اعلام نرخ مصوب اقلام مصرفی در ماه مبارک رمضان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:37 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۶۹۰۷۴۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
دبیر ستاد تنظیم بازار: اقلام پرمصرف مواد غذایی در ماه مبارک رمضان 10 درصد زیر قیمت مصوب بازار در نمایشگاه های طرح ضیافت عرضه می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دبیر ستاد تنظیم بازار در ارتباط تلفنی با گفتگوی 18:30 از اقدامات اولیه برای تنظیم بازار در آستانه ماه مبارک رمضان گفت و افزود: در این دوره 37 روزه (10 اردیبهشت تا 17 خرداد 98) اقلام پر مصرف و ضروری مورد نیاز مردم مانند برنج، روغن، شکر و گوشت از محل ذخایر موادغذایی کشور بصورت عرضه مستقیم در همه نمایشگاههای طرح ضیافت توزیع می شود.
 
عباس قبادی گفت: در این نمایشگاه مواد غذایی 10 درصد زیر قیمت مصوب بازار عرضه می شود.
 
او گفت: نمایشگاه های طرح ضیافت در میادین تره بار شهرداری تهران بدون دریافت وجه در نظر گرفته می شود و در شهرستانها یک نمایشگاه بنا بر ضرورت برپا می شود.
عباس قبادی 
دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: حدود 30 هزار تن برنج هندی با قیمت 7 هزار 400 تومان، 120 هزار تن برای صنوف مصرف کننده شکر و 20 هزارتن شکر با قیمت 3 هزار و 400 تومان برای مصرف کننده، 10 هزار تن روغن خام برای صنوف در بسته ها 16 کیلویی و 20 هزار تن با 10 درصد زیر قیمت مصوب برای خانوارها در نظر گرفته شده است.
 
عباس قبادی افزود:  25 هزار تن سهمیه گوشت مرغ با قیمت 11 هزار و 500 تومان، 5 هزار تن گوشت قرمز برای مصرف خانوارها در تمام کشور از روز اول ماه مبارک رمضان(16 اردیبهشت)در نمایشگاه ها و فروشگاه ها توزیع می شود.
 
 عباس قبادی 
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در گفتگو با 18:30 از تنظیم و کنترل مواد غذایی پر مصرف از جمله زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان خبرداد و افزود: این سازمان از تاریخ دوشنبه 9 اردیبهشت فعالیت خود را آغاز می کند.
 
او به نقل از دبیر انجمن خرما گفت: قیمت خرما 6 برابر قیمت واقعی در بازار است که باید به درستی قیمت گذاری شود.
 
یاسر رایگانی افزود: کار سازمان تعزیرات حکومتی بعد از گزارش تخلف اتحادیه یا گزارشات مردمی، شروع می شود.
 
رایگانی اعلام کرد: ثبت شکایات در سازمان تعزیرات حکومتی از طریق تارنمایtazirat135.ir، شماره تماس 135 و سامانه پیامکی 300000135 قابل انجام است.

عباس قبادی
  سخنگوی اتاق اصناف ایران در ارتباط تلفنی گفت: تجارب قبلی در برپایی نمایشگاه ها نشان می دهد هزینه ها برای فروشندگان کمتر و برای مردم قیمت ها منصفانه تر است.
 
 مجتبی صفایی افزود: اگر نرخ گذاری دولت ثابت باشد بازرسان اصناف هم راحت تر می توانند نظارت کنند.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°