سیلاب شهرهای سیستان و بلوچستان را تهدید نمی کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:47 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۸۹۸۰۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه 45 روستا در سیلاب اخیر استان سیستان و بلوچستان در مسیر طغیان رودخانه‌ها دچار خسارت شدند گفت: خطر سیلاب هیچ یک از ساکنان شهرهای استان را تهدید نمی کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
موهبتی افزود: تاکنون 2 روستای در محاصره سیل و پنج روستای دچار آبگرفتگی، تخلیه و ساکنان آنها در مکان های امن مستقر شده اند.
 
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: 31 نقطه حادثه خیز در کل استان شناسایی و مورد بهسازی قرار گرفته است.
 
او بیشترین خسارت را ناشی از سیلاب ورودی از افغانستان و در روستاهای شهرستان هیرمند دانست و گفت: در نتیجه ی وقوع سیلاب در شهر لشگرگاه مرکز ولایت "هلمند" در جنوب افغانستان سیل روانه استان سیستان و بلوچستان کشورمان شده است.
 
 
همچنین دَهمَرده خبرنگار صدا و سیما در ارتباط تصویری با شبکه خبر از آخرین وضعیت سیلاب در "هیرمند" و مشاهده مارگزیدگی در برخی مناطق خبر داد و گفت: خروج مارهای سمی از لانه هايشان پس از سيلابی شدن مناطقی در شمال سيستان و بلوچستان، تهديدی برای ساكنان اين منطقه شده است.
مديرعامل جمعيت هلال احمر سيستان و بلوچستان گفت: سيلاب، در ابتدا به منطقه جنگلي نياتك هيرمند نفوذ كرد و خشكسالي هاي 20 ساله در اين منطقه  موجب لانه گزيني انواع جانوران از جمله مارها در اين جنگل شده بود كه با سيلابي شدن محيط، از لانه ها خارج و به سمت مناطق خشك رفته اند.
راشكي افزود: نفوذ مارهاي به مناطق خشك به خصوص مناطقي كه در محاصره آب قرار گرفته اند، جان ساكنان را تهديد مي كند.
وي گفت: علي رغم توصيه به ساكنان منطقه در مراقبت از خود و استفاده از چكمه هنگام ضرورت ورود به آب، شرايط به گونه اي است كه اين توصيه ها خيلي رعايت نمي شود.
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان افزود: امروز يكي از ساكنان منطقه كه دچار مارگزيدگي شده بود با بالگرد براي درمان به زابل منتقل شد.
همچنين ورود آب به فاضلاب خانه هاي روستايي و نفوذ فاضلاب به سيلاب مشكلات بهداشتي را ايجاد كرده است.
 

برچسب ها: سیل ، هیرمند ، سیستان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°