ماماها یکی از ارکان اصلی نظام سلامت هستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:06 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۰۷۳۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
وزیر بهداشت در روز جهانی ماما: ماماها بعنوان مهمترین ابزار در انتقال ترغیب به فرزندآوری بهترین نقش را ایفا می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مراسم سه گانه روز بزرگداشت ماما، پنجمین سال ترویج زایمان طبیعی و یکصدمین سالگرد مامایی دانشگاه های کشور  با هدف بزرگداشت ماما و آگاهی دادن درباره اهمیت کار مامایی برگزار شد.
 
این مراسم به جهت همزمانی با ماه مبارک رمضان امسال چند روز زودتر برگزار شد.
 
دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، در مراسم بزرگداشت روز جهانی مامایی که در سالن همایش های رازی تهران برگزار شد اظهار داشت: ماماها در رسیدن به دستاوردهایی مانند کاهش مرگ زنان، نوزادان و کودکان کمتر از 5 سال، حذف کزاز نوزادان، کاهش سوء تغذیه مادران و کودکان، ترویج تغذیه با شیر مادر و واکسیناسیون، بزرگترین نقش را ایفا کردند. 
 
وی نقش ماماها را در تغییر و بهبود شاخص های سلامت، مهم دانست و گفت: امروز فارغ التحصیلان زیادی در حوزه مامایی داریم و باید از این ظرفیت ارزشمند در اولین برخورد مردم در نظام سلامت استفاده کنیم و امیدواریم که جایگاه ویژه و مناسبی برای ماماها در نظام ارائه خدمات سلامت فراهم کنیم تا در آینده، مامای بیکار وجود نداشته باشد.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر نقش پرستاران و ماماها در ارائه خدمات در منزل، اظهار داشت: سیاست ما این است که هر خانه یک پایگاه سلامت باشد و ماماها یکی از ارکان مهم انتقال دانش به زنان و مادران باردار هستند و ثابت شده که اگر مادری تحصیلاتی در حد چهارم ابتدایی داشته باشد، شانس بقای نوزادش دو برابر می شود.

دکتر نمکی گفت: از ماماها به عنوان پیام آوران سلامت و هسته اصلی آموزش خانواده ها استفاده بیشتری خواهم کرد.
 
 
 
 
برچسب ها: ماما ، زایمان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°