ضرورت تمرکز فعالیت ها در مناطق سیل زده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:39 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۸۹۸۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
وزیر کشور بر ضرورت تمرکز فعالیت ها در منطق سیل زده تاکید کرد و افزود: استان‌های معین تمام کمک‌ها و امکانات خود را بسیج کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه بررسی روند بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل با حضور استانداران 16 استان معین با بیان اینکه هم اکنون در مرحله مقاوم هستیم که با همکاری مناسب استانداران این امر در حال انجام است و خدا را شکر می‌کنم که استان‌های معین با سرعت عمل بیشتر به صورت جدی و با انگیزه مضاعف کار را دنبال می‌کنند.
 
وی با تاکید بر ضروت توزیع کار بین استانها با زمانبندی مشخص گفت : استانهای معین باید تمامی ظرفیت و امکانات خود را در خصوص بازسازی بسیج کنند و بکار گیرند و از امکانات و منابع استانی خودشان نیز بهره گیری کنند.
 
رحمانی فضلی با اشاره به فعالیت های انجام شده در استان های سیل زده گلستان، خوزستان و لرستان و کمک به مردم و اثرات معنوی این حضور در تقویت روحیه مردم و انسجام و همگرایی افزود: باید همکاری و فعالیت مشترک را در مرحله سازندگی ، بازسازی و نوسازی داشته باشیم.
 
وی بیان کرد: قرار است در زمان‌بندی مشخصی اقدامات مناسب را برای مردم مناطق سیل‌زده انجام دهیم و دولت هم در این رابطه بسیار مصر است تا کارها انجام شود، براوردها انجام شده است و باید سایتی طراحی شود تا مقدار خسارت و اطلاعات کارهای انجام شده هر هفته در اختیار مردم قرار گیرد و همه دستگاهها گزارش کار خود را در آن قرار دهند.
 
رحمانی فضلی با تاکید بر تمرکز در توزیع امکانات و خدمات گفت: مصوبات بسیار مناسبی برای مناطق سیل‌زده تهیه شده است و ما باید در مرحله ساخت و ساز همکاری و همفکری کنیم و نیازمند مشارکت جدی در این زمینه هستیم تا درموعد قبل از زمانبندی موضوع را به اتمام برسانیم.
 
وزیر کشور گفت: باید در بخش توزیع اقدامات میان استان‌ها تلاش کنیم و دستگاه‌هایی که در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند با محوریت، مدیریت و نظارت مستمر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کارها انجام بگیرد.
 
وی افزود: در زمینه ساخت و ساز باید در وهله اول از پیمانکاران استانی استفاده کنیم همچنین استان‌های معین باید همه منابع و امکانات را در این راه بسیج کند و در واقع مسئول اجرا و عملیات برعهده استان‌های معین است.
 
رحمانی فضلی با اشاره به فعالیت کمیته‌های مختلف همچون کمیته برآورد، ساخت و ساز، اجتماعی بهداشتی و دیگر کمیته‌ها گفت: تلاش کنید تا خسارت واقع‌بینانه و به دور از بزرگ‌بینانه باشد چرا که شرایط کشور به گونه ‌ای نیست که بخواهیم هزینه زیادی را داشته باشیم بنابراین دقت در این زمینه بسیار ضروری است.
 
وی با تاکید بر اینکه خریدها باید متمرکز باشد و پول را برای خرید نباید بدست مردم بدهیم و همه اینها باید متمرکز اختصاص داده و مصرف شود، گفت: هر استان حداقل باید هزینه احداث و تعمیر حداقل 1500 واحد را متقبل شود تا از همه ظرفیت‌هایش برای پیگیری امور استفاده کند.
 
وزیر کشور ترغیب مردم به اجاره واحد مسکونی یا ساخت واحدهای کوچک موقت را از اولویتهای اسکان بر شمرد و گفت :در بحث حریم رودخانه ها باید تدابیر لازم اندیشده شود و به طرحهای آبخیر داری ، ایمن سازی و تعیین حریم همت گماشته شود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°