توسعه مناسبات فرهنگی ایران و اندونزی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:47 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۸۹۲۷۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
سفير اندونزي در ايران بر توسعه بيشتر روابط فرهنگي و گردشگري اصفهان و اندونزي تاكيد كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  سفير اندونزي در ايران كه به همراه رئيس راديو تلوزيون اندونزي به اصفهان سفر كرده امروز در حاشيه بازديد از اماكن تاريخي و فرهنگي اصفهان با اشاره به پيشينه تاريخي و فرهنگي نصف جهان گفت: مشتاق هستيم زمينه خواهرخواندگي اصفهان با يكي از شهرهاي فرهنگي و مهم اندوزي را فراهم كنيم.
 اوكتاويان عليم‌الدين با بيان اينكه در اين سفرها به دنبال راهكارهاي موثرتر و بهتر براي گسترش روابط علمي فرهنگي گردشگري و اقتصادي با استان هاي مهمي همچون اصفهان  هستيم افزود: كشورهاي عضو اكو اشتراكات فرهنگي و مذهبي با هم دارند كه با توسعه روابط كشورها و استفاده از اين اشتراكات مي‌تواند به پيشرفت ملل كمك كند.
سفير اندونزي در ايران با اشاره به ارتباط اندونزي و ايران در حوزه‌هاي سياسي، فرهنگي و امنيتي گفت: در اجلاس D (گروه هشت كشور مسلمان در حال توسعه كه اندونزي، ايران، بنگلادش، پاكستان، تركيه، مالزي، مصر و نيجريه) كه در تهران برگزار خواهد شد مي‌توان به‌صورت خلاصه بين كشورهاي ايران و اندونزي مباحثي را مطرح كرد كه به هر دو طرف سود برساند.

رئيس سازمان تلويزيون ملي اندونزي هم انعقادتفاهم نامه همكاري با صداوسيماي مركز اصفهان را خواستار شد.
رئيس سازمان تلويزيون ملي اندونزي در بازديد از اماكن تاريخي اصفهان گفت: با ساخت برنامه هاي مستند فرهنگي از شهر اصفهان و پخش آن در اندونزي، مردم اين كشور با پيشينه اين استان پهناور بيشتر آشنا مي شوند.
حلمي يحيي افزود: با صدا و سيماي مركز اصفهان تفاهم نامه همكاري منعقد مي كنيم تا از ظرفيت هاي فني علمي و فرهنگي و آموزشي آن استفاده كنيم.
وي با اشاره به اينكه بازيگر معروفي است، افزود: من به تازگي رئيس صدا و سيماي اندونزي شده ام و ارتباط با ايران برايمان بسيار مهم است.
يحيي اضافه كرد: تلويزيون ملي اندونزي 57 سال قدمت دارد و داراي 15 شبكه خصوصي است.
وي افزود: ما با كشورهاي زيادي مانند آلمان، ايتاليا، چين، كره جنوبي قرارداد مشترك همكاري داريم و اميدواريم بتواينم اين همكاري را با شما هم داشته باشيم.
رئيس سازمان تلويزيون ملي اندونزي همچنين در بازديد از آثار تاريخي اصفهان از جمله ميدان امام و كاخ عالي قاپو  گفت: از زيبايي هاي اصفهان شگفت زده شدم و تاكنون شهري به اين زيبايي نديدم.
رئيس صداو سيماي مركز اصفهان هم در اين ديدار بر گسترش همكاري هاي فرهنگي با سازمان تلويزيون ملي اندونزي تاكيد و ابراز اميدواري كرد هر چه زودتر تفاهم نامه همكاري با اين سازمان منعقد شود.  

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°