» درباره روند رو به رشد همه گیری ایدز در زنان هشدار داد.

دکتر مینو محرز، با بیان اینکه روند همه گیری ایدز در میان زنان رو به افزایش است، گفت: وزارت بهداشت در گذشته اعلام کرده بود به علت تعداد بیشتر مردان معتاد در کشور،‌ میزان ابتلا به ایدزدر آنها بیشتر، حدود 92 درصد و در بین زنان حدود هشت درصد است. اما در حال حاضر، جامعه مبتلایان به ایدز کشور را 65 درصد مردان و 35 درصد زنان تشکیل می‌دهند.

نزدیک شدن آمار زنان مبتلا به مردان مبتلا، نشان دهنده افزایش ابتلای به ایدز میان زنان است.

رئیس مرکز تحقیقات ایدز افزود: ابتلا به ایدز میان زنان بیشتر از طریق روابط جنسی محافظت نشده و پس از آن از طریق اعتیاد است.

وی همچنین درباره مصرف موادی با عنوان داروهای لاغری در برخی تالارهای ورزشی و آرایشگاه‌های زنانه هشدار داد و گفت: این داروها با تحریک دستگاه عصبی زمینه ساز افزایش رفتارهای پرخطر جنسی و در نهایت، افزایش خطر ابتلا به ایدز می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°