ارجاع طرح تقویت سپاه در برابر آمریکا به کمیسیون امنیت ملی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:58 - شنبه 30 شهريور 1398
گفت‌وگوهای تلفنی وزیر خارجه روسیه و نماینده پوتین در امور خاورمیانه با مقامات کشورهای منطقه و سازمان ملل لاوروف و بوگدانف آمریکا را به خاطر تنش‌آفرینی در خلیج فارس سرزنش کردند تحریم‌های آمریکا مستقیم به رفاه و حقوق اقتصادی و اجتماعی مردم عادی ضربه می‌زند وزیر خارجه آمریکا: به فشارها بر ایران ادامه می‌دهیم اتحادیه اروپا طرح نخست وزیر انگلیس را درباره برگزیت (خروج از اتحادیه) نپذیرفت نخست وزیر انگلیس بر خروج این کشور از اتحادیه اروپا در ۳۱ اکتبر (۹آبان) تحت هر شرایطی تاکید کرده است فرمانده نیروی هوایی آمریکا در حوزه اروپا و آفریقا: برای بی‌اثر کردن سامانه‌های دفاع هوایی روسیه در کالینینگراد برنامه داریم وزارت دفاع روسيه: منطقه کالینینگراد عليه طرح‌هاي خصمانه ژنرال‌هاي آمريكايي بسيار محافظت شده است وزیر خارجه کوبا اقدام آمریکا در اخراج دو عضو این کشور در سازمان ملل را غیرقابل توجیه خواند و محکوم کرد «ان اچ کی» ژاپن از آمادگی کره شمالی برای به آب انداختن زیردریایی با قابلیت حمل موشک بالستیک خبر داد ده‌ها هزار تن از مردم انگلیس در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان به تغییرات آب‌وهوایی و کاهش آلاینده‌ها تظاهرات کردند تظاهرات در آلمان، فیلیپین، لهستان، استرالیا و کنیا در اعتراض به تغییرات آب و هوایی در آستانه اجلاس سازمان ملل طوفان و سیل در تگزاس و لوئیزیانا صدها پرواز را لغو کرد؛ ساکنان منطقه مجبور به ترک خانه هایشان شدند رسانه‌های فرانسوی از تیراندازی یک فرد مسلح به سوی عابران در محله‌ای در شهر لیون خبر دادند دولت هند برای کاهش تلفات تصادف جاده‌ای، جریمه‌ها را ۱۰ برابر کرده است
کد خبر : ۶۸۹۴۰۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
با تصویب نمایندگان طرح دو فوریتی تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا به منظور بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­در آغاز جلسه علنی امروز با خطار  پور مختار و ادیانی دو تن از نمایندگان مجلس مبنی بر نیاز مجدد بررسی کارشناسانه این طرح در کمسیون امنیت و با پیشنهاد رئیس مجلس شورای اسلامی این طرح برای بازگشت به کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به رای گذاشته شد که به تصویب رسید.
 
رئیس مجلس اعلام کرد این طرح امروز در کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجددا  بررسی کارشناسانه قرار خواهد گرفت و فردا در  جلسه علنی مجلس  بررسی  خواهد شد.
 
انتصاب رئیس سازمان مدیریت بحران کشور برعهده رئیس جمهور قرار گیرد
­نمایندگان مجلس برای تأمین نظر شورای نگهبان مصوب کردند انتصاب رئیس سازمان مدیریت بحران کشور برعهده رئیس جمهور قرار گیرد.
نمایندگان در جلسه علنی امروز جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاحات ماده (4) لایحه مدیریت بحران کشور موافقت کردند.
در ماده 4 این لایحه آمده است اسناد ملی و استانی مورد نیاز این قانون به شرح زیر تهیه و تدوین می شود:
الف - سند راهبرد ملی مدیریت بحران: سندی است که در چارچوب این قانون و سایر قوانین، جهتگیریها، اصول، معیارها و روشهای پیشبینی، پیشگیری و کاهش خطر، آمادگی، پاسخ و بازتوانی و بازسازی توسط دستگاههای مشمول این قانون و نحوه مشارکت مردم را هماهنگ با سیاستهای کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامههای توسعه کشور مشخص می کند. این سند با تأیید ستاد ملی به تصویب شورای عالی می رسد.
ب- برنامه ملی کاهش خطر حوادث و سوانح: سندی است که سازمان با مشارکت کلیه دستگاههای مسؤول موضوع ماده (2) این قانون با رعایت قوانین ودر چهارچوب سند راهبرد ملی مدیریت بحران تهیه میکند و اهداف ویژه کاهش خطر حوادث و سوانح را به همراه اقدامات مربوطه بیان میکند. این سند با تأیید ستاد ملی به تصویب شورای عالی می رسد.
 
