آمریکا تروریست است یا ایران؟

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:01 - سه‌شنبه 24 تير 1399
کد خبر : ۶۹۰۴۲۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
امام جمعه موقت تهران: دنیا می بیند که آل سعود و صهیونیست ها با اتکا به آمریکا چه جنایاتی مرتکب می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تبیین وظایف همگانی در مقابل با تحریم های اقتصادی امریکا و هم پیمانانش علیه کشورمان گفت: ما می توانیم در مقابله با تحریم های گسترده اقتصادی با اهمیت دادن به کار، خسارت های ناشی از تحریم ها را به حداقل برسانیم.
وی با تکریم وحدت و انسجام ملی در کمک به سیل زدگان، آن را الگویی برای مشارکت ملی در مقابله با تحریم های اقتصادی دشمنان دانست.
آیت الله امامی کاشانی تاکید کرد: البته در واقعه سیل اخیر تامین آب برای کشورمان بسیار حیاتی است که باید شکرگزاری کرد اما گرفتاریها و مشکلات زیادی نیز برای هموطنان مان در پی داشت که باید این مشکلات رفع شود؛ همه باید کمک کنند و هر کسی که می تواند کمک کند باید به مدد سیل زدگان بشتابد و دولت نیز باید وظایفش را انجام دهد.
امام جمعه موقت تهران افزود : در کمک رسانی به سیل زدگان که از آغاز شکل گرفت و با مشارکت طبقات مختلف مردم ادامه دارد مردم و نهادها علاوه بر همدردی با آسیب دیدگان کارها را انجام دادند و به فرموده رهبر معظم انقلاب وحدت ملی در این صحنه تکرار خاطره دوران دفاع مقدس و حمله دشمن به کشورمان بود و خاطرات اوایل نهضت و پیروزی انقلاب را احیا کرد .
وی گفت: همانطور که در آن دوره همه با هم بودند اکنون نیز همه دلمان با هم باشد و با یکدیگر همدردی کنیم که اگر چنین باشد و راه را چنین طی کنیم کار بزرگی است و این الگو باید در همه امور ادامه یابد و این وحدت، همدردی در قبال هموطنان و تلاش برای رفع مشکلات آنان باید ادامه یابد.
آیت الله امامی کاشانی افزود: در خصوص مقابله با تحریمها نیز اگر این چنین عمل کنیم و اگر اقتصاد مقاومتی با برنامه ریزی دولت و مجلس شورای اسلامی و نیز با حمایت دستگاه قضایی واقعا پایه ریزی شود می توانیم اقتصاد را جلو ببریم، به رفع بسیاری از مشکلات کشور کمک کنیم و خسارت های ناشی از تحریم های جنایتکارانه امریکا را به حداقل برسانیم.
خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه دوم با تبریک انتصاب سردار سرلشکر سلامی به عنوان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد وی با سلامت و توان هر چه بیشتر بتواند به مسئولیت بزرگش ادامه دهد.
وی سپاه پاسداران را نهادی دانست که در هنگام تجاوز دشمنان به کشورمان در کنار دیگر نیروهای مسلح با سینه سپر کردن در مقابل دشمن از ملت دفاع کردند و می کنند.
آیت الله امامی کاشانی افزود: سپاه در کنار ارتش و نیروهای مسلح در زمان صلح نیز امنیت و آرامش ملت ایران را تامین می کنند.
وی اقدام کاخ سفید در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریسم را جنایت دانست و گفت: اقدام دولت آلوده امریکا و مصوبه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اقدام را به قضاوت ملت ها می گذاریم نه چند سردمدار جانی و خائن و می پرسیم امریکا سپاه را تروریست اعلام کرده است اما باید ببینیم امریکا تروریست است یا ایران ؟
آیت الله امامی کاشانی افزود: جمهوری اسلامی ایران از نظر ایدئولوژی دیدگاهش این است که از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که اجازه ترور نمی دهد و آن را منع می کند؛ این ایدئولوژی ، فکر و عقیده ماست و عمل نیروهای مسلح ما نیز از ابتدا همین بوده و هست و طبق وظیفه با دفاع از کشور ، مردم و اسلام، امنیت را تامین می کنند.
امام جمعه موقت تهران گفت : این عملکردی است که دنیا از سپاه پاسداران و نیروهای مسلح ما می بیند اما جهان نظاره می کند که امریکا چه کرده است ، دنیا می بیند که آل سعود و صهیونیست ها با اتکا به امریکا چه جنایاتی مرتکب می شوند .
وی خطاب به دولتمردان امریکا تصریح کرد : مگر شما داعشی ها را ایجاد نکردید و اینهمه قتل را مرتکب نشده اید؟

 سرمایه ها را در داخل کشور به کار اندازیم

اگر راه خدا را پیش گیریم سرمایه‌ها را در داخل کشور به کار خواهیم انداخت و به خاطر سود بیشتر، سرمایه را خارج از ایران و برای دشمنان خرج نخواهیم کرد.

آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تولد امام زمان(عج) در نیمه شعبان تصریح کرد: برای تبلور ارزش ها و زیبایی های دنیا به انسان کامل و معلم انسانیت نیاز است تا این جلوه های زیبا را به جهان بشریت عرضه کند.
وی افزود: نه تنها مکتب اسلام بلکه تمام مکتب ها وجود انسان کامل را در عالم قبول دارند که اسلام از وی با نام حضرت مهدی(عج) یاد کرده است.
خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به نامه حضرت ولی عصر(عج) و ذکر وظایف امت اسلامی در زمان غیبت کبری گفت: ایشان در بخشی از این نامه می فرمایند؛ گرچه ما از مکان ظالمان دور هستیم ولی به شما نزدیکیم، خداوند متعال به ما دستور داده است که شیعیان را کمک و یاری کنیم لذا شما را رها نمی کنیم، اخبار شما از ما مخفی نیست و بر رنج ها و مصیبت های شما آگاه هستیم که اگر پشتیبان شما نبودیم مشکلات تان بیشتر می شد و دشمن ریشه شما را برمی چید.
آیت الله امامی کاشانی افزود: این سخن برای ما روشن است چراکه اگر در این 40 سال عمر جمهوری اسلامی دست مبارک ولی عصر(عج) بر سر ملت ایران و امت اسلامی نبود همین می شد که ایشان فرمودند.
وی با تاکید بر لزوم تقوای امت اسلامی در زمان غیبت کبری گفت: امام عصر(عج) می فرمایند راه خدا و تقوا را بروید تا خدا به شما الهام کند که چه کنید، لذا راه درست را طی کنید.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تمام نکته در همین قول نهفته است، ادامه داد: ما باید حقوق را رعایت کنیم، مسایل مختلف و شرایط کشور را ببینیم و بدانیم که چه وظایفی داریم و در دامن چه حجت خدایی بسر می بریم که اگر این مهم را فهمیده و درک کنیم آن زمان خدمت به ملت برای ما با ارزش می شود.
آیت الله امامی کاشانی گفت: اگر چنین باشد؛ سرمایه ها را در کشور به کار خواهیم انداخت نه اینکه به خاطر سود بیشتر ،​سرمایه را از کشور خارج کنیم، اگر بدانیم که در این کشور مهمان امام زمان(عج) هستیم سرمایه را در خارج از ایران و برای دشمنان اسلام و انسانیت خرج نخواهیم کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°