گرامیداشت شکست حمله امریکا در صحرای طبس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:19 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۶۹۰۲۴۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
مراسم ۵ اردیبهشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس، با حضور مردم و مسئولان کشوری و مهمان‌ هایی از استان‌ های کشور در طبس برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار شکارچی، معاون فرهنگی تبلیغی ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم، آمریکا را مادر هر گروه تروریستی در عالم دانست و گفت: گروههای تروریستی داعش، القاعده، النصره، بوکوحرام و ... همه زاده آمریکا هستند، آن وقت آمریکا ایران و سپاه پاسداران را تروریست می خواند.
 
سردار شکارچی افزود: ما از این دشمن که مادر تمام گروههای تروریستی است چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟ انتظار صلح؟ انتظار کنار آمدن؟ بلکه ما با پیروی از ولایت فقیه و در عمل ثابت کردیم که آمریکا را له می کنیم. وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمام صحنه ها پیروز است گفت: وقتی حرف از اقتدار دفاعی می زنیم، برای کشورهای همسایه و دیگر کشورهای ستم دیده از آمریکا است ولی ما در مقابل آمریکا حرف از دفاع نمی زنیم بلکه ما خرخره آمریکا را آنقدر فشار می دهیم تا خفه شود و بشر از دستش نجات پیدا کند.
 
سردار شکارچی با بیان اینکه در ۴۰ سال دوم انقلاب باید هرچه زودتر به عمر آمریکا پایان دهیم افزود: مامطمئن هستتیم همچون حادثه ۵ اردیبهشت ۵۹ خداوند ما را یاری خواهد کرد تا آمریکا را از صحنه روزگار حذف کنیم.
 
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز هزاران حججی با وجود اینکه در سالهای انقلاب  و حادثه طبس حضور نداشتند اما مقتدرانه و با پیروی از ولایت فقیه مقابل آمریکا و اسرائیل ایستادند.
 
وی با تاکید بر اینکه ما باید امروز پیام خود را به گوش دشمنان، حامیان دشمنان، نسلهایی که تجربه انقلاب را نداشتند و همچنین کسانیکه هنوز اعتماد راسخ به امدادهای الهی ندارند برسانیم افزود: پیام ما این است که در 8 سال دفاع مقدس در اوج فقر، محاصره و نداری توانستیم بر دشمن تا دندان مسلح پیروز شویم و امروز به مراتب قدرت، هیبت و توانایی ما بیشتر از آن روزهاست.
 
سردار شکارچی گفت: امروز آمریکا با چشیدن طعم تلخ شکست از ایران  در صحنه های مختلف، با تمام داشته های خود همچون تحریم، فشار اقتصادی و تقویت گروههای تروریستی به مقابله با ایران آمده است اما از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شدت در هراس است.
 
وی افزود: تفاوت ما با دشمن این است که دشمن هرچه تولید می کند علیه مستضعفان است و ما هرچه تولید می کنیم علیه مستکبران.
 
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح  گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قصد تعرض و چشم طمع به هیچ کشوری در دنیا ندارد و مهمترین رسالتش نابودی استکبار و در راس آن آمریکا جهانخوار است.
 
سردار شکارچی با بیان اینکه قدرت پوشالی آمریکایی های جنایتکار که با  چپاول، غارت، طغیان گری و قتل و خونریزی ایجاد شده، هیمنه اش در 5 اردیبهشت در طبس شکسته شد گفت: ما این سرزمین را مقدس می دانیم، چون شن های این صحرا بعنوان ماموران الهی چنان بلایی بر سر آمریکایی ها آوردند که  اشک رئیس جمهور وقت آمریکا، کارتر را درآورد.
 
وی افزود: در تاریخ جهان و انقلاب اسلامی این شکست به عنوان نقطه قوت تحکیم انقلاب اسلامی و یک نقطه ذلت و شکست مفتضحانه در تاریخ آمریکا به ثبت رسید.
 
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: متاسفانه بنی صدر رئیس جمهور وقت ایران و فرمانده کل قوا که پشت صحنه با آمریکایها همراه بود دستور داد اسناد باقیمانده از این عملیات را پاکسازی کنند.
 
وی گفت: ایران اسلامی با گذشت چهار دهه از عمر انقلاب با همه مشکلات و فراز و فرودهای پی در پی، پله های اقتدار را طی می کند و آمریکا شیب سقوط را پشت سر می گذارد.
 
معاون فرهنگی تبلیغی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هم اکنون استکبار با جنگ روانی به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی است گفت: امروز با ابزارهایی که در دست دارند هر خوبی را بد و هر بدی را خوب جلوه می دهند و می خواهند ذهن جوانان ما را مخدوش کنند اما جوانان بدانند ما در اوج قدرت و دشمنان ما در پایین ترین درجه ذلت هستند.
 
سردار شکارچی گفت: آمریکا 240 سال سابقه دارد و در این سالها 47 جنگ انجام داده که برخی از جنگ هایش بیش از 10 سال طول کشیده است هرجا قتل و خونریزی بوده یک طرف آن آمریکا بوده یا کانون فتنه بوده یا حضور در فتنه داشته است.
 
خانم مدرس ثانوی همسر سردار شهید منتظر قائم، تنها شهید این حادثه  نیز  در این مراسم با اشاره به اینکه برخی افراد، مذاکره با امریکا را حلال مشکلات کشور می دانند گفت: اسلام دین ظلم ستیزی است و با ظالم نمی تواند کنار بیاید و برای مذاکره باید از اسلام ناب دست برداریم که این غیر ممکن است.
 
خلیلی سرپرست فرماندار طبس در ابتدا با خوش آمدگویی به مهمانان خواستار دعوت از سفرا و مهمانان خارجی سال آینده در این مراسم و راه اندازی هر چه سریع موزه عبرت شد
 
در این مراسم از چهار اثر شامل نماهنگ درس عبرت تولید شده معاونت هنری و امور سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، از 30 اثر گرافیکی تولید حوزه هنری و آثار تجسمی ساعت شنی، انیمیشن سه بعدی کابوس شن 360 درجه مربوط به شکست آمریکا در صحرای طبس تولید سیمای خراسان جنوبی رونمایی شد.
 
شرکت کنندگان در این مراسم همچنین از ماکت هواپیماهایی امریکایی در صحرای طبس بازدید کردند.

 
 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۶°