ادعای آمریکا ‌برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران عملی نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:08 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۶۹۰۰۹۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
وزیر دفاع کشورمان گفت: ادعای آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران عملی نیست و برای تامین رفاه ملت ایران و مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا خود را مجاز به استفاده از ابزار دفاعی میدانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ «حاتمی» در کنفرانس امنیتی مسکو افزود: زمان خروج نیروهای تروریست فرماندهی مرکزی آمریکا از منطقه فرا رسیده است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیشروترین سازمان در مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا است.
 
ادعای آمریکا ‌برای به  صفر رساندن صادرات نفت ایران عملی نیست
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آرزوی های غیرانسانی رژیم آمریکا در آسیب رساندن به منافع و رفاه ملت ایران با ادعای به صفر رساندن صادرات نفت ایران را در شرایط دنیای کنونی غیرعملی میدانم، گفت: برای تامین رفاه ملت و مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا خود را مجاز به استفاده از ابزار دفاعی میدانم.
--
امیر سرتیپ امیر حاتمی با قدردانی از توجه ژنرال "سرگئی شایگو" وزیر دفاع فدراسیون روسیه در برگزاری این کنفرانس گفت: این کنفرانس با درک موثر از شرایط حساس بینالمللی ، تمرکز خود را بر مهمترین چالش امنیتی منطقه معطوف کرده است و به همین علت انتظار میرود نتایج و دستاوردهای مثبتی برای امنیت بین الملل داشته باشد.

وزیر دفاع کشورمان با بیان اینکه در سخنرانی خود در اجلاس هفتم به موضوع انتقال قدرت جهانی از نیم کره غربی به نیم کره شرقی تاکید کردم، افزود: این تغییر و جابه جایی قدرت، با مقاومتهایی از سوی قدرتهای سنتی و به طور مشخص قدرتهای غربی مواجه است و آنها توانایی تغییر ادراک خود از جمله ادراک امنیتی را ندارند.

امیر سرتیپ "امیر حاتمی" با بیان اینکه درک بازیگران از امنیت، یک درک صحیح و ناشی از واقع بینی و درک حقایق نباشد، امید به صلح و امنیت در جهان واهی خواهد بود، گفت: امنیت مستکبرانه، امنیت خودخواهانه، امنیت منفعت طلبانه و امنیت تحمیلی به ملتها بخشی از ویژگیهای درک امنیتی است که پس از جنگ دوم جهانی سعی کرده است به تدریج خود را به نظم جهانی تحمیل کند.

وزیر دفاع کشورمان با بیان اینکه " تحریم و تهدید، تحمیل اراده، باج خواهی و اشغالگری، ظلم و بی عدالتی محصول چنین درکی از امنیت است، افزود: نژادپرستی، استبداد، افراط گرایی قومی و مذهبی و تروریسم از آثار و پیامدهای آن به شمار می روند.

وی با بیان اینکه با برخی روندهای جهانی تاریخ در حال تکرار است، گفت: غرب یک بار با پیامد مرگبار مماشات در مقابل نژادپرستی و خودخواهی و قربانی شدن میلیونها شهروند اروپایی در جنگ دوم جهانی مواجه شد و اکنون شکل دیگری از نازیسم در ترامپیسم ظاهر شده است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با هشدار نسبت به پیامدهای ترامپیسم افزود: همراهی و سکوت و قرار گرفتن در شرایط  "بدون اقدام" و " خلاء تصمیم گیری " به امید اینکه مرور زمان میتواند این مشکل را حل کند، ساده لوحی و خوشبینی است.

امیر سرتیپ "حاتمی" با بیان اینکه این نحوه عمل نه تنها گزینه مناسبی در چنین شرایطی نیست بلکه مشوق خودخواهی ها و گستاخی بیش از پیش کارگزاران کاخ سفید است، گفت: تداوم این رویکرد میتواند جهان را به نزاعی بدفرجام هدایت کند لذا وقت آن فرا رسیده است از ظهور یک "هیتلر" دیگر در صحنه جهانی جلوگیری شود.

