مخالفت با بازگشت فرانسوی های داعشی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:27 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۸۹۸۲۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
عالی ترین دادگاه اداری فرانسه با بازگشت تروریست های فرانسوی ملحق شده به گروه های داعشی در سوریه و عراق مخالفت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پیش از این "نیکول بلوبه" وزیر دادگستری فرانسه در واکنش به درخواست از متحدان اروپایی - آمریکا برای بازگرداندن اعضای زندانی گروه تروریستی داعش از سوریه گفت: فرانسه درباره بازگشت اعضای فرانسوی داعش به‌صورت «موردی» عمل خواهد کرد.
 
وزیر دادگستری فرانسه با اذعان به خطر بازگشت تروریست های فرانسوی اعلام کرد، پرونده اعضای فرانسوی گروه داعش در سوریه به‌صورت موردی بررسی خواهد شد.  

بلوبه با بیان اینکه پس از تصمیم آمریکا مبنی بر خروج نیروهایش از سوریه، منطقه با شرایط ژئوپلیتیکی جدیدی مواجه شده است، گفت: فرانسه سیاست خود را تغییر نمی‌دهد و مثل گذشته، زمانی که تروریست های فرانسوی راه بازگشت را در پیش گرفتند، آن‌ها را فقط بدین صورت (موردی)محاکمه می‌کند.

فرانسه علاوه بر فروش تسلیحات نظامی، دست کم150 شهروند فرانسه به گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق پیوسته‌ و حدود 50 نفر از آن‌ها توسط گروه تروریستی یگان‌های مدافع خلق سوریه ( ی.پ.گ) و حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) بازداشت شده‌اند.
 
بازگشت افراطیون اروپایی عضو گروه های تروریستی در سوریه و عراق امروزه کابوسی برای کشورهای اروپایی شده است، کابوسی که تدبیری برای آن ندارند.
 
پیش از این دادگاهی در فرانسه شرکت فرانسوی ـ سویسی "لافارژ" را به دست داشتن در جنایات ضد بشری  در سوریه و «کمک مالی به گروه‌های تروریستی» متهم کرد.
 
شرکت لافارژ یک شرکت هلدینگی است که مالک بیشتر سهام شرکت سیمان سوریه است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°