بازنشستگان فرهنگی امیدوار باشند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:19 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۶۸۹۶۱۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
وزير آموزش و پرورش گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی برای سال 98 در مقايسه با سال 97 خيلی جدی تر اتفاق می افتد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سيدمحمد بطحايي پس از جلسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي افزود: به دليل حجم اعتباراتي كه نياز دارد در يك بازه زماني كوتاه اتفاق نخواهد افتاد اما شيب به نسبت مناسبي را طي مي كند.
وزير آموزش و پرورش گفت: اميدواريم با تلاش نمايندگان مجلس و دولت در سريع ترين زمان ممكن بازنشستگان از حيث نظام پرداخت ها با شاغلان برابر شوند.
بطحايي افزود: حقوق بازنشستگان از اختيار دستگاه اجرايي نيست به اين معنا كه دولت توسط صندوق هاي بازنشستگي انجام مي دهد اما به عنوان عضوي از خانواده آموزش و پرورش وظيفه داريم اين موضوع را براي بازنشستگان فرهنگي پيگيري كنيم.
وي در پاسخ به پرسشي درباره بيمه تكميلي فرهنگيان گفت: براي رفع مشكلاتي كه در فرآيندهاي بيمه تكميلي داريم، برخي از نمايندگان نظراتي داشتند كه ما آنها را به كار خواهيم گرفت.
بطحايي افزود: يكي از مهمترين مواردي كه نمايندگان در كميسيون بهداشت و درمان بر آن تأكيد داشته اند اين بود كه اگر بيمه تكميلي از حالت متمركز خارج شده باشد و آن را در اختيار استان ها قرار دهيم، كارآيي و عملكردش افزايش پيدا مي كند.
وي ادامه داد: بناشد براي دور جديد بيمه تكميلي فرهنگيان از اواسط تابستان اين كار را به اجرا دربياوريم.
بطحايي همچنين در پاسخ به پرسشي درخصوص حضورش در كميسيون آموزش، تحقيقات و فناوري گفت: در اين كميسيون اقدامات انجام شده در استان هاي سيل زده ارايه شد.
وي افزود: اين گزارش درباره فضاهاي آموزشي، تسهيلات و كمك ها براي دانش آموزان و همچنين تسهيلات براي فرهنگيان در مناطق سيل زده بود.
بطحايي گفت: قرار شد گزارش ها به صورت مستمر به كميسيون ارايه شود و نمايندگان مجلس نيز براي تسريع در بازسازي ها و آماده كردن مدارس براي سال تحصيلي جديد كمك كنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°