واشنگتن پست از آخرین گزینه ترامپ نوشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:12 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۹۰۵۰۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
واشنگتن پست نوشت سیاست فشار حداکثری ترامپ علیه ایران به بن بست رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نوشته این روزنامه، آمریکا از همه ظرفیت ها از جمله تحریم نفتی علیه ایران استفاده کرده و دیگر نمی داند در ادامه سیاست های تقابلی از چه اهرمی علیه ایران سود جوید.
واشنگتن پست افزود: پایان معافیت خرید نفت گزینه آخر آمریکا در تشدید فشارها علیه تهران بود و روزهای پیش رو، تیم ترامپ احساس بلاتکلیفی بیشتری خواهد کرد.
در ادامه تحلیل واشنگتن پست آمده است مشخص نیست پنج کشور چین، ژاپن، هند، کره جنوبی و ترکیه به عنوان شرکای تجاری و خریداران اصلی نفت ایران تا چه اندازه با آمریکا همراهی نشان دهند ضمن آنکه به 2 دلیل به صفر رساندن نفت ایران ناممکن خواهد بود. اول اینکه کشورهای که آمریکا به عنوان جایگزین نفت ایران در خلیج فارس مطرح کرده است نمی توانند میزان تولید در مقیاس بالا را حفظ کنند. 
دوم اینکه، نفت سنگین ایران که کشورهای مختلف برای پالایش فرآورده‌های نفتی به آن نیاز دارند، نمی‌تواند با نفت سبک سعودی جبران شود لذا پیش بینی می شود به مرور ترکیه، چین، هند و احتمالا برخی متحدان اروپایی راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا بیابند. این روزنامه آمریکایی تاکید کرده اقدام یکجانبه آمریکا موجب نگرانی در بازارهای جهانی شده و به اعتقاد کارشناسان، کاخ سفید در تصمیم خود با شکست مواجه خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°