وزیر دفاع کشورمان در کنفرانس امنیتی مسکو داعش را یکی از محصولات ادراک منفعت طلبانه و تجاری سازی امنیت دانست و افزود: با بسیج و فداکاری نیروهای مسلح، دولت و ملت سوریه و عراق و حمایت های بی دریغ ایران و روسیه، داعش سرزمین اشغالی خود را از دست داد.

امیر سرتیپ "حاتمی" با بیان اینکه تلاشهای آمریکا برای مدیریت این صحنه و حفظ داعش در صحنه نبرد برای دو تا سه دهه به نتیجه نرسید، گفت: آنها مجبور شدند پایان داعش را اعلام کنند، اما بی عدالتی و استکبار و استبداد و اشغالگری پایان نیافته است و عوامل ظهور و بروز تفکرات افراطی و تروریسم همچنان فعالیت دارند.

وزیر دفاع کشورمان با بیان اینکه در سخنرانی خود در اجلاس هفتم، ضمن بیان برخی مصادیق از ریشه های ناامنی در منطقه، تاکید کردم که هنوز با نابودی این تفکر فاصله معناداری داریم، افزود:  بسیاری از عواملی که در ایجاد ناامنی و بیثباتی موثر بودند اکنون نیز در روند استقرار امنیت و بازسازی مانع ایجاد می کنند.

وی با محکومیت کشتار مردم بیگناه سریلانکا و کشتار بیگناهان در مساجد نیوزیلند هشدار داد: افراطگرایان مدعی مسلمانی و نژادپرستی افراطی را که عامل چنین کشتارهایی هستند ، دو روی یک سکه میدانم.

حاتمی با اشاره به آثار تغییرات جدی در منطقه غرب آسیا و سرنگونی رژیم دیکتاتوری وابسته در ایران و استقرار نظام مردمسالار دینی گفت: توقف روند توسعه طلبی های اشغالگران نژادپرست صهیونیست، افزایش آگاهی مردم منطقه به حقوق اساسی خود، آغاز روند استقلال خواهی و بازگشت به دین و باور ملتها و شتاب گرفتن خروج استعمارگران از منطقه از تبعات این تغییرات بوده است.

امیر سرتیپ "حاتمی" با بیان اینکه همه این تغییرات نویدبخش آیندهای روشن و امیدوارکننده برای منطقه است، افزود: ظلم و بی عدالتی در نظام بین الملل و حاکمیت برخی رژیم های استبدادی مورد حمایت قدرتهای غربی به ویژه آمریکا در منطقه همچنان وجود دارد، هرچند آگاهی ملتها و برافتادن نقاب تزویر و ریا از چهره استکباری رژیم آمریکا، امیدها را به پایان بی عدالتی افزایش داده، اما عملکرد محافظه کارانه بسیاری از دولتها در مقابل اقدامات یکجانبه و ظالمانه ترامپ و حتی همراهی بخشی از آنها با وی نشان می دهد هنوز برای استقرار یک نظام مطلوب فاصله قابل توجهی وجود دارد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اشغال سرزمین فلسطین و سرکوب مردم این کشور توسط صهیونیستها همچنان ادامه دارد، گفت: هنوز هسته های خاموش تکفیری در عراق یک تهدید برای امنیت این کشور است.

امیر سرتیپ "حاتمی" با بیان اینکه در سوریه بازیگران مداخله گر خارجی همانند آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی مانعی برای تحقق صلح و امنیت کامل در این کشور هستند، گفت: در حال حاضر هر دو کشور عراق و سوریه نیاز به بازسازی کامل دارند.

وی به دیگر مصادیق بی عدالتی در سایر کشورها اشاره کرد و افزود: کشتار مردم مظلوم و بیگناه یمن همچنان به دست نیروهای اشغالگر ادامه دارد و در افغانستان همچنان اوضاع ناآرام است و سوق دادن داعش به آن کشور، شرایط امنیتی را پیچیده تر کرده است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه منفعت طلبی برخی قدرت های غربی، منطقه خلیج فارس و مشخصا جنوب این منطقه را به زرادخانه تسلیحاتی تبدیل کرده است، گفت: با پایان یافتن حضور داعش در عراق و پاکسازی بخش عمدهای از سرزمین سوریه از تروریستها، بازسازی این کشورها آغاز شده است و دولت و ملت ایران در این مرحله نیز در کنار آنها خواهند بود.