پ- برنامه استانی کاهش خطر حوادث و سوانح: سندی است که اداره کل مدیریت بحران استان با رعایت قوانین و با مشارکت کلیه دستگاههای مسؤول موضوع ماده (2) این قانون متناظر در استان، بر اساس برنامه ملی کاهش خطر حوادث و سوانح تهیه میکند و شناخت مخاطرات، آسیب پذیریها، ظرفیتها و راهکارهای کاهش خطر استان را در بر می گیرد. این سند پس از تأیید سازمان لازم الاجراء است.
 
ت- برنامه ملی آمادگی و پاسخ: سندی است که سازمان با رعایت قوانین و با مشارکت تمامی دستگاههای مسؤول موضوع ماده (2) این قانون، در چهارچوب سند راهبرد ملی مدیریت بحران تهیه می کند و وظایف و اقدامات دستگاههای مسؤول و نحوه هماهنگی بین سازمانی را جهت آمادگی مطلوب و پاسخ مؤثر و به موقع به حوادث و بحرانها تبیین میکند. این سند با تأیید ستاد ملی به تصویب شورای عالی می رسد.
 
ث- برنامه استانی آمادگی و پاسخ: سندی است که اداره کل مدیریت بحران استان با رعایت قوانین و با مشارکت تمامی دستگاههای مسؤول موضوع ماده (2) این قانون متناظر در استان، بر اساس برنامه ملی آمادگی و پاسخ تهیه کرده و وظایف و اقدامات دستگاههای مسؤول و نحوه هماهنگی بین سازمانی را جهت آمادگی مطلوب و پاسخ مؤثر و به موقع به حوادث و بحرانها تبیین میکند. این سند پس از تأیید سازمان لازم الاجراء است.
 
ج- برنامه ملی بازسازی و بازتوانی: سندی است که ضوابط، چهارچوبها، الگوها و روشهای مؤثر بازتوانی و تهیه طرحهای بازسازی قبل و بعد از حوادث و سوانح را دربر میگیرد و توسط سازمان و با مشارکت تمامی دستگاههای مسؤول موضوع ماده (2) این قانون با رعایت سایر قوانین در چهارچوب راهبرد ملی مدیریت بحران تهیه میشود. این سند با تأیید ستاد ملی به تصویب شورای عالی می رسد.
 
بر اساس این گزارش نمایندگان در نشست علنی امروز جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح ماده (6) لایحه مدیریت بحران کشور موافقت کردند.
 
در ماده 6 لایحه مذکور آمده است: به منظور سیاستگذاری اجرائی در زمینه مدیریت بحران کشور، در محدوده سیاستهای کلی ابلاغی مقام معظم رهبری، شورای عالی مدیریت بحران کشور با عضویت اشخاص زیر تشکیل می شود.
 
1- رئیس جمهور یا معاون اول رئیس جمهور (رئیس شورا) 2- وزیر کشور(نائب رئیس شورا) 3- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح 4- وزیر راه و شهرسازی 5- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 6- وزیر نیرو 7- وزیر جهاد کشاورزی 8- وزیر اطلاعات9- رئیس ستاد کل نیروهای مسلح 10- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور 11- رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران 12- رئیس سازمان (دبیر شورا) 13- رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران 14- یک نفر از اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها و یک نفر از اعضای کمیسیون عمران به انتخاب مجلس شورای اسلامی (به عنوان ناظر) 15- حذف شد. 16- دو نفر از متخصصان مدیریت بحران به پیشنهاد رئیس سازمان، تأیید وزیر کشور و با حکم رئیس جمهور 17- رئیس سازمان بسیج مستضعفین.
 

برچسب ها: مجلس ، اجاع ، طرح ، تقویت سپاه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۶°