کباب و آش و حلیم مالیات بر ارزش افزوده ندارند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:32 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۸۹۵۶۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
برخلاف اصرار برخی از اغذیه فروشان، مواد غذایی مانند کباب مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  برخی از صنوف عرضه‌کننده مواد غذایی مانند کباب و جگر، دل و قلوه، به ویژه آنهایی که با ظاهری شیک و با کلاس، رسید دست مشتری می دهند، درحالی اقدام به اخذ مالیات بر ارزش افزوده می کنند که قانون آنها را از این مالیات معاف کرده است.

واحدهای صنفی عرضه‌کننده جگر، دل، قلوه، کله پاچه، کبابی، آش، حلیم، اغذیه‌فروشان خرد، واحدهای بیرون‌بر و تهیه غذا از مالیات بر ارزش افزوده معافند اما به کررات دیده می‌شود که برخی واحدهای صنفی عرضه‌کننده مواد غذایی، آن را از مصرف‌کنندگان دریافت می‌کنند.

اسدالله احمدی، رئیس اتحادیه اغذیه‌فروشان در این باره گفت: واحدهای صنفی زیرمجموعه اتحادیه اغذیه‌فروشان به دو دسته واحدهای صنفی خرد و واحدهای صنفی زنجیره‌ای که به ثبت شرکت‌ها رسیده‌اند تقسیم می‌شوند. با توجه به این تقسیم‌بندی، واحدهای صنفی خرد سطح شهر از دریافت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند و واحدهای زنجیره‌ای که در سامانه ثبت شرکت‌ها نام آنها قید شده است باید به سازمان امور مالیاتی ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته در شرایط فعلی با توجه به کاهش حجم تقاضا از سوی مشتریان و ایجاد فضای رقابتی، بسیاری از واحدهای زنجیره‌ای مالیات بر ارزش افزوده را از مشتریان دریافت نمی‌کنند.

غلامحسین شیرازی، رئیس اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه هم گفت: تمام واحدهای صنفی زیرمجموعه این اتحادیه از دریافت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند و نباید از مشتری مبلغی به عنوان ارزش افزوده دریافت کنند.

حسین رواسی، رئیس اتحادیه طباخان، فروشندگان کله و پاچه و سیرابی تهران و حسین محمدی، رئیس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان تهران نیز از معافیت واحدهای صنفی زیرمجموعه اتحادیه خود خبر می‌دهند و تاکید دارند که این واحدهای صنفی حق دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشتریان را ندارند.

علی اکبر نریمانی، رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورشت گفت: واحدهای صنفی زیرمجموعه این اتحادیه به دو دسته واحدهای بیرون‌بر و رستوران دارها تقسیم می‌شوند که واحدهای بیرون‌بر از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف بوده و واحدهای رستورانی که دارای سالن هستند باید مالیات بر ارزش افزوده را از مشتری دریافت و پرداخت کنند.

نریمانی در پاسخ به این سوال که برخی از واحدهای صنفی که دارای بخش بیرون‌بر و رستوران در دو قسمت مجزا با یک واحد آشپزخانه‌ای هستند در دریافت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده چگونه باید رفتار کنند، اظهار کرد: این دسته از واحدهای صنفی باید با توجه به رسته قید شده در پروانه کسب به دریافت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده اقدام کنند.

البته خسرو ابراهیمی‌نیا، رئیس اتحادیه صنف دارندگان تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس اظهار کرد: تمام واحدهای صنفی زیرمجموعه این اتحادیه باید مالیات بر ارزش افزوده را از مشتری دریافت و به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.

همچنین سیدعلی اصغر میرابراهیمی، رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس، تاکید کرد: تمام واحدهای زیرمجموعه اتحادیه مذکور باید مالیات بر ارزش افزوده را دریافت و پرداخت کنند.

حال با توجه به این اظهارات، صنوف عرضه‌کننده جگر، دل، قلوه، کله پاچه، کبابی، آش، حلیم، اغذیه فروشان خرد، واحدهای بیرون‌بر و تهیه غذا از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند و مابقی واحدهای رستورانی باید مالیات بر ارزش افزوده را دریافت و به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°