35 هزار میلیارد تومان خسارات ناشی از سیل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:09 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۸۹۶۵۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
­وزیر کشور گفت: ­بر اساس برآوردهایی که صورت گرفته در سیل اخیر حدود 35 هزار میلیارد تومان خسارت وارد شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بیستمین جلسه اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی افزود:  اکنون به غیر از بخش هایی از خوزستان در بقیه مناطق و استان ها مشکلی در بحث سیل نداریم و اکنون به فکر جبران خسارت هستیم که در بخش مسکونی، بخشی از واحدها باید بازسازی صورت بگیرد اما بخش دیگر صرفاً تعمیر نیاز دارد.

وزیر کشور گفت: جلسه شورای ستاد اطلاع رسانی هماهنگی اقتصادی را داشتیم که در آن آخرین وضعیت را در حوزههای اقتصادی در دستگاههای اجرایی مختلف ارائه کردند. در این جلسه هم روند قیمتها و هم کالاهای موجود در بازار و هم خریدهایی که انجام شده و اقلامی که باید وارد شود مورد بررسی قرار گرفت. الحمدالله شرایط نگران کنندهای در حوزه اقتصادی نداریم.

وی افزود: دستگاهها موظف شدند تا موجودی انبارهایشان مناسب باشد تا ما در بازار با هیچ گونه خللی مواجه نشویم. این جمع بندی به دستگاهها ابلاغ شد تا آنها این مسیر را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وزیر کشور گفت:در موضوع دیگری که قبل از این جلسه مورد بررسی قرار گرفت بحث سیل بود.  ما الحمدالله در تمام استانها بجز بخشی از خوزستان که هنوز درگیر موضوع مقابله هستیم در باقی مناطق سیل زده بحث مقابله تمام شده است و شناسنامه برای خسارتها هم در حوزه کشاورزی و هم در حوزه دامپروری انجام گرفته است.

وی افزود: در دولت مصوبه بسیار خوبی داشتیم که شاید تا به امروز چنین مصوبه های توسط دولت در حوزه پرداخت خسارت وجود نداشته است. این مصوبه ابلاغ شد که در آن تلاش شده تا حداکثر خسارات دیده شود تا کشاورزان عزیز و تولید کنندگان ما ضرر نکنند.

رحمانی فضلی گفت: در حوزه مسکن تا به امروز با توجه به آنچه بخشی از خوزستان هنوز محاسبه نشده حدود 180 هزار واحد آسیب دیده اند که حدود 56 هزار از آنها احداثی است که باید نوسازی شود و بخشی از آن تعمیراتی است که برای این گونه خسارات، اعتبارات لازم هم در حوزه بلاعوض و هم در حوزه تسهیلات و همچنین از ردیف سرمایهای دیده شده است.

وی افزود: برآورد ما تا این لحظه حدود 35 هزار میلیارد تومان کل خسارت در موضوع سیل در کشور است. بخشی از آن در قالب بلاعوض است که حدود 8 تا 9 هزار میلیارد تومان برآورد شده است که بخشی از آن به خسارتها اختصاص خواهد یافت و بخش دیگر برای مسکن هزینه می شود.

وزیر کشورگفت: حدود 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط ستاد پیشنهاد شده است که در جلسه ای که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد به تصویب رسید.

وی افزود: حدود 13 تا 14 هزار میلیارد تومان از محل تملک سرمایه ای است که آن هم به تصویب رسید.
 
رحمانی فضلی گفت: ستاد اجرای فرمان حضرت امام 20 هزار واحد و کمیته امداد 10 هزار واحد مسکونی را تقبل کرده اند و قرار گاه خاتم الانبیاء هم در این زمینه همکاری می کند.
 

برچسب ها: رحمانی فضلی ، سیل ، خسارات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°