تسهیلات به انبوه سازان باید افزایش یاید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:16 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۸۹۵۹۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
معاون وزارت راه و شهرسازی معتقد است تسهیلات درنظر گرفته شده برای کمک به خرید مسکن، بجای خریداران، باید به سرمایه گذاران پرداخت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اصلانی، معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در برنامه گفتگوی ویژه عصر دوشنبه با ناکافی دانستن توان دولت در پرداخت تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان، اظهار داشت: اینکه دولت بتواند بخش اعظمی از هزینه خرید مسکن را به قشر متوسط جامعه پرداخت کند، آرزوی هر دولتی است اما واقعیت این است که در عمل چنین امکانی وجود ندارد.
 تسهیلات به انبوه سازان باید افزایش یاید
اصلانی افزود: بهتر است این تسهیلات بجای پرداخت شدن به خریداران، به انبوه سازان داده شود تا در مسیر ساخت مسکن قرار گیرد.
 
این مقام وزارت راه گفت: ما در عرصه خانه های متوسط، کمبود عرضه داریم و بدون حمایت از ساخت، شوک قیمتی به بازار این خانه ها وارد خواهد شد.
 کمک به بی خانه ها با پرداخت وام به انبوه سازان
رضایی، رئیس کمیسیون عمران مجلس نیز با حمایت از این راهکار، رقم فعلی تسهلات خرید مسکن را ناکافی دانست.
 
همچنین ایرج رهبر، نایب رئیس انجمن انبوه سازان مسکن با بیان اینکه دولت برای کمک به خانه دار شدن مردم، دو راه دارد، اظهار داشت: برای این امر یا باید هزینه های ساخت مسکن کاهش یابد و با اینکه به خریداران وام داده شود.
 
رهبر سود بانکی بالای این وام ها را از معضلات تسهیلات خرید مسکن دانست و گفت: بسیاری از کسانی که در جستجوی خرید مسکن متوسط اند، توان بازپرداخت وام ها با سود 17 درصد را ندارند.
کمک به بی خانه ها با پرداخت وام به انبوه سازان 
 غلامی، کارشناس بازار مسکن نیز تصریح کرد در صورت حمایت از انبوه سازان ضروری است که با دلال بازی ها مقابله شود و از سوی دیگر، انبوه ساز نباید مالک مطلق خانه ها باشد و هنگام فروش، قیمت و زمان دلخواهش را ارائه کند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°