راهکار مناسب امنیت و آرامش در ورزشگاه ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:44 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۶۹۰۷۶۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
کارشناس حقوقی ورزش: زمانی می توانیم بگوییم فوتبال حرفه ای است که مسئولیت بازی و امنیت به باشگاه ها سپرده شود و به باشگاه های میزبان اختیاراتی داده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بازی پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست و هفتم لیگ برتر با نتیجه بدون گل پایان یافت اما حواشی زیادی داشت.درگیری طرفداران دو تیم در این بازی 295 نفر مصدوم داشت که یک نفر نیز بر اثر مصرف موادمخدر دچار ایست تنفسی شد و درگذشت.
 
شاه حسینی  کارشناس حقوقی ورزش درباره حواشی بازی روز گذشته پرسپولیس و سپاهان گفت:علت های وقوع و تشدید وقایع و راهکارها در اینگونه حوادث مهم هستند.
 
 او افزود: افرادی که روز گذشته در ورزشگاه زخمی شدند نتیجه بی تدبیری هاست. واقعیت این است که مدیران این حوادث را جدی نمی گیرند.
 
این گونه وقایع از 2 جنبه جرم و مجرمیت و تخلفات مطرح است که در بحث جرم مدعی العموم به سرعت ورود کند و به شکایات مصدومین رسیدگی شود. درباره تخلفات فوتبالی نیز فدراسیون فوتبال و ارکان قضایی باید با قاطعیت برخورد کند.
 
شاه حسینی با گلایه از بی تدبیری های برخی مسئولین گفت: برخی مسئولین فقط شعار می دهند و فقط هزینه ها را در امور فنی اختصاص داده اند درحالی که در کشورهای دیگر این مسائل تجمیع و فرهنگ سازی شده است.  
 
او افزود: به نظر من اگر این وضعیت درگیری ها در ورزشگاه ها ادامه دار باشد بهتر است فوتبال تعطیل شود چون امکان دارد درگیری ها از ورزشگاه ها به خیابان کشیده شود.
 
شاه حسینی درباره نحوه بلیت فروشی روز گذشته گفت: وقتی در جلسه هماهنگی مسابقه مهمی تصمیماتی گرفته می شود که 60 هزار بلیت فروخته شود نیروها نیز بر اساس تعداد افراد مصوب تنظیم می شوند اما وقتی روز گذشته با بیش از 100 هزار تماشاگر مواجه می شوند کنترل سخت میشود. 
 
او افزود: مجموعه ای از قصور و تقصیرات از راس هرم تا باشگاه ها باهم در این گونه حوادث و اتفاقات دست دارند.
 
کارشناس حقوقی برنامه گفت: توصیه می شود به معنای واقعی فرهنگ سازی ها انجام شود. باشگاه ها باید با تنظیم قراردادها برای اینگونه خسارت ها جریمه های سنگین درنظر بگیرند تا از اینگونه حوادث جلوگیری شود.
 
در ادامه برنامه؛ ارژنگ نیا دیگر کارشناس برنامه نیز درباره آنالیز بازی دیروز گفت: این بازی از سرعت زیادی برخوردار بود اما خطری در دروازه ها نداشتیم و برتری آماری نیز با پرسپولیس بود. 
 
او افزود: 2 تیم از کناره ها اجازه حمله ای به هم ندادند و حملات از کناره ها نتیجه ای برای 2 تیم نداشت.
 
 
برچسب ها: چهارسوی لیگ
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°