امیر سرتیپ "حاتمی" با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد مسایل و مشکلات منطقه از طریق گفتگو قابل حل است، افزود: جمهوری اسلامی ایران بر اصل امنیت تعاملی و اصول سیاست خارجی خود و توسعه مناسبات با تمام همسایگان تاکید می کند.

وی گفت: اگر چه تحریم های ظالمانه رژیم آمریکا و اقدامات تروریستی آنها علیه اقتصادمان، آسیبهای بزرگی را به زندگی عادی ملت ایران وارد کرد که هیچ وقت از خاطر آنها نخواهد رفت اما این شرایط نه تنها خدشهای بر اراده آنها در پیگیری آرمانهای مقدسشان وارد نمی کند بلکه موجب افزایش انسجام داخلی با برافتادن نقاب تزویر از چهره رژیم آمریکا به ویژه در جریان سیل اخیر شده است.

امیر سرتیپ "حاتمی" خطاب به کشورهای یاوه گو علیه ملت ایران افزود: به عنوان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران اعلام میکنم لحظه ای از تامین امنیت ملت ایران و حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور باوجود یاوه گویی های رژیم آمریکا و برخی دولتهای اروپایی که کسب توانایی دفاع از خود توسط ملت ایران را بر نمی تابند، کوتاه نخواهیم آمد و به مسیر برحق خود در تقویت بنیه دفاعی در چارچوب دکترین بازدارندگی فعال ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه آمال غیرانسانی رژیم آمریکا در آسیب رساندن به منافع و رفاه ملت ایران با ادعای به صفر رساندن صادرات نفت ایران را در شرایط دنیای کنونی غیرعملی میدانم، گفت: رفاه ملت جزء منافع حیاتی ماست و برای تامین آن و مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا خود را مجاز به استفاده از همه ابزارهای مشروع از جمله ابزار دفاعی میدانم.

امیر سرتیپ "حاتمی" با ابراز تاسف از سکوت و همراهی برخی دولتها و محافل بین المللی در مقابل هنجارشکنی ها و اعمال رژیم مسئولیت ناپذیر آمریکا علیه ملت ایران افزود: به این کشورها و دولتها هشدار میدهم که این سکوت و همراهی تنها گریبان مردم غرب آسیا را نخواهد گرفت بلکه میتواند جهان را با عواقب سنگینی همانند جنگ دوم جهانی مواجه کند و پشیمانی پس از واقعه نیز سودی نخواهد داشت.

وی تهیه فهرستی خودسرانه از کشورها و نهادهای قانونی آنها و گروههای مخالف سیاستهای استکباری به عنوان حامی تروریسم و تروریست توسط آمریکا که دولتهای آزادیخواه و گروههای مبارز نیز در بین آنها قرار دارند را اقدامی بیشرمانه و نژادپرستانه دانست و گفت: برای وجدان بیدار بشری درک واقعیت اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیشروترین سازمان در مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان قربانی تروریسم، هرگز اراده پولادین اش برای حفظ استقلال و کمک به ملتهای آزادیخواه سست نشده، آسان است و مخالفت آمریکا به عنوان بزرگترین رژیم حامی تروریسم با آنها نیز قابل درک است.

وی خطاب به سردمداران رژیم آمریکا با بیان اینکه بدانید سپاه پاسداران قدرتمند است ، گفت: زمان آن فرا رسیده که نیروهای تروریست فرماندهی مرکزی آمریکا که دستشان به خون هزاران بیگناه در منطقه آلوده است ، منطقه را ترک کنند و چنانچه دست به اقدام نسنجیدهای بزنند با واکنش بسیار شدیدی مواجه خواهند شد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در پایان ضمن تشکر مجدد از ژنرال سرگئی شایگو و همکاران و برگزارکنندگان این کنفرانس ابراز امیدواری کرد که این مسیر نتایج مورد انتظار در تحقق امنیت منطقهای را به همراه داